021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ارز دیجیتال اتم چیست ؟

تاریخ انتشار : 15 آبان 1400تاریخ بروزرسانی : 28 شهریور 1401 ارز های دیجیتال

رمز ارز اتم که نام پلتفرم آن کازماس است، خود را به عنوان پروژه‌ای معرفی می‌کند که برخی از “سخت‌ترین مشکلات” صنعت بلاک چین را حل می‌کند! کازماس از نظر ارزش بازار در رتبه 25 قرار دارد. کازماس با فراهم کردن پلی برای ارتباط بین بلاکچین‌ها خود را مطرح کرد. اگر می‌خواهید با پلتفرم کازماس آشنا شوید و بدانید که ارز دیجیتال اتم چیست این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. همچنین در صورتی که به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال می‌پردازید، شما را با کیف پول‌ها و صرافی‌های رمز ارز اتم نیز آشنا خواهیم کرد.

ارز دیجیتال اتم چیست؟

ارز دیجیتال Atom را با پروژه Atomic Coin (ATOM) اشتباه نگیرید. ارز دیجیتال اتم توکن بومی پلتفرم کازماس Cosmos است که برای تسهیل ارتباط، مقیاس‌پذیری و همکاری بین زنجیره‌های مستقل طراحی شده است. همچنین ارز اتم برای موارد حاکمیت پلتفرم نیز استفاده می‌شود. کازماس Cosmos که با عنوان “اینترنت بلاک چین” شناخته می‌شود، در تلاش است تا بلاکچین‌های مختلف را در یک پلتفرم واحد گرد هم آورد و چندین مشکل کلیدی را که از ابتدا این فناوری را آزار می‌دهد، حل کند. این شبکه به عنوان یک راه حل مدولار برای استفاده از انواع مختلف بلاکچین‌های کاربردی سازماندهی شده است. این زنجیره‌ها با توانایی انتقال ارزش به یکدیگر بدون تأثیر بر حاکمیت متقابل آن‌ها به راحتی توسعه می‌یابند. علاوه بر این، کازماس خود را به عنوان مجموعه‌ای از ابزار‌ها تعریف می‌کند، ابزار‌هایی مدولار و قابل انطباق که در اختیار توسعه‌دهندگانی هستند که آماده شروع به کار بر روی تمرکز زدایی اینترنت و زیرساخت‌های مالی مربوطه می باشند.

ارز دیجیتال اتم چیستبرای خرید و فروش ارز دیجیتال اتم می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال اتم

کازماس چگونه با مقیاس‌پذیری مقابله می‌کند؟

ارز دیجیتال اتم چیست؟توسعه‌دهندگان کازماس Cosmos پروتکل‌های اثبات کار موجود را کند، گران و مضر برای محیط زیست و فاقد پتانسیل مقیاس‌پذیری توصیف می‌کنند. به عنوان مثال در مورد بیت کوین، افزایش تعداد معاملات منجر به کاهش شدید سرعت عملکرد کل پلتفرم شده است. در اتریوم، برنامه‌های غیر متمرکز dapp ساخته شده در پلتفرم آن به دلیل محدودیت تعداد معاملات قابل پردازش در یک ثانیه، محدود شده‌اند. کازماس قصد دارد با استفاده از مجموعه‌ای از ابزار‌هایی که در اختیار دارد، این مسائل را حل کند. ابزار‌هایی مانند Tendermint.

Tendermint Core یک موتور اجماع Bizantine Fault Tolerance (BFT) است که گفته می‌شود دارای زمان ایجاد بلوک 1 ثانیه‌ای است و دارای قابلیتی است که می‌تواند حجم معاملات 10000 تراکنش در ثانیه را برای 250 تراکنش معامله انجام دهد.

با حذف اثبات کار و بهینه‌سازی عملکرد در مقیاس‌پذیری، توسعه‌دهندگان کازماس‌ امیدوارند به نقطه‌ای برسند که دیگر مشکلی در بحث مقیاس‌پذیری نباشد. ایجاد برنامه‌های غیر متمرکز مبتنی بر Tendermint به عنوان خود برنامه بلاکچین انجام می‌شود. فقط باید انواع معاملات و توابع انتقال را که برنامه مورد نظر واقعاً به آن احتیاج دارد تعیین کرد. بنابراین عملکرد آن در این فرآیند بهبود می‌یابد. ابزار دیگر SDK است. این یک ابزار تکنولوژیکی است که برای ساده‌سازی روند ایجاد برنامه‌های کاربردی بلاک چین امن در پلتفرم Tendermint طراحی شده است. با استفاده از آن، توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که ایجاد بلاکچین به حدی ساده شده که کل فرآیند سخت‌تر از کدگذاری چندین ماژول نیست. پروتکل ارتباطی بین بلاکچین IBC همراه با Tendermint، زنجیره‌های ناهمگن را قادر می‌سازد تا ارزش (مانند کوین‌ها) و همچنین داده‌ها را بین خود مبادله کنند

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

کازماس چگونه می‌تواند قابلیت همکاری بلاک چین را بهبود بخشد؟

موضوع اصلی بر اساس این واقعیت است که اقتصاد‌های مبتنی بر بلاک چین از یکدیگر جدا شده‌اند و به همین دلیل قادر به انتقال دارایی بین خود نیستند. پلتفرم کازماس قصد دارد با پروتکل IBC خود این مشکل را برطرف کند. این فناوری همچنین به عنوان یک پروتکل پیام‌رسانی برای بلاک چین عمل می‌کند؛ شبیه آن چه در TCP یافت می‌شود.

تاریخچه ارز دیجیتال اتم

یک (ICO) برای ارز اتم در‌آوریل 2017 برگزار شد و در نهایت به جمع‌آوری بیش از 17 میلیون دلار به عنوان بخشی از تلاش برای جمع‌آوری کمک مالی ختم شد. مجموع عرضه توکن اتم 236 میلیون واحد است. پس از راه‌اندازی شبکه اصلی کازماس Cosmos در 13 مارس، ارز ATOM به صرافی‌های آنلاین ارز‌های دیجیتال اضافه شد.

بنیان‌گذاران این ارز Jae Kwon ،Zarko Milosevic و Ethan Buchman بودند. اگرچه کوون هنوز به عنوان بنیان‌گذار اصلی ذکر شده است، اما در سال 2020 از مدیرعاملی کناره‌گیری کرد. او معتقد است که هنوز بخشی از پروژه است اما بر سایر اقدامات تمرکز دارد. اهداف آن‌ها شامل افزایش تجربه برای توسعه‌دهندگان، ایجاد یک جامعه مشتاق برای استفاده از کازماس و ایجاد منابع آموزشی است تا تعداد بیشتری از مردم از توانایی این شبکه مطلع شوند.

چگونه ارز دیجیتال اتم بخریم؟

در حال حاضر ارز دیجیتال اتم در تعدادی زیادی از صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال در دسترس است. بیشترین حجم خرید و فروش توکن اتم در Binance ،Coinbase و OKEx انجام می‌شود. شما می‌توانید ارز اتم را با جفت‌های معاملاتی متفاوتی خریداری کنید. برای نگهداری از ارز دیجیتال اتم نیز شما به کیف پول‌ ارز دیجیتال نیاز دارید تا امنیت سرمایه شما حفظ شود. در جدل زیر تعدادی از کیف پول‌های اتم و صرافی‌هایی که می‌توان رمز ارز اتم را از آن‌ها خریداری کرد به شما معرفی کرده‌ایم.

بررسی انواع کیف پول ارز دیجیتال

 

صرافی ها کیف پول ها
بایننس Binance متاسمک Metamask
کوین بیس Coinbase کازماس استیشن Cosmostation
هیوبی Huobi کوین بیس ولت Coinbase Wallet
بیت هامب Bithumb سیف پال Safepal
کوکوین Kucoin لجر ( نانو اس nano s و نانو ایکس nano x )
بیتفینکس Bitfinex تراست ولت Trust
کراکن Kraken ترزور ( ترزور وان trezor one و ترزور تی trezpr T)

 

سخن آخر

به صورت خلاصه کازماس برای تسهیل ارتباط بین بلاکچین ها ایجاد شده است. با توجه به پلتفرم و اهداف آن می توان آینده روشنی را برای این ارز متصور شد. در این مطلب شما کاربران عزیز را با ارز اتم و پلتفرم آن یعنی کازماس آشنا کردیم. در صورت هرگونه سوال درباره این ارز، کارشناسان ایرانیکارت پاسخگوی شما خواهند بود.

345 بازدید
ارز دیجیتال اتم چیست ؟
رمز ارز اتم که نام پلتفرم آن کازماس است، خود را به عنوان پروژه‌ای معرفی می‌کند که برخی...
3.5 از 2 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید