آزمون ها

آزمون TestDaF چیست ؟

آزمون TestDaF چیست ؟

آزمون های زبان های زیادی سالانه برای محک زدن دانشجو و افرادی که قصد مهاجرت دارند برگزار می شود. این آزمون ها نمرات متفاوتی دارند و شما برای اینکه بدانید می توانید از کشور مورد نظر خود پذیرش بگیرید یا خیر باید حداقل نمرات برای پذیرش بدانید. از محبوب ترین آزمون های بین المللی زبان می توان به آزمون تافل، آیلتس، جی آر ای GRE اشاره کرد. در این مقاله خواهیم گفت که آزمون TestDaF چیست و پرداخت آزمون TestDaF در ایران به چه صورت است.

آزمون TestDaF چیست ؟

برای کسانی که قصد مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور آلمان را دارند وجود مدرکی که با آن بتوان ثابت کرد که در زبان آلمانی مهارت لازم را دارند ضروری است. زیرا قرار است که آن ها در دانشگاه های آلمانی زبان درس بخوانند و یا در محیط های آلمانی زبان کار کنند و نداشتن این مهارت مشکلات جدی برای سیستم به وجود خواهد آورد، اما آزمون TestDaF چیست ؟ اين آزمون به صورت متمركز در مركز انستيتو تست داف واقع در شهر هاگن آلمان طراحي و تصحيح مي گردد و در ۸۰ كشور جهان بطور همزمان برگزار مي گردد. تمامي شركت كنندگان در اين آزمون به مراكز رسمي و مجاز براي اين آزمون به سؤالات يكسان پاسخ مي دهند كه اين پاسخها توسط افراد دوره ديده مورد ارزشيابي و تصحيح قرار مي گيرد.

این آزمون سطح افراد را از B2 تا C1 می سنجد و و این رقابت در ۴ سطح اصلی زبان مانند خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن گرفته می شود. مدت زمان امتحان از ۳ تا ۳.۵ ساعت است و هر دانشگاه یا موسسه ای برای پذیرش نمره ی مد نظر خود را می پذیرد.

آزمون TestDaF

ساختار آزمون زبان TestDaF

این آزمون از این رو در مراکز مختلف استاندارد است و در ۵ قسمت از ۴ قسمت درجه بندی می شود و مجموعاً ۲۰ نمره دارد. چهار بخشی که فرد بر اساس آنها درجه بندی و آزمایش می شود، معمولا دانشگاه ها نمرات ۱۶ تا۱۸ را قبول می کنند و این آزمون را می توان به تعداد نامحدودی شرکت کرد. چهار بخش اصلی به شرح زیر است:

  • درک مطلب

این بخش در ۶۰ دقیقه به ۳ قسمت تقسیم می شود. در قسمت اول ، شما باید ۱۰ عبارت را با ۸ پاراگراف کوتاه ارائه شده مطابقت دهید. متعاقباً ، بخش دوم شما را ملزم به خواندن یک مقاله ژورنالیستی ، علمی و پاسخ به۱۰ سوال چند گزینه ای می کند. سرانجام ، یک متن / پاراگراف علمی کاملاً پیچیده در اختیارتان قرار می گیرد و به۱۰ سوال به صورت صحیح ، غلط پاسخ می دهیداین سولات مربوط به متن شما نیست و درک شما از کل مطالب را می سنجد.

  • گوش دادن

مانند بخش درک مطلب ، بخش گوش دادن نیز در مدت زمان ۴۰ دقیقه به ۳ قسمت تقسیم می شود. قطع کوتاه صدا که کاملاً ساده است و شما باید فقط پس از یکبار گوش دادن به ۸ سوال پاسخ کوتاه دهید. قسمت دوم کمی پیچیده تر است و یکبار هم پخش می شود. قسمت دوم شامل ۱۰ جمله درست ، غلط است. قسمت سوم پیچیده ترین مشکل است اما به نفع شما دو بار پخش می شود. این بخش شامل ۷ سوال است که باید به زبان آلمانی  پاسخ داده شود. مهم است که توجه داشته باشید انگیزه آزمون ارزیابی این است که شما چقدر قادر به درک زبان آلمانی هستید و از این رو تمرکز روی نشانگرهای کلیدی و توجه به گرامر بسیار اهمیت دارد.

  • نوشتن

بخش سوم با هدف ارزیابی توانایی های تحلیلی شما همراه با توانایی توصیف موثر همان مورد است. آزمون ۶۰ دقیقه ای شما را ملزم می کند که در ۶۰ دقیقه یک پاراگراف درباره یک موضوع مشخص بنویسید. بیشتر این بخش براساس تفسیر گرافیکی است ، به این معنی که به شما نمودار داده می شود و از شما خواسته می شود آنچه را درباره آن می فهمید بنویسید.

  • صحبت كردن

یک تست کامپیوتری ، این تست حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد و شامل ۷ زیر بخش است و شما باید در مورد هر یک از موضوعات حدود ۲تا ۳ دقیقه صحبت کنید. به شما ۲ دقیقه زمان آماده سازی قبل از هر بخشی داده می شود که پس از آن لازم است صدای خود را روی رایانه ضبط کنید ، بخشی دیگر. باز هم ، ذکر این نکته لازم است که TestDAF بر اساس یک قاعده کلی دستور زبان شما را ارزیابی نمی کند. هدف اصلی این است که ارزیابی کنید آیا می توانید با مهارت خاصی عبارات منسجم ، دلیل و پاسخ را به زبان آلمانی را بگویید. در حالی که گرامر جزئی جدایی ناپذیر در هر زبانی است، اعتقاد بر این است که گرامر صحیح معیاری برای تصمیم گیری در مورد تسلط شما به این زبان است.

پرداخت آزمون TestDaF

نتیجه ی آزمون TestDaF

همانطور که قبلاً ذکر شد ، چهار قسمت به طور مساوی در مقیاس ۵ نمره ای با ۲۰ امتیاز جمع می شوند. سپس در نتیجه کامپایل می شود و در سه سطح مهارت TDN 5  سطح 5 ، TDN 4  سطح 4 و TDN 3  سطح 3 به شما گواهی می دهد که ۵ بالاترین سطح مهارت است. باز هم توصیه می شود برای درک سطح پذیرفته شده از طریق دانشگاه مراجعه کنید زیرا ممکن است یک معیار فردی متفاوت باشد.

موارد دیگری که باید قبل از نوشتن TestDAF به خاطر داشته باشید این است که نتیجه معمولاً در عرض ۳ هفته اعلام می شود. بنابراین اگر قصد گذراندن دوره ای در آلمان را دارید ، شرکت در این آزمون به خوبی به شما در درک صلاحیت خود در دانشگاه های مختلف آلمان کمک می کند و همچنین به روند درخواست شما کمک می کند.

نحوه ی پرداخت آزمون TestDaF

حال که می دانید TestDaF چیست و با روند آزمون آشنایی کامل دارید باید بدانید که پرداخت آزمون TestDaF به چه صورت خواهد بود. برای پرداخت این آزمون باید به سایت www.testdaf.de مراجعه کنید و مراحل پرداخت را طی کنید. شما می توانید این پرداخت های را با کارت های اعتباری نظیر ویزا کارت یا مستر کارت انجام دهید، همچنین امکان پرداخت با پی پال نیز وجود دارد. شما می توانید برای افتتاح حساب پی پال به سایت ایرانیکارت مراجعه کنید. اما تراکنش های مالی شما کم است و فقط برای پرداخت این آزمون نیاز به کارت دارید می توانید در پنل سایت ایرانیکارت وارد شوید و درخواست خود را ثبت کنید. هزینه ی این آزمون در حال حاضر ۱۴۵ دلار است. ایرانیکارت پرداخت های ارزی شما را در ۱ یا ۲ روز کاری انجام می دهد.

آزمون TestDaF چیست ؟
آزمون های زبان های زیادی سالانه برای محک زدن دانشجو و افرادی که قصد مهاجرت دارند برگزار می شود. این آزمون ها نمرات متفاوتی دارند و شما برای اینکه بدانید...
5 از 1 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
آزمون ها
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
حتما می‌دانید که اگر بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید، چه به صورت کاری و چه تحصیلی، یکی از الزامات و پیش نیازهای آن آزمون آیلتس با رتبه بالا می‌باشد....
نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
آموزش ارز دیجیتال
نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
نمودار لحظه ای شاخص دامیننس تتر در زیر چارت شاخص دامیننس تتر را مشاهده می کنید. چارت دامیننس تتر تریدینگ ویو دامیننس تتر چیست؟ به صورت کلی دامیننس تتر یعنی...
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
متاورس
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام متاورس Metaverse روبه‌رو شده اند. در ماه‌های اخیر شما هم ممکن است چیزی به نام...