021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

آلت سیزن ۲۰۲۱: میهمانی جهش آلت کوین ها

تاریخ انتشار : 17 فروردین 1400تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 اخبار

بازار ارزهای دیجیتال هنوز با استقبال زیادی مواجه است و مدتی است شاهد جهش قدرتمند آلت کوین ها هستیم. اما در روزهای گذشته بیت کوین همچنان در حال تلاش بود تا خط گردن الگوی W که در چارت دلاری یک ساعته خود تشکیل داده است را بشکند و راه خود را به قیمت‌های بالاتر از ۶۰ هزار دلار باز کند. از طرفی اگر پادشاه ارزهای دیجیتال نتواند قیمت دلاری خود را در محدوده بالاتر از ۶۰ هزار دلار تثبیت کند، امکان کاهش قابل توجه قیمت آن در کوتاه مدت وجود دارد. احتمالی که توسط برخی از تحلیلگران بازار نیز پیش بینی شده است (منبع).

گپ‌های CME به وجود آمده نیز احتمال کاهش کوتاه مدت قیمت در روزهای آتی را تقویت می‌کنند. در حال حاضر نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی بیت کوین، محدوده ۵۹ هزار دلار است و با در نظر گرفتن همه این عوامل، پیش‌بینی می‌شود که قیمت بیت کوین در روزهای آینده تا محدوده ۵۷ هزار دلار کاهش یافته و سپس با همراهی قدرتمند خریداران همراه شود تا بار دیگر به مقاومت ۶۰ هزار دلاری پیش روی خود حمله کند.

جهش آلت کوین ها

جهش آلت کوین ها: بهاری با طعم آلت‌سیزن!

آلت‌سیزن اصطلاحی است به معنای فصل جهش آلت کوین ها. به صورت خلاصه و به زبانی ساده: آلت‌سیزن هنگامی رخ می‌دهد که قیمت بیت‌کوین در حال درجا زدن (رنج زدن) باشد و دامیننس بیت‌کوین (درصد بازار بیت‌کوین از کل بازار ارزهای دیجیتال) کاهش پیدا کند. شرایطی که در روزهای اخیر نیز شاهد آن هستیم و بنابراین می‌توانیم رسما این روزها را فصل میهمانی آلت کوین ها در نظر بگیریم. البته که در سال پیش رو ممکن است تنها یک آلت‌سیزن نداشته باشیم و ‌آلت‌کوین‌ها دفعات دیگری نیز انفجار قیمت خود را جشن بگیرند!

در روزهای گذشته، برخی از آلت کوین ها جهش‌های سه رقمی ثبت کرده‌اند. بزرگترین رقم این جهش‌ها مربوط به ارز WRX است که قیمت آن در هفت روز گذشته، بیش از ۴ برابر شده است!

آلت کوین های قدرتمند دیگر در روزهای اخیر، BTT و ترون TRX هستند که در هفت روز گذشته به ترتیب ۱۳۵ درصد و ۸۷ درصد، افزایش قیمت دلاری داشته‌اند.

XRP ریپل نیز جهش قدرتمندی در هفته گذشته تجربه کرد و موفق شد سقف قیمتی جدیدی (از سال ۲۰۱۸ به بعد) ثبت کند. LTC نیز پتانسیل بالایی برای رشد قیمت از خود نشان داده است.

اصلی‌ترین تفاوت میان روند قیمتی بیت کوین و آلت کوین ها این است که بیت‌کوین نتوانست خط میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود را رد کند و برخی آلت کوین ها قدرتمندتر از همیشه آن را شکستند!

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 را بخوانید.

انواع آلت کوین های موجود / جهش آلت کوین ها altcoin

نگاه‌ها به بیت کوین است

شکی نیست که جهش قدرتمند آلت کوین ها در هفته اخیر، متاثر از درجا زدن قیمت بیت کوین است. هرچند هیچکس نمی‌تواند بازار ارزهای دیجیتال (و اصولا هر بازار مالی بزرگ) را دقیق پیش‌بینی کند؛ اما هنوز اکثریت تحلیلگران مطرح بازار معتقد‌ند حرکت صعودی بیت کوین هنوز تمام نشده و احتمالا بیت کوین بتواند امسال قیمت ۱۰۰ هزار دلار را ببیند*.

* سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف اطلاع‌رسانی آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال نگارش شده و به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارز دیجیتال خاصی نمی‌کند. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

879 بازدید
آلت سیزن ۲۰۲۱: میهمانی جهش آلت کوین ها
بازار ارزهای دیجیتال هنوز با استقبال زیادی مواجه است و مدتی است شاهد جهش قدرتمند آلت کوین ها...
5 از 2 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید