021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ارز دیجیتال آواکس چیست ؟

تاریخ انتشار : 17 مهر 1400تاریخ بروزرسانی : 5 خرداد 1401 ارز های دیجیتال

آوالانچ Avalanche سریع ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند از نظر زمان در صنعت بلاکچین است که از طریق فعالیت در پروتکل اثبات سهام امنیت خود را تضمین می کند. توکن این پلتفرم رمز ارز آواکس Avax نام دارد. پلتفرم آوالانچ بسیار سریع و کم هزینه است. اگر مشتاق شدید بدانید که ارز دیجیتال آواکس چیست این مقاله را بخوانید. زیرا در صورتی که فعال حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال باشید شناخت پلتفرم های برتر در سرمایه گذاری های شما کمک شایانی می کند.

آشنایی با پلتفرم آوالانچ Avalanch

آوالانچ که در ابتدا AVA نامیده می شد، یک پلتفرم متن باز برای راه‌اندازی برنامه‌های مالی غیر متمرکز دیفای (DeFi)، دارایی‌های مالی و سایر خدمات است. هدف آن این است که معاملات به صورت جهانی انجام شوند و به هر کسی اجازه می‌دهد هر نوع دارایی را راه‌اندازی یا معامله کند و آن را به صورت غیر متمرکز با استفاده از قرارداد‌های هوشمند و سایر فناوری‌های پیشرفته کنترل کند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال آواکس می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال اواکس

توسعه‌دهندگان آوالانچ ادعا می‌کنند که Avalanche اولین شبکه قرارداد‌های هوشمند است که به صورت استاندارد نهایی تراکنش‌ها را در کمتر از یک ثانیه ارائه می‌دهد. آوالانچ Avalanche شبکه اصلی خود را در سپتامبر 2020 راه‌اندازی کرد. هدف توسعه‌دهندگان این است که دنیای بزرگ، تکه تکه و اغلب مبهم تجارت دارایی‌ها را زیر یک سقف گرد هم آورند و دسترسی بدون مانع را امکان‌پذیر سازند. توسعه‌دهندگان می‌توانند انواع و اقسام موجودیت‌ها را از بلاکچین تا نمایندگی‌های دیجیتالی هر دارایی ایجاد و منتشر کنند و به آن‌ها اجازه دهند تا با توجه به پارامتر‌های مشخص شده معامله کنند.

ارز دیجیتال آواکس AVAX چیست؟

ارز دیجیتال آواکس AVAX چیست؟

توکن بومی این پلتفرم رمز ارز آواکس AVAX نامیده می شود که به عنوان سیستم پرداخت و پاداش برای کاربران عمل می‌کند. به عبارت دیگر توکن آواکس AVAX روشی برای پرداخت های داخلی سیستم مثلا به عنوان کارمزد معاملات و یا پاداش دهی به کاربران استفاده می شود. کاربران همچنین می‌توانند با قرار دادن توکن های آواکس خود در شبکه درآمد کسب کنند. به این صورت که کاربران می توانند با خرید حداقل 2000 واحد ارز آواکس و استیک کردن آن شامل پاداش شوند. شایان ذکر است که به صورت کلی تعداد واحد های موجود آواکس حدود 720 میلیون واحد می باشد و کارمزدهای معاملات که به صورت توکن آواکس دریافت می شوند، سوزانده می شوند تا ارزش این ارز دیجیتال در طول زمان افزایش یابد.

بنیان گذاران آواکس AVAX چه کسانی هستند؟

آواکس سه بنیان گذار دارد که در میان آن ها‌ امین گن سیرر، دانشمند باسابقه کامپیوتر که مدت‌ها با بیت کوین (BTC) و شبکه‌های غیر متمرکز ارتباط داشت، معروف تر می باشد. بقیه تیم متشکل از متخصصان علوم کامپیوتر، اقتصاد، امور مالی و حقوق است.

معرفی کیف پول ها و صرافی های ارز دیجیتال آواکس AVAX

رمز ارز آواکس یازدهمین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است. بنابراین در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال مطرح لیست شده و قابل معامله است. در جدول زیر تعدادی از کیف پول هایی که می توان ارز دیجیتال آواکس را در آن ها نگهداری کرد به همراه صرافی های پشتیبانی کننده این ارز قابل مشاهده است.

صرافی ها کیف پول ها
بایننس Binance آوالانچ ولت AvalanchWallet
بیترکس Bittrex تراست Trust
هیوبی Huobi مث ولت MathWallet
اوکی اکس Okex لجر نانو اس Ledger Nano S
کوکوین Kucoin لجر نانو ایکس Ledger Nano X
بیتفینکس Bitfinex ترزور وان Trezor ONE
کراکن Kraken ترزور تی Trezor T

 

خرید انواع کیف پول های سخت افزاری

سخن آخر

همانطور که متوجه شدید ارز دیجیتال آواکس با ارائه یک پلتفرم مبتکرانه قصد بهبود مقیاس پذیری در تراکنش های ارز دیجیتال را دارد. بسیاری از افراد مطرح حوزه ارزهای دیجیتال معتقدند که رمز ارز آواکس پتانسیل های ویژه ای دارد. کاربران عزیز توجه کنید که این یک توصیه مالی نیست. ایرانیکارت در تلاش است که پروژه های مطرح ارزهای دیجیتال را معرفی و بررسی کند تا شما عزیزان بتوانید ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

321 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
  1. ممنونم بابت مطلبتون یه درتواستی هم دارم ه ممکن هست پروژه هایی که واسخ سرمایه گذاری در بلند مدت و سالهای اینده خوب هستن معرفی کنین مثلا ده تا ارز میدونم درخواست زیاد جالبی نیست ولی خوب شایتایی مثه شما قطعا اطلاعات بیشتری دارن
    اگه ممکن بود براتون و تونستین خواهاشا رسیدگی کنین و به زودی همچین مطلبی رو بزارین?

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟