021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

آموزش کامل نحوه خرید بیت کوین در ایران

18 فروردین 1400 ارز های دیجیتال

این روزها خرید و فروش ارزهای دیجیتال (و موضوعات مرتبط مانند خرید آنلاین بیت کوین، خرید و فروش بیت کوین و …)، موضوع داغی در جهان است! همه از تب و تاب افزایش قیمت آنها صحبت می‌کنند و سودای سودهای بالا در سر دارند؛ هرچند این بازار نیز مانند سایر بازارهای مالی ریسک قابل توجهی دارد و حتی می‌توان گفت از پرریسک‌ترین بازارهای مالی موجود محسوب می‌شود. در ایران نیز، اخیرا موضوع خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل در این مطلب به آموزش نحوه خرید و فروش بیت کوین در ایران می‌پردازیم. با ایرانیکارت همراه باشید.

قیمت خرید بیت کوین در ایران

نوسانات قیمتی بیت کوین در سالهای اخیر بسیار زیاد بوده است. در آبان ماه ۹۶، بیت کوین سقف قیمتی جدیدی در محدوده ۲۰ هزار دلار ثبت کرد که تا مدت حدود سه سال نتوانست این رکورد را بشکند. کف قیمتی این ارز دیجیتال نیز در اسفند ماه ۹۸ رقم خورد؛ پس از آن که قیمت بیت کوین متاثر از شرایط خاص ناشی از پاندمی کرونا تا محدوده ۳۵۰۰ دلار سقوط کرد.

از اسفند ماه ۹۸، روند صعودی قیمت بیت کوین آغاز شد و در حال حاضر (در زمان نگارش این مطلب)، قیمت بیت کوین در ناحیه ۵۶ هزار دلار قرار دارد. هیچ‌کس نمی‌تواند آینده قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را به صورت دقیق پیش‌بینی کند. برخی از تحلیلگران معتقدند قیمت بیت کوین می‌تواند سقف ۱۰۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد و برخی نیز سقوط قیمت این ارز دیجیتال را تا محدود ۳۳ هزار و کمتر پیش‌بینی می‌کنند.

قیمت خرید بیت کوین در ایران، متاثر از قیمت دلاری این ارز دیجیتال و نرخ ارز در کشور است؛ بنابراین به دلیل نوسانات زیاد بیتکوین نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت.

نحوه خرید بیت کوین در ایران

خرید و فروش بیت کوین در ایران

خرید آنلاین بیت کوین یا خرید و فروش بیت کوین در ایران، به شیوه‌های متفاوتی امکان‌پذیر است. اگر یکی از انواع کردیت کارت‌های بین‌المللی مانند مسترکارت یا ویزاکارت در اختیار دارید، می‌توانید این ارز دیجیتال را از صرافی‌های بین‌المللی مانند Binance تهیه کنید.

هرچند اکثر هموطنان‌مان دسترسی به شیوه‌های بین‌المللی پرداخت ندارند؛ اما این موضوع نیز راه‌حل دارد. در حال حاضر شما می‌توانید از خدمات صرافی‌های معتبر ایرانی مانند ایرانیکارت استفاده کرده و به راحتی به خرید آنلاین بیت کوین یا خرید و فروش بیت کوین در ایران بپردازید. در ادامه نحوه خرید بیت کوین در ایران را دقیق‌تر توضیح می‌دهیم.

چگونه بیت کوین بخریم؟

همان‌گونه که در قسمت قبلی بیان کردیم، برای خرید و فروش بیت کوین در ایران، احتمالا بهترین راه حل خرید بیت کوین از صرافی‌های معتبر ایرانی مانند ایرانیکارت است.

برای خرید بیت کوین از ایرانیکارت باید کیف پول ارزهای دیجیتال برای نگهداری بیت کوین داشته باشید. کیف پول های ارز دیجیتال به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دسته‌بندی می‌شوند که امنیت کیف پول های سخت افزاری به مراتب بالاتر است. از جمله کیف پول های بسیار محبوب سخت افزاری می‌توان به کیف پول های لجر نانو اس و لجر نانو ایکس اشاره کرد. برای خرید لجر نانو اس و خرید لجر نانو ایکس می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تفاوت های لجر نانو ایکس با لجر نانو اس

پس از در اختیار داشتن کیف پول، در ایرانیکارت ثبت نام کرده و با پرداخت هزینه و وارد کردن آدرس کیف پول خود، به خرید بیت کوین در ایران اقدام کنید.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس / نحوه خرید بیت کوین در ایران

نقد كردن بيت كوين در ايران

برای نقد کردن بیت کوین در ایران می توایند از خدمات ایرانیکارت بهره ببرید. برای این فرایند در سایت ایرانیکارت درخواست ثبت کرده و با توجه به قیمت بیت کوین در ایران معادل ریالی آن را دریافت می نمایید. خرید بیت کوین در ایران با توجه به افزایش روز افزون نرخ آن نسبت به نرخ دلار، طرفداران زیادی پیدا کرده. به همین دلیل افراد زیادی علاوه بر خرید بیت کوین اقدام به ماینینگ نیز می کنند.

نحوه خرید بیت کوین در ایران: کلام آخر

در این مطلب به آموزش نحوه خرید بیت کوین در ایران و خرید آنلاین بیت کوین پرداختیم. برای اطمینان بیشتر حتما از وب‌سایت‌های معتبری مانند ایرانیکارت در این زمینه استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید، خرید و فروش ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک است و به این منظور بهتر است حتما پس از مشورت با متخصصان این حوزه و تکمیل دانش خود اقدام کنید. ایرانیکارت هیچ توصیه‌ای به خرید و فروش ارزهای دیجیتال ندارد.

90 بازدید
آموزش کامل نحوه خرید بیت کوین در ایران
این روزها خرید و فروش ارزهای دیجیتال (و موضوعات مرتبط مانند خرید آنلاین بیت کوین، خرید و فروش...
5 از 1 رای ثبت شده

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید