آینده ارزهای دیجیتال

پیش بینی آینده ارز پولکادات؛ روند قیمتی DOT تا 2030

پیش بینی آینده ارز پولکادات؛ روند قیمتی DOT تا 2030

پولکادات (Polkadot) یکی از برترین پروژه‌ها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال است که توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم، گاوین وود (Gavin Wood) ایجاد شد. این پروژه یک بلاکچین تبادل چند زنجیره‌ای ناهمگن ارائه می‌دهد که از شبکه‌های جانبی سفارشی شده برای راه‌اندازی اکوسیستم خود استفاده می‌کند. پولکادات در پیش فروش اولیه خود تقریباً 500 هزار اتریوم را جمع آوری کرد. ایده اصلی پولکادات تغییر دنیای ارزهای دیجیتال با ایجاد یک چارچوب غیرمتمرکز است که امکان ساخت بلاکچین اختصاصی و استفاده آسان از مزایای مالی غیرمتمرکز را فراهم می‌کند.

بررسی فنی ارز دیجیتال پولکادات (DOT)

از زمان راه‌اندازی، ارز دیجیتال پولکادات به یکی از پیشتازان بازار تبدیل شده، زیرا هدف آن افزایش قابلیت همکاری پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین و ارتقای آن‌ها است. مقیاس‌پذیری و سرعت انجام تراکنش‌ها همچنان یک نگرانی مهم در اکوسیستم‌های بلاکچینی است؛ از آنجایی که اکوسیستم پولکادات به عنوان یک سیستم چند زنجیره‌ای عمل می‌کند که امکان انتقال فرایندهای موازی را در زنجیره‌های مختلف فردی فراهم کرده و راه را برای پذیرش بلاکچین در جهان هموار می‌کند، می‌تواند سرعت انجام تراکنش‌ها و تعامل‌ بین پروژه‌ها را سرعت بخشد.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

با نگاهی به اصول اولیه پولکادات متوجه خواهیم شد که این پروژه از چهار جزء اصلی تشکیل شده است:
زنجیره رله (Relay Chain): اصلی‌ترین جزو اکوسیستم پولکادات است که به عبارتی قلب این پروژه نامیده می‌شود. رله مسئول امنیت مشترک، اجماع، قابلیت همکاری زنجیره‌ای متقابل در سیستم، بلاک‌های انتقال و تراکنش کامل شده است. زنجیره رله حداقل عملیات را در رابط خود با مکانیسم حراج‌های پاراچین و اثبات سهام نامزد شده (NPoS) اجرا می‌کند. این امر سرعت باورنکردنی بیشتری برای پردازش تراکنش‌ها می‌دهد؛ طوری که این روش منحصر به فرد باعث شده که شبکه پولکادات 1000 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کند.
زنجیره‌های موازی (Parachains): پاراچین‌ها، بلاک‌چین‌های مستقل هستند که روی شبکه پولکادات میزبانی می‌شوند. این بلاکچین‌های سفارشی برای دستیابی به اهداف خاص و رفع چالش‌های فنی ساخته شده‌اند. آنها برای تأیید صحت تراکنش‌های انجام شده در سیستم استفاده می‌شوند. علاوه بر این، پاراچین‌ها این آزادی را دارند که سیستم‌های حاکمیتی خود را با استفاده از ویژگی امنیتی مشترک پولکادات توسعه دهند و توکن‌های اختصاصی خود را داشته باشند.
زنجیره‌های پاراترید (Parathreads): سومین مورد پاراتریدها است که شبیه به پاراچین‌ها هستند، اما نوع اتصال آن انعطاف‌پذیرتر می‌باشد. پاراتریدها در درجه اول برای پروژه‌هایی مناسب هستند که نیازی به دسترسی مداوم به سیستم ندارند.
پل‌ها (Bridges): در نهایت، مولفه چهارم، پل‌ها است که پاراچین‌ها و پاراتریدها را با شبکه‌های خارجی مانند: بیت‌کوین و اتریوم متصل می‌کند. در واقع، پل‌ها قابلیت همکاری سیستم پولکادات را گسترش می‌دهند.

تحلیل تکنیکال پولکادات

بر اساس نمودار جفت روزانه DOT/USD، قیمت از اواسط اکتبر در یک روند صعودی قرار داشته است. قیمت از آن زمان تاکنون در محدوده‌ای بین 3.60 تا 4.80 دلار معامله می‌شود و نشانه‌هایی از روند صعودی را قبل از حرکت بعدی نشان می‌دهد. اندیکاتور MACD نشان می‌دهد که خریداران احساسات بازار را در چند روز اخیر کنترل کرده‌اند، زیرا قیمت را وارد یک محدوده مثبت کرده‌اند. این می‌تواند نشانه‌ای از حرکت مثبت در پیش بینی آینده ارز پولکادات باشد.

پیش بینی آینده ارز پولکادات: تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال روزانه DOT

با بررسی روند روزانه پولکادات می‌بینیم که حجم معاملات روزانه نسبت به بسته شدن چند روز گذشته، تا حدی کاهش یافته است. این امر می‌تواند نشان دهنده خستگی خریداران باشد و روند صعودی فعلی ممکن تا حدی اصلاح کند، زیرا فروشندگان قصد دارند کنترل بازار را در دست بگیرند. فشار خرید باید حفظ شود تا قیمت DOT بتواند به روند فعلی خود ادامه دهد.

از نظر اندیکاتور باند بولینگر، DOT در حال حاضر در کنار باند بالایی معامله می‌شود و در حالی که در چند روز گذشته شاهد نوساناتی بوده است، به سمت حرکت صعودی پیش می‌رود. برای حفظ روند صعودی و ادامه روند صعودی، DOT باید بالاتر از سطح مقاومت 4.50 دلار بسته شود و در این سطح تثبیت شود.

مطالعه بیشتر: تحلیل فاندامنتال چیست؟ به زبان ساده

بررسی وضعیت پولکادات از نظر پارامتر‌های بنیادی

به طور کلی، تحلیل تکنیکالی قیمت پولکادوت روند صعودی را در بلندمدت نشان می‌دهد، زیرا خریداران در چند روز گذشته کنترل بازار این رمزارز را در دست گرفته‌اند. اما از نظر بنیادی چطور؟ مولفه‌های فاندامنتال پولکادات در چه وضعیتی هستند.

ارتقای داشبورد استیکینگ در اکوسیستم پولکادات

رابط سپرده‌گذاری در اکوسیستم پولکادات با آخرین به‌روزرسانی 1.1 خود، دستخوش دگرگونی قابل توجهی شده که دارای ویژگی‌های ضروری خاصی است. به لطف این ارتقا، کاربران اکنون می‌توانند اعتبارسنج‌ها را به راحتی ارزیابی کنند. همچنین با این آپدیت سهامداران یک رابط توسعه‌یافته دریافت می‌کنند که از مدیریت پویا نامزدهای انتخابی آن‌ها به عنوان اعتبارسنج تراکنش‌ها پشتیبانی می‌کند.

ارتقای داشبورد استیکینگ در پولکادات تأثیر مثبتی بر قیمت رمزارز تحت حاکمیتی این پروژه، DOT، داشته است. این ارتقای جامع نه تنها عملکردهای فعلی را بهبود می‌بخشد، بلکه زمینه را برای پیشرفت‌های آینده فراهم می‌کند که نوید تقویت استحکام اکوسیستم پولکادات را می‌دهد.

ارتقای پولکادات

همکاری‌های پولکادات با شرکت‌های برتر حوزه فناوری

Parity Technologies، یک شرکت پیشرو در زیرساخت‌های بلاکچین، اخیرا برنامه‌های خود را برای انتقال به یک مدل غیرمتمرکز در اکوسیستم پولکادات اعلام کرده است؛ به اعتقاد برخی متخصصان این حرکت استراتژیک در ماه‌های آینده تغییرات سازمانی چشمگیری را در پولکادات به همراه خواهد داشت. این شرکت در ماموریت خود برای پیشبرد فناوری پیشرفته پروژه پولکادات ثابت قدم است و هدف آن اصلاح و تقویت تجربه توسعه‌دهندگان و جامعه‌ای است که از اکوسیستم پولکادات استفاده می‌کنند؛ در نتیجه این اقدام می‌توان گفت، برخی از نقش‌های بازاریابی و توسعه پولکادات به جامعه‌ای گسترده‌تر انجام خواهند شد.

نهاد موسس و توسعه‌دهنده پولکادات، با حمایت از این شرکت، یک طرح تامین مالی را آغاز کرده که قرار است 20 میلیون فرانک سوئیس (معادل 22 میلیون دلار) و 5 میلیون توکن DOT را در سال آینده توزیع کند و تلاش‌های در راستای توسعه پروژه پولکادات را تقویت کند. این همسویی استراتژیک با Parity Technologies نشان‌دهنده مرحله مهمی در نقشه راه پولکادات است که بر شرکت و بخش گسترده‌تر بلاکچین آن تأثیر می‌گذارد.

رونمایی از موارد استفاده صنعت وب 3.0 در خودروهای الکتریکی در نمایشگاه مونیخ

پولکادات اخیرا اعلام کرده که قصد دارد، موارد استفاده از وب 3.0 را در حوزه وسایل نقلیه الکتریکی در نمایشگاه موتور IAA Mobility در ماه سپتامبر در مونیخ به نمایش بگذارد. این پروژه از خودروهای برقی رونمایی می‌کند که هزینه بخشی از خدمات دریافتی خود را با استفاده از شبکه Peaq در پولکادات پرداخت می‌کنند؛ Peaq یک پاراچین پولکادات است که روی هویت و پرداخت‌های غیرمتمرکز تمرکز دارد. خودروهای الکتریکی از شناسه Peaq ID برای احراز هویت در هنگام شارژ شدن و استفاده از کیف پول‌های مبتنی بر وب 3.0 برای پرداخت‌ها استفاده می‌کنند.

مطالعه بیشتر: انواع تحلیل ارز دیجیتال کدامند؟

پیش بینی آینده قیمت ارز پولکادات تا 2030

در این قسمت به تفکیک سال‌های پیش رو تا انتهای دهه جاری به پیش بینی قیمت رمزارز DOT می‌پردازیم. همچنین در نهایت نظر برخی سایت‌ها و پلتفرم‌های شناخته شده را از آینده قیمت پولکادات بیان می‌کنیم.

پیش بینی قیمت پولکادات در ادامه 2023

احتمالا برای ادامه سال 2023 روند قیمتی پولکادات صعودی است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که قیمت DOT به حداکثر قیمت 7.02 دلار و میانگین ارزش 6.30 دلار در این دوره برسد. اگر احساسات معامله‌گران در طول ادامه سال جاری مطلوب باقی بماند، سطح 4.3 دلار کمترین محدوده قیمتی برای DOT تخمین زده می‌شود.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2024

طبق پیش‌بینی‌های قیمت پولکادات برای سال 2024، تخمین زده می‌شود که ارزش این رمزارز به حداقل قیمت 6.7 دلار، میانگین قیمت پیش‌بینی شده 8.8 دلار و حداکثر قیمت 9.5 دلار برسد.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2025

پیش‌بینی قیمت پولکادات برای سال 2025 نشان می‌دهد که حرکت صعودی می‌تواند تا سال 2025 ادامه یابد. حداقل، میانگین و حداکثر قیمت برای پولکادات در سال 2025، به ترتیب: 9.01، 11.83 و 13.47 دلار در نظر گرفته شده است.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2026

قیمت پولکادات در سال 2026 نیز احتمالا بین دو محدوده 13.47 و 23.18 دلار نوسان کنید. متوسط قیمتی هم که برای این رمزارز در نظر گرفته شده است، سطح 20 دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2027

قیمت‌های پیش بینی شده برای ارزش ارز دیجیتال پولکادات در سال 2027 حداقل قیمت 20 دلار و میانگین 26.4 دلار با حداکثر قیمت 30.5 دلار است.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2028

پیش‌بینی قیمت کوین DOT برای سال 2028 صعودی است و انتظار می‌رود که بین دو محدوده حداقلی 27.3 دلار و حداکثری 39.2 دلار با میانگین ارزش پیش‌بینی 34.07 دلار تا پایان سال 2028 متغیر باشد.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2029

در سال 2029 انتظار بر این است که قیمت DOT با حداکثر قیمت 60.51 دلار و حداقل قیمت 40 دلار خرید و فروش شود. همچنین میانگین قیمت می‌تواند در محدوده 50 دلار باشد.

پیش بینی قیمت پولکادات در 2030

پیش‌بینی قیمت پولکادات برای انتهای دهه جاری نشان می‌دهد که قیمت‌های DOT بین حداقل ارزش 59.8 دلار و حداکثر قیمت تخمینی 100دلار متغیر است. میانگین قیمت پیش‌بینی شده نیز برای آن دوره 89.55 دلار در نظر گرفته شده است.

آینده قیمت پولکادات

پیش بینی آینده ارز پولکادات توسط سایت‌های برتر

پلتفرم‌های پیش بینی قیمت‌ها نسبت به آینده ارز پولکادات چه دیدگاهی دارند؟

پیش بینی قیمت پولکادات توسط CapitalAltcoin

با توجه به پیش‌بینی قیمت پولکادات در CaptainAltcoin، انتظار می‌رود این ارز دیجیتال تا ژانویه 2024 به 7.01 دلار افزایش یابد. این سایت همچنین قیمت پولکادات را در سال 2025 پیش‌بینی کرده که طبق آن قیمت DOT در سال 2025 می‌تواند به محدوده 37.81 دلار برسد.

پیش بینی قیمت پولکادات توسط DigitalCoinPrice

دیجیتال کوین پرایس نیز دیدگاه صعودی نسبت به آینده ارز پولکادات دارد، زیرا این سایت حداکثر قیمت 14.72 دلار، میانگین قیمت 22.90 دلار و حداقل قیمت 23.06 دلار را برای قیمت DOT در سال 2026 فرض کرده است. دیجیتال کوین پرایس همچنین حداکثر قیمت معاملاتی را 37.70 دلار، با میانگین ارزش 37.02 دلار و حداقل ارزش 34.01 دلار را در سال 2029 برای قیمت پولکادات پیش بینی می‌کند.

خرید پولکادات یک سرمایه‌گذاری خوب به شمار می‌رود؟

در این مقاله سعی شد که با آینده رمز ارز پولکادات آشنا شوید و چشم‌اندازی از آینده این پروژه داشته باشید. به طور کلی، می‌توان گفت که در مقایسه با سایر شبکه‌های بلاکچینی، پولکادات قدرت بیشتری را به دارندگان توکن خود، علاوه بر اعتبارسنج‌ها، ارائه می‌دهد. به عنوان یک شبکه جاه طلب، پولکادات قصد دارد با اتریوم رقابت کند. طبق اکثر پیش بینی‌های قیمتی، انتظار می‌رود DOT در ده سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. از طرفی هم پذیرش ارزهای دیجیتال به طور پیوسته در حال افزایش است و هرچه افراد بیشتری از مزایای یک سیستم غیرمتمرکز مطلع شوند، می‌توانیم شاهد افزایش قیمت پولکادات باشیم. در مجموع از نگاه اغلب کارشناسان، خرید پولکادات و نگهداری بلندمدت آن یک سرمایه گذاری خوب است. اما در نظر داشته باشید که نباید غافل از این موضوع بود که هیچ تحلیل و پیش بینی قیمتی در دنیای بازارهای مالی، به ویژه فضای پر نوسان رمزارزها قطعی نیست.

این مطلب صرفا برای افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه شده است و جنبه آموزشی دارد. ایرانیکارت مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوای آموزشی نخواهد داشت.

پیش بینی آینده ارز پولکادات؛ روند قیمتی DOT تا 2030
پولکادات (Polkadot) یکی از برترین پروژه‌ها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال است که توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم، گاوین وود (Gavin Wood) ایجاد شد. این پروژه یک بلاکچین تبادل چند زنجیره‌ای...
4.67 از 3 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

  1. ممنون از بلاگ خوبتون منم ارز پولکادات رو خریدم امیدوارم بالا بره 🙂

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
سود چشم گیر و بزرگ نیازمند صبر و زمان است. چرا که سرمایه‌گذاری همیشه یک ماراتن بوده تا دوی سرعت! در این مطلب با نگاهی به دومین رمز ارز بزرگ،...
آینده ارز کاردانو؛ پیش بینی قیمت کاردانو تا ۲۰۳۰
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز کاردانو؛ پیش بینی قیمت کاردانو تا ۲۰۳۰
یقینا آینده ارز کاردانو بستگی به پتانسیل‌های این پروژه نسبت به رقبای آن دارد. کاردانو به عنوان یک پروژه با قابلیت‌های قابل توجه و فراتر از نقش آن در قالب...
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
آینده ارزهای دیجیتال
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
شیبا اینو دومین ارز دیجیتال بازار میم‌کوین‌ها از نظر ارزش بازار است که جامعه طرف‌دار مختص به خود را دارد. این رمزارز نیز به تقلید از برترین میم‌کوین بازار رمزارزها...