021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

آزمون زبان دولینگو | معرفی و نحوه ثبت نام

تاریخ انتشار : 10 فروردین 1400تاریخ بروزرسانی : 17 اردیبهشت 1401 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

اگر قصد مهاجرت داشته باشید احتمالا نام آزمون زبان دولینگو را شنیده اید. قبلا در معرفی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان به معرفی دولینگو به طور کامل پرداخته ایم. Duolingo در ابتدا برنامه‌ای برای آموزش زبان بود که با معرفی آزمون آنلاین دولینگو هم به اعتبار و شهرت بیشتری رسید. برای ثبت نام آزمون دولینگو می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید. در این نوشته به معرفی این آزمون و نحوه ثبت نام آزمون دولینگو در ایران می‌پردازیم.

آزمون زبان دولینگو

در سال 2020 با شیوع کرونا و مرسوم شدن جلسات و آزمون های آنلاین، آزمون زبان Duolingo به محبوبیت بسیاری رسید. همین موضوع باعث شد که تعداد زیادی از موسسات آموزشی و دانشگاه ها این آزمون را به رسمیت بشناسند . از طریق این آدرس می توانید لیست دانشگاه هایی که آزمون زبان دولینگو را معتبر می دانند و از آن برای سنجش دانشجویان خود استفاده می کنند را ببینید. در آزمون دولینگو چیست به تفاوت های این آزمون با آیلتس و تافل پرداختیم. شاید بتوان مهم ترین تفاوت را در حال حاضر برگزار شدن آنلاین آزمون دولینگو دانست. در شرایطی که حضور در فضای جمعی با ریسک و خطرات کرونا همراه است منطقی تر است که داوطلبان از آزمون آنلاین استفاده کنند. علاوه بر این برای افرادی که قصد مهاجرت دارند همواره موضوع هزینه مهم و حیاتی بوده است. در مقایسه با آزمون آیلتس و تافل هزینه آزمون زبان دولینگو بسیار کمتر است. آزمون های دیگر حداقل هزینه ای معادل 200 دلار دارند در صورتی که با پرداخت 49 دلار می توانید دولینگو را امتحان داده و از مدرک آن برای پذیرش دانشگاه ها استفاده کنید.

حتما بخوانید: مقایسه آزمون های تعیین سطح زبان

آزمون زبان دولینگو

قوانین و مقررات آزمون زبان دولینگو

با توجه به اینکه آزمون تماما به صورت آنلاین برگزار می شود مقررات سختگیرانه ای برای آن وجود دارد. البته که تمام این قوانین برای جلوگیری از تقلب بوده و باز هم به نسبت دیگر آزمون ها با ساعات طولانی آزمون Duolingo برای داوطلبان ساده تر است. در ابتدای آزمون تمامی موارد فنی مثل تست صدا و شنیدن کلمات و مایکروفون و اسپیکر شما تست خواهد شد و شما نگرانی از بابت مشکلات نرم افزاری نخواهید داشت. برخی از مقررات این امتحان به شرح زیر است:

 • در حین آزمون موظفید که ارتباط چشمی خود را با مانیتور حفظ کنید.
 • یادداشت کردن یا نوشتن با مداد و خودکار در حین آزمون تقلب محسوب می شود.
 • افزونه هایی مثل Plug-in و add-on روی مرورگر خود را غیرفعال کنید.
 • استفاده از گوشی همراه یا تلفن در حین آزمون ممنوع است.
 • استفاده از هدفون یا ایرپاد در آزمون ممنوع است. به طور کلی گوش های شما باید کاملا واضح باشد تا احتمال ارتباط با فرد یا وسیله ای را در نظر گرفته نشود. بنابراین استفاده از کلاه یا هر وسیله دیگری ممنوع است.
 • صفحه آزمون شما رصد می شود. بنابراین تب های مرورگری که باز می کنید و صفحاتی که سر می زنید همه بررسی خواهد شد.

 

قسمت های مختلف آزمون آنلاین دولینگو

 • بخش اول مدت زمان: 10 دقیقه

برای شرکت در آزمون آنلاین دولینگو نیاز دارید که این قسمت را بگذرانید. این قسمت تاثیری در نمره شما ندارد و صرفا برای آشنایی با قوانین و مقررات Doulingo آورده می شود.

 • بخش دوم مدت زمان 25 دقیقه

در قسمت سوالات تطبیقی، سوالات بر اساس توانایی داوطلب در نظر گرفته می شود. هرچه شما سوالات را بهتر و صحیح تر پاسخ دهید سوال بعدی سخت تر خواهد شد. دو سوال آخر آزمون زبان شامل یک پاسخ نوشتاری طولانی ( بین 50 تا 100 کلمه ) و یک پاسخ گفتاری ( بین 30 تا 90 ثانیه ) است.  در این قسمت موارد زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد:

 1. واژگان انگلیسی
 2. نحوه نگارش و قرارگیری کلمات و عبارات
 3. تلفظ
 4. بیان و ادای صحیح تلفظات
 5. مهارت های خواندن نوشتن و گوش دادن
 • بخش سوم مدت زمان 10 دقیقه

یک مصاحبه ویدئویی به مدت 1 تا 3 دقیقه دارید که باید به موضوع انتخابی خود پاسخ دهید. پاسخ شما ضبط خواهد شد. بعد از آن باید درباره  موضوع منتخب خود به مدت 3 تا 5 دقیقه پاسخ کتبی دهید. برای هر قسمت به شما 30 ثانیه زمان داده خواهد شد تا موضوع را بررسی کرده و برای آن برنامه ریزی کنید.

آزمون آنلاین دولینگو

آزمون دولینگو در ایران

برای ثبت نام در آزمون دولینگو در ایران نیاز به پرداخت ارزی دارید که با ایرانیکارت می توانید به سادگی این کار را انجام دهید. با پرداخت فقط 49 دلار هزینه آزمون می توایند در این آزمون بین المللی شرکت کنید. ثبت نام آزمون دولینگو را از طریق ایرانیکارت را می توانید انجام دهید. اگر سوالی درباره نحوه آزمون و ثبت نام آن دارید می توانید از کارشناسان ایرانیکارت بپرسید. در قسمت نظرات منتظر شنیدن تجربیات و سوالات شما هستیم.

هم‌اکنون می‌توانید برای ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون duolingo از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

ثبت نام آزمون دولینگو

542 بازدید
آزمون زبان دولینگو | معرفی و نحوه ثبت نام
اگر قصد مهاجرت داشته باشید احتمالا نام آزمون زبان دولینگو را شنیده اید. قبلا در معرفی بهترین اپلیکیشن...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید