مسئولیت اجتماعی

Corporate Social Responsibility

مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR)، به درک تأثیرات اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی کسب‌و‌کار شما بر دیگران اشاره دارد. CSR با هدایت و اداره‌ی کسب‌و‌کار شما و اقدامات آن به شیوه‌ای اخلاقی و مسئولانه مرتبط است. می‌توان از آن استفاده‌ی مثبتی کرد و در صورتِ اجرای مؤثرِ CSR، بهره‌وری و سودآوری شرکت شما افزایش خواهد یافت. مسئولیت پذیری اجتماعی یعنی برخورداری از نگرشی مسئولانه و فراتر رفتن از حداقل الزامات قانونی و پایبند بودن به اصول درستی که برای تمام کسب‌و‌کارها قابل اجراست.

مسئولیت اجتماعی
ایرانیکارت

مسئولیت پذیری اجتماعی ایرانیکارت

ایرانیکارت گروهی جوان اما با تجربه است که سالها در امور مالی بین المللی به صدها شرکت و هزاران شخص کمک رسانده و میرساند. ما همواره از شرق تا غرب را جستجو میکنیم تا روزنه هایی که بتوان تحریم ها را از پیش رو برداشت باز کنیم.

مسئولیت اجتماعی (CSR) به عنوان یکی از دغدغه های اصلی ایرانیکارت بوده و هست. ایرانیکارت با هدف حفظ و مراقبت از وظایف و مسئولیت های اجتماعی خود و کمک به جامعه ای در آن فعالیت می کند به ایفای نقش در این زمینه پرداخته است. تمام تلاش مجموعه ایرانیکارت این است که با انجام فعالیت های بشردوستانه از محیط زیست و استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی حمایت کند.

فریلنسری

ایرانیکارت در کنار فریلنسرهای ایرانی

فریلنسر (Freelancer) به کسی گفته می شود که بدون اینکه به یک سازمان یا کسب و کار و شرکت مشخص متعهد شود، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه های مختلف انجام می دهد و بسته به نیاز و پروژه های در دسترس و توانایی های خود، کارفرمای خود را تغییر می‌دهد. در این راه شناسایی پروژه ها و کارفرماها بسیار  اهمیت دارد. ایرانیکارت با هدف حمایت از فریلنسرهای ایرانی خدمات زیر را ارائه می دهد:

ایرانیکارت حامی موسسه پرنده شناسان آوای بوم

آوای بوم حافظ پرندگان
موسسه پرنده شناسان آوای بوم، موسسه ای فعال در زمینه حفاظت پرندگان وحشی ایران است. مرکزیت فعالیت های آوای بوم در استان اصفهان است اما این موسسه پرنده شناسی، فعالیت هایی را نیز در استان های چهارمحال بختیاری، بوشهر، البرز، تهران، قزوین و اراک داشته و دارد. این موسسه در ارتباط با درمان و تیمار پرندگان وحشی آسیب دیده، انجام طرح های آموزشی مرتبط با پرندگان، پروژه های عملی حفاظت از پرندگان مهاجر و توسعه و ترویج پرنده نگری نیز فعالیت میکند. از جمله طرح های در حال اجرای آوای بوم میتوان طرح لانه سازی و نصب لانه برای پرندگان کمیاب، پایش و سرشماری پرندگان منطقه شکار ممنوع طالقان و طرح توسعه پرنده نگری در شهر اصفهان را نام برد. فعالیت های آوای بوم با مشارکت داوطلبان مختلف و جامعه ی محلی انجام میگردد.
ایرانیکارت حامی آوای بوم
خیریه مهر زنده رود

خیریه مهر زنده رود

 1. پیگیری و پشتیبانی درس های 15 دانش آموزی که موبایل و تجهیزات مورد نیاز برای درس گرفتن به صورت مجازی را نداشتند، توسط یک گروه 8 نفره از معلمان و فارغ التحصیلان داوطلب با هزینه پانصد هزار تومانی برای شارژ تلفن همراه برای کودکان
 2. توزیع 200 عدد ماسک، 50 عدد ژل ضدعفونی کننده دست، 50 بطری محلول ضدعفونی کننده سطوح، 500 جفت دستکش لاتکس در 2 نوبت بین 25 مددجو کودک کار در محله دارک به مبلغ 2 میلیون تومان
 3. توزیع 10 پک کامل مواد غذایی و بهداشتی در 1 نوبت بین 10 خانواده مددجو کودک کار در محله دارک به مبلغ 2 میلیون و پانصد هزار میلیون تومان
فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی

راهکارهای عملی ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی

 • مفهوم مسئولیت اجتماعی در فرهنگ سازمان، بايستی نهادينه گردد.
 • سازمان‌ها بايد به مفهوم CSR به عنوان يك فرصت نگاه کنند.
 • سنجه‌های مسئولیت‌ اجتماعی سازمان با اهداف و شايستگی محوری سازمان، بايد همسو باشند.
 • CSR گزينه ای برای رشد و پايداری بیشتر سازمان ها و جامعه ارائه می‌دهد.
 • آموزش ها در حوزه مسئولیت‌ پذیری اجتماعی سازمان‌ها، بايد هم برای مديران ارشد، و هم برای کارکنان در هر سازمانی، طراحی و اجرا شده و در تمام سطوح سازمانی بکار برده شوند.
 • مديران سازمان‌های صنعتی و خدماتی بايد بدانند که سرمايه‌گذاری روی آموزش اين مفهوم، برای کارکنان می‌تواند به سودآوری در بلندمدت منجر شود. در حقیقت سرمايه‌گذاری روی CSR، سرمايه‌گذاری در پايداری و رقابت‌پذيری است.
مسئولیت اجتماعی

ایرانیکارت حامی خلاقیت در ifund

ایرانیکارت مفتخر بود تا به عنوان بزرگ‌ترین ارائه دهنده خدمات پرداخت های بین المللی کشور، حامی رویداد سرمایه گذاران خطر پذیر اصفهان باشد. ایرانیکارت حمایت از استارتاپ های خلاقانه و تسهیل راه بیزینس های نوپا در ورود به بازارهای مالی جهانی را یکی از مسئولیت های اجتماعی خود می داند. امیدواریم در آینده شاهد چنین رویداد هایی با چنین چشم انداز های عظیمی در کشور عزیزمان، ایران، باشیم.

ایرانیکارت

ایرانیکارت واسط مردم و طبیعت

موسسه نذر طبیعت که از سال 95 آغاز به کار کرد با فعالیت های خیرخواهانه و کمک های مردمی به طبیعت کشورمان کمک شایانی کرده است. ساخت آبشخور و تأمین علوفه برای حیات‌وحش در مناطق درگیر خشکسالی ، تاٌمین دارو و تجهیزات دامپزشکی و درختکاری و بوته کاری در سراسر کشور از خدمات ارزشمند این پویش است. ایرانیکارت مفتخر است که وجوه ایرانیان دغدغه مند خارج از کشور را به دست این دوستداران محیط زیست می رساند و مسئولیت کوچکی در  این کار بزرگ بر عهده دارد.

اگر پیشنهادی در زمینه مسئولیت اجتماعی دارید با ما درمیان بگذارید

  مسئولیت های اجتماعی
  5 از 2 رای ثبت شده