021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

آزمون MCAT چیست (پزشکی در کانادا)

تاریخ انتشار : 24 دی 1399 خرید از سایت های خارجی

با گذر از موج بیماری کوید 19 بازار مهاجرت کاری و تحصیلی به خارج از کشور مجدد رونق گرفته است. اگر شما هم جز کسانی هستید که قصد مهاجرت دارد بهتر است برای این کار دانش کافی داشته باشید. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که بیشترین تقاضا را برای مهاجرت تحصیلی دارد. اگر به تحصیل در کانادا و ایالات متحده هستید باید بدانید که چه آزمون هایی برای دریافت پذیرش لازم است. رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته هاست.  آزمون MCAT یکی از آزمون هایی است که برای دریافت پذیرش در دانشکده های پزشکی ایالات متحده و کانادا لازم است. لازم به ذکر است برای پرداخت هزینه این آزمون نیاز به دسترسی به روش های پرداخت ارزی دارید. برای اینکه بدانید آزمون MCAT چیست با ایرانیکارت همراه باشید.

آزمون MCAT چیست ؟

آزمون MCAT یا پذیرش کالج پزشکی یک آزمون استاندارد، چند گزینه ای و مبتنی بر رایانه است. این آزمون حدود 90 سال است که به عنوان یکی از مراحل دریافت پذیرش در دانشکده های پزشکی در ایالات متحده و کانادا برگزار می شود. این آزمون برای به سنجش و ارزیابی مفاهیم و اصول اولیه پزشکی شما می پردازد. آزمون MCAT مهارت ها و دانش هایی را که مربیان پزشکی، پزشکان، دانشجویان پزشکی و دستیارها به عنوان پیش نیازهای اصلی در دانشکده پزشکی و طبابت نیاز دارند، مورد بررسی قرار می دهد. مطالب به چهار بخش تقسیم شده است:

 • مبانی بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی
 • مبانی شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی
 • مبانی روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتار
 • مهارت های تحلیل انتقادی و استدلال

هر یک از چهار بخش MCAT از 118 تا 132 امتیاز، با میانگین 125 امتیاز گرفته شده است. این بدان معنی است که کل امتیازات از 472 تا 528 امتیاز، با میانگین 500 امتیاز است. AAMC آزمون MCAT را توسعه می دهد و هر ساله چندین بار، از اواخر ژانویه تا سپتامبر، در صدها سایت آزمون در ایالات متحده و کانادا و در مکان های منتخب در سراسر جهان برگزار می کند.

نمره های mcat

نحوه ثبت نام در MCAT

آزمون MCAT از طریق انجمن کالج های پزشکی آمریکا (AAMC) اداره می شود. برای ثبت نام در آزمون، باید به وب سایت مراجعه کرده و از طریق سایت ثبت نام MCAT را انجام دهید. اگرچه AAMC بیش از 20 تاریخ آزمون در سال در صدها سایت در سراسر جهان ارائه می دهد، اما شما نباید وسوسه شوید که در مورد ثبت نام تعلل کنید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است تاریخ آزمون و مکان تست مورد نظر خود را از دست بدهید. برای ثبت نام در MCAT، این مراحل را دنبال کنید:

 • ابتدا در سایت AAMC یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 • سوالات مربوط به نام کاربری ، رمز ورود و امنیت خود را پیگیری کنید.
 • اطلاعات شخصی مورد نیاز را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات ارائه شده شما با شناسه صادر شده توسط دولت که قصد استفاده از آن را در روز آزمون خود دارید مطابقت دارد.
 • به یاد داشته باشید که پس از تکمیل کردن تمام اطلاعات شخصی، مجاز به ثبت نام در تاریخ آزمون و انتخاب مکان دلخواه خود هستید.
 • برای دیدن آنچه در مکان انتخابی شما موجود است، روی “Find Seat” کلیک کنید.
 • اگر صندلی در دسترس باشد، می توانید برای آن تاریخ آزمون ثبت نام کنید. در غیر اینصورت، مکان های دیگر را جستجو کنید تا جایی که یک صندلی باز پیدا کنید.
 • به خاطر داشته باشید که به اطلاعات کارت اعتباری خود نیاز دارید تا بتوانید هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

آمادگی برای آزمون پزشکی

چه زمانی را برای MCAT انتخاب کنید؟

شرکت در امتحان هنگام آمادگی و آمادگی مهم است. مطمئن باشید که با مطالب و مهارت های تست شده در آزمون که اغلب در دوره های مقدماتی علوم پوشش داده می شوند، راحت هستید. مطالب موجود در آزمون MCAT را بخوانید؟ ابزاری برای اطمینان از اینکه همه مباحث و مهارتهایی را که در آزمون مورد آزمایش قرار گرفته اند پوشش داده اید. هنگام استفاده از MCAT به عوامل مختلفی بستگی دارد ، که می توانید با پرسیدن چند سوال از خود تعیین کنید:

 • آیا قصد دارید بعد از سال چهارم دانشگاه خود برای تحصیل در رشته پزشکی اقدام کنید یا اینکه یک سال فاصله دارید؟
 • فکر می کنید چقدر به زمان آماده سازی نیاز دارید؟
 • آیا تمام دوره هایی را که در MCAT خواهد بود گذرانده اید؟

تا سال سوم دانشگاه، باید بهترین زمان برای شرکت در MCAT را مشخص کنید. در حالت ایده آل شما تاریخی را انتخاب می کنید که بتوانید وقت کافی برای مطالعه داشته باشید. همچنین باید تعیین کنید که تاریخ انتشار نمره چه زمانی است تا بتوانید در مراحل درخواست دانشگاه پزشکی نمره MCAT خود را ارائه دهید. بیشتر دانشجویان، MCAT را در پایان سال سوم دانشگاه یا تابستان قبل از سال چهارم می گذرانند. این استراتژی به آنها فرصت کافی می دهد تا در صورت عدم رضایت از نمره خود، بتوانند در پاییز سال چهارم خود را دوباره امتحان دهند. در زمان شرکت در امتحان، باید دوره هایی را که برای آزمون نیاز است نسبت به آنها اطلاعات کافی داشته باشید را گذرانده باشید، از جمله:

 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • شیمی آلی و غیرآلی
 • بیوشیمی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی

آزمون پزشکی در کانادا

چه مدت زمان شروع به آماده سازی برای MCAT کنید؟

بسیاری از دانشجویان از سه تا شش ماه زمان برای آماده سازی MCAT بهره مند می شوند. با این حال، بسته به اینکه دوره های ذکر شده در بالا را گذرانده اید و میزان موفقیت شما در هر یک از آنها ممکن است به زمان بیشتر یا کمتری نیاز داشته باشید.

نحوه آماده سازی برای MCAT

بهترین راه برای آماده سازی برای MCAT تهیه یک برنامه مطالعاتی قوی است. دوره جدید MCAT فاقد دوره های پیش نیاز شما است. با این حال، دوره های فوق الذکر باید به شما کمک کنند تا برای هر بخش از آزمون آماده شوید:

 • مبانی بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم زندگی
 • مبانی روانشناختی ، اجتماعی و زیست شناختی رفتار
 • مبانی شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی

هیچ راهی درست یا غلط برای آماده سازی برای MCAT وجود ندارد. با این حال، دوره های آمادگی ارائه شده توسط Princeton Review منابع منحصر به فردی را برای به حداکثر رساندن نتایج شما فراهم می کند.

آزمون mcat

آزمون MCAT چقدر مهم است؟

شرکت در آزمون MCAT گام مهمی در روند پذیرش درخواست است. اما این تنها بخشی از برنامه کلی شما برای دانشکده پزشکی است. کمیته های پذیرش بسیاری از جنبه های دیگر شما را نیز در نظر می گیرند، از جمله نقاط قوت علمی، قرار گرفتن در معرض مراقبت های بهداشتی و محیط تحقیقات پزشکی، تجربیات و علایق شخصی، توانایی کمک به دانشگاه و جامعه و ویژگی های شخصی مانند بلوغ و انگیزه برای کمک به دیگران.

اگر توانایی پرداخت هزینه ثبت نام آزمون MCAT را نداشته باشم؟

AAMC معتقد است که هزینه درخواست دانشکده پزشکی نباید مانعی برای هر کسی باشد که آرزو دارد پزشک شود. برنامه کمک هزینه به داوطلبانی که بدون کمک مالی نمی توانند در آزمون MCAT شرکت کنند یا به دانشکده پزشکی مراجعه کنند، کمک فراوانی می کند. اگر واجد شرایط دریافت کمک مالی باشید، این برنامه هزینه ثبت نام را کاهش می دهد. همچنین چندین مزیت اضافی از جمله منابع آماده سازی رایگان MCAT را فراهم می کند.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت پزشکی به کانادا را دارید باید بدانید آزمون MCAT چیست و چگونه برای آن آماده شوید. اگر قصد ثبت نام و پرداخت هزینه آن را دارید می توانید از خدمات مجموعه ایرانیکارت استفاده کنید. آیا شما با این آزمون آشنایی دارید؟

466 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید