021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

دلایل پنهان افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

تاریخ انتشار : 18 آبان 1399تاریخ بروزرسانی : 31 اردیبهشت 1401 اخبار

اگر به خرید و فروش ارزهای دیجیتال علاقمند باشید، احتمالا تحولات قیمتی اولین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال، بیت کوین برای شما جالب خواهد بود. در چندماه اخیر افزایش قیمت بیت کوین ، در سر خط اخبار دنیای دیجیتال قرار گرفته است. خواندن این مقاله به دانسته های شما درباره این ارز دیجیتال و تصمیم درباره سرمایه گذاری در آن کمک خواهد کرد. اگر هم تصمیم خود را گرفته اید و به دنبال راه ساده و بی دردسر برای خرید بیت کوین هستید، برای خرید و فروش بیت کوین می توانید از سایت ایرانیکارت استفاده کنید.

دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین 

افزایش قیمت بیت کوین در ماه نوامبر امسال، پس از آن افزایش تاریخی در سال 2017  تا کنون بی سابقه بوده است. قیمت بیت کوین با افزایش 5000 دلار در ماه اخیر و 2000 دلار در دو روز اخیر به قیمت نهایی  15600 دلار رسیده است و گمانه زنی های بسیاری درباره رسیدن این عدد به 20000 دلار وجود دارد. دلایل بسیاری برای این صعود میتوان یافت اما تاثیرگذارترین عامل از دید تحلیل گران، سرازیر شدن کمپانی های شناخته شده به سمت این ارز دیجیتال است. برای مطالعه بیشتر 5 دلیل افزایش قیمت بیت کوین را بخوانید.

 

افزایش قیمت بیت کوین در ارز دیجیتال

سرمایه گذاری سازمان های بزرگ

سرمایه گذاری سازمان های بزرگ در بیت کوین یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت بیت کوین محبوب است. در چند ماه اخیر چندین کمپانی بزرگ، با خرید بیش از صدها میلیون دلار بیت کوین باعث رشد چشمگیر قیمت آن شده اند. این ارز دیجیتال که اکنون به بالاترین سطح قیمتی خود از ژانویه 2018 رسیده است، این صعود را مدیون خرید چند صد میلیون دلاری شرکت ها و همچنین وفاداری سرمایه گذاران جزیی خود است.

بازیگران اصلی چه کسانی هستند؟

در 11 آگوست امسال، زمانی که شرکت Microstrategy اولین سرمایه گذاری خود در بیت کوین را با خرید به ارزش 425 میلیون دلار اعلام کرد، توجه بسیاری را به این ارز دیجیتال جلب کرد و آغازگر روند افزایش قیمت بیت کوین شد. مدیر این شرکت، مایکل سایلور از دلایل جذابیت بیت کوین برای سرمایه گذاری بلند مدت صحبت کرد و در نهایت آن را “طلای دیجیتال” نامید. بر خلاف دیگر مدیران که از صحبت درباره سرمایه گذاری های شرکت خود طفره میروند او با اعلام عمومی این مبلغ و باور به آینده روشن این رمزارز، به سرمایه گذاران دلگرمی داد. او معتقد است رسمیت این ارز و تسلطی که در دنیای اینترنت دارد از عوامل اصلی تمایل وی برای سرمایه گذاری است. بعد از تصمیم این شرکت مبنی بر خرید بیت کوین، کمپانی های دیگری هم برای خرید بیت کوین اعلام آمادگی کردند. در این میان نام شرکت Square هم دیده میشد. مدیر این شرکت بعد از اعلام خرید بیت کوین با ارزش بالغ بر 50 میلیون دلار، اعلام کرد که بیت کوین بخشی از سیاست این شرکت برای ساخت محصولات مناسب آینده است.

افزایش قیمت بیت کوین

واضح است که این تبلیغات گسترده و سرمایه گذاری های سنگین کمپانی ها، تاثیر مثبتی روی قیمت بیت کوین گذاشته است. این شرکت ها با نشان دادن قدرت ریسک و سرمایه گذاری خود در بیت کوین اعتبار جدیدی به این ارز بخشیدند و کاربران و مشتریان خود را تلویحا به این سمت سوق داده اند. میتوان پیش بینی کرد که در آینده ای نزدیک دیگر کمپانی های مطرح هم به این جریان بپیوندند و با سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال، اعتماد افراد بیشتری را به بیت کوین جلب کنند. 

پی پال، بستر جدید معامله بیت کوین

پی پال نام آشنای تجارت الکترونیکی و انتقال وجه اینترنتی، سهم خود را در افزایش قیمت بیت کوین ادا کرد. در اکتبر امسال با افزودن امکاناتی که به کاربرانش اجازه می دهد تراکنش و پرداخت با بیت کوین انجام دهند، اعتبار و محبوبیت این ارز دیجیتال را چند برابر کرد. سیستم پی پال که راحت ترین روش انتقال وجه و خرید اینترنتی است، اکنون با اضافه کردن بیت کوین به قابلیت های پرداخت، جمع زیادی از طرفداران این ارز دیجیتال را به کاربران خود تبدیل کرده است. متاسفانه به دلیل تحریم های مالی ساختن اکانت پی پال برای کاربران ایرانی، ممکن نیست. برای  افتتاح حساب پی پال و استفاده از قابلیت های جدید آن، می توانید به سایت ایرانیکارت مراجعه کنید.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

708 بازدید
دلایل پنهان افزایش قیمت بیت کوین چیست؟
اگر به خرید و فروش ارزهای دیجیتال علاقمند باشید، احتمالا تحولات قیمتی اولین و شناخته شده ترین ارز...
5 از 4 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید