021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

ارز دیجیتال وی چین چیست ؟ آشنایی با تکنولوژی VeChain

1 شهریور 1399 ارز های دیجیتال

در سال های اخیر ارز های دیجیتال در ایران و سراسر دنیا بسیار پر طرفدار شده اند. دلیل این محبوبیت این است که این ارز ها پر پایه ی علم رمز گذاری شده اند و به منظور غیر متمرکز بودن و شفافیت از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند. منظور از غیر متمرکز بودن این است که هیچ حکومتی در این مبادلات دیجیتالی نمی تواند دخیل باشد و قیمت گذاری ها بر اساس عرضه و تقاضا شکل می گیرد. از محبوب ترین رمز ارز ها می توان به بیت کوین ، اتریوم ، تتر و ریپل اشاره کرد.  و اما وی چین چیست ؟ وی چین نیز یک شرکت خدماتی بر پایه سیستم بلاک چین است که برای ایجاد بستری امن و معتمد برای مبادلات و شفاف سازی در این زمینه به وجود آمده است. این بستر همچنین ارز دیجیتال VET را عرضه می کند. در ادامه با تکنولوژی وی چین و ارز دیجیتال آن آشنا خواهید شد.

ارز دیجیتال وی چین چیست ؟

دنیای رمز ارز ها بسیار گسترده است، روز به روز به تعداد آن ها افزوده می شود و هر کدام بر حل مشکلی به وجود آمده اند. اما در این قسمت می خواهیم بگوییم که ارز دیجیتال وی چین چیست ؟ VeChain  نوعی ارز دیجیتال است که با نماد اختصاری VET نمایش داده می شود. همچنین یک پلتفرم غیر متمرکز است که بر پایه ی سیستم بلاک چین ایجاد شده و توسط توسعه دهندگان برای پیشبرد اهداف تجاری غیر متمرکز به وجود آمده است. تا کنون وی چین محصولات دارویی ، کشاورزی ، نوشیدنی و بسیاری از صنایع را مورد حمایت خود قرار داده است.

ارز دیجیتال وی چین

تکنولوژی وی چین چیست و چگونه کار می کند؟

حال که می دانید وی چین چیست بد نیست با عملکرد آن نیز آشنا شوید. وی چین به سه بخش اصلی تقسیم می شود، تکنولوژی جهانی، ارز دیجیتال و یک پلتفرم اختصاصی. هر کدام از این ها عملکردی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • تکنولوژی جهانی

وی چین با استفاده از کد های شناسایی نظیر NFC، QR کد و برچسب RFID به هر محصول یک ماهیت اختصاصی می بخشد. سنسور ها اطلاعات را در هر مرحله از زنجیره ی تامین ثبت می کنند و به شناسه ی هر محصول منتقل می شوند. ایده ی اصلی این سنسور ها از وی چین است ولی توسط کمپانی های Bosch و Qualcomm ساخته شده اند.

تا زمانی که از سیستم بلاکچین استفاده می شود این اطلاعات ضبط شده نمی توانند تغییر کنند. این تکنولوژی به هدف ایجاد اطمینان در زنجیره ی خرید ایجاد شده است و زمانی به کار ما می آیند که به عنوان مثال محصولات با کشتی به مکانی اشتباهی فرستاده شده اند و این سیستم رد یابی به طور دقیق نشان می دهند که اشتباه از کدام ناحیه اتفاق افتاده است.

این تکنولوژی همچنین به گیرنده ی کالا این امکان را می دهد که همه چیز را بررسی کند ، آیا اقلام ارسالی معتبر و اصلی هستند؟ همچنین این تکنولوژی برای ردیابی و شناسایی کلاه برداری برای کالاهای لوکس نیز در نظر گرفته شده است. مثلا اگر اگر محموله ی شما کیف های دستی گران قیمت است، تراشه ای کوچک در داخل آن ها تعبیه می شود که تمام فرآیند های طی شده از تولید تا تحویل را گزارش می دهد. تراشه تا زمانی که کیف فروخته شده است نیز باقی می ماند و خریدار می تواند اعتبار اجناس را پیگیری کند.

  • ارز دیجیتال وی چین یا ارز دیجیتال VET

وی چین توکن هایی دارد که بر تا سال 2018 زمانی که هنوز پلتفرم خود را راه اندازی نکرده بود بر پایه ی اتریوم بودند. ارز دیجیتال VET یک سیستم پرداخت در شبکه ی وی چین است. نوع دیگری از توکن به نام VeThor یا VTHO وجود دارد که به زنجیره ی تامین دسترسی دارد. بنابراین کمپانی ای که می خواهد به سیستم رد یابی و امنیت وی چین دسترسی داشته باشد باید پرداخت هایش را با  VTHO انجام دهد.

  • پلتفرم وی چین

پلتفرم وی چین برای انجام تمامی این فعالیت ها ایجاد شده است. البته این پلتفرم برای دیگر بالا آوردن دیگر پروژه های بلاکپین نیز می تواند استفاده شود و دیگر کوین ها می توانند بر پایه ی تکنولوژی بلاکچین بالا بیاید. دقیقا کاری که اتریوم می کند.

کلام آخر

در این مقاله دانستید که ارز دیجیتال وی چین چیست و چگونه کار می کند. برای خرید و فروش این ارز های دیجیتال می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید. به طور معمول نمی توان نظری قطعی راجع به خرید و استفاده از هر کدام از ارز های دیجیتال داشت اما به دلیل اینکه وی چین پلتفرم اختصاصی خود را دارد و سیستم دریافت و تحویل اجناس را تضمین می کند. آینده ای روشن برای آن می توان در نظر گرفت.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

1704 بازدید
ارز دیجیتال وی چین چیست ؟ آشنایی با تکنولوژی VeChain
در سال های اخیر ارز های دیجیتال در ایران و سراسر دنیا بسیار پر طرفدار شده اند. دلیل...
4.5 از 4 رای ثبت شده

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید