021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

استلار چیست و چگونه آن را بدست آوریم؟

تاریخ انتشار : 24 خرداد 1399تاریخ بروزرسانی : 26 خرداد 1399 متفرقه

احتمالا این روزها در اخبار و رسانه‌ها درباره‌ استلار (stellar) چیزهایی شنیده باشید ویا مطالبی در سایت های مختلفی درباره اینکه استلار چیست و چطور می توانید استلار را استخراج کنید به دست آورید دیده اید. استلار از زمان عرضه یعنی سال 2014 نوسانات فراوانی داشته و همین باعث شده بر سرزبان ها بیوفتد و افراد زیادی درباره اینکه استلار چیست به جستجو بپردازند. استلار در رده جهانی در جیگاه 13 قرار دارد و مبادلات آن در روز به رقمی برابر با 436.55 میلیون دلار میرسد. استلار بعد از بیت کوین، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین و اتریوم به عنوان یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتال شناخته شده است. اما علاوه بر استلار، ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله درباره اینکه استلار و یا لومن (XLM) چیست و سوالاتی که به طور روزمره درباره آن پیش می آید توضیح داده شده است.با ایرانیکارت همراه باشید.

چرا باید بدانیم که استلار چیست و در سرمایه گذاری های خود برو روی آن فکر کنیم؟

استلار چیست ؟

استلار، در سال 2014 یک ارز دیجیتال شکل گرفت که تقریبا تمام فرآیند و رویکرد های آن مشابه با ریپل بود. این شباهت در کارایی بی دلیل نبود و میتوان عمده ترین دلیل آن را این دانست که این کوین یعنی استلار یکی از فورک های ریپل به حساب می آید و پس از ایجاد مشکلاتی در بین توسعه دهندگان و بنیان گذار این ارز دیجیتال، تصمیم به آن شد که راه خود را از هم جدا کنند و اینگونه بود که استلار پرورش یافت و به دنیا معرفی شد. تفاوت عمده این دو هم میتوان به این موضوع اشاره کرد که ریپل جهت ارائه راه حل برای انتقال بین بانک های سراسر جهان توسعه یافته در حالی که استلار قصد تسهیل پرداخت های بین افراد را در سراسر دنیا دارد.

استلار چیست

استلار چگونه کار می‌کند؟

تصور کنید که شما در میلان حضور دارید و دوستی در منهتن از شما درخواست 1000 دلار پول را میکند. شما از کدام سرویس میخواهید بهره ببرید که هم ایمن باشد، سریع باشد و همچنین مشکلاتی در زمینه تبدیل واحد های پولی برای شما به وجود نیاید؟ شما به حساب خود رجوع میکنید و مبلغی را که قصد انتقال آن را دارید را از طریق استلار و یا همان لومن منتقل میکنید. یورو شما وارد چرخه میشود و در بین بانک انتقال پیدا میکند و در کمتر از 5 ثانیه انتقال شما انجام میشود و پول به دلار تبدیل میشود و به مقصد مورد نظر شما میرسد.

استلار به عنوان یک شبکه فوق پیشرفته مالی، با داشتن ارتباطاتی که در بین بانک های معتبر است. بر خلاف بیت کوین که بر روی شبکه بلاک چین فعالیت میکند، استلار بر روی شبکه غیر متمرکز خود فعالیت میکند و همچنین این ارز قابل استخراج نیست و در اول مقدار معینی از آن تولید شده است. همین امر باعث میشود که این ارز قابل استخراج نباشد. این ارز از پل های به اصطلاح ارتباطی با نام انکر (anchors) سود میبرد و فعالیت های مالی بر این بستر انجام میگیرند.

استلار

باید بدانید که نه تنها این فرآیند سریع هستند بلکه بسیار کارمزد پایینی دارند و برای هر تراکنش مبلغی برابر با 0.001 سنت به عنوان کارمزد از شما کسر میشود.

راه های تهیه استلار و یا لومن (XLM)

لومن (XLM) نام ارزی است که در تراکنش های استلار استفاده میشود. راه های زیادی برای تهیه این ارز بیان شده است که نمیتوان به همه آنها اعتماد کرد. ولی به صورت کلی میتوانید از طریق صرافی های آنلاین و یا وبسایت های معتبر خرید و فروش ارز های دیجیتالی اقدام کنید. همچنین میتوانید این رمزارز را از ایرانیکارت نیز تهیه فرمایید.

خرید استلار XLM

نکات مهم !

باید از این مساله مطلع باشید که قیمت این ارز به واسطه غیر متمرکز بودنش عوامل داخلی شرکت ارایه دهنده اش میتواند بسیار بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد. شما برای استفاده از این سرویس نیز مانند تمام موارد دیگر باید کیف پولی در جهت نگهداری آن تهیه کنید. با رجوع به سناریو های آینده برای انتقال و تمامی خدمات مالی میتوان آینده روشنی را برای این ارز متصور شد.

1907 بازدید
استلار چیست و چگونه آن را بدست آوریم؟
احتمالا این روزها در اخبار و رسانه‌ها درباره‌ استلار (stellar) چیزهایی شنیده باشید ویا مطالبی در سایت های مختلفی درباره...
4.5 از 4 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید