021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

نحوه اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398تاریخ بروزرسانی : 19 اسفند 1399 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

اقامت در آمریکا برای افرادی که به دنبال مهاجرت به کشورهای پیشرفته هستند، هدف ایده الی به نظر می رشد. کشور آمریکا با 9.8 میلیون کیلومتر مربع مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان است. اما از لحاظ اقنصادی کشور اول جهان می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت آمریکا هستند. اقامت در آمریکا به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. از بین این شیوه ها، اخذ اقامت آمریکا با سرمایه گذاری و اقامت تحصیلی آمریکا محبوب ترین می باشند. اگر به دنبال دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری هستید در این مقاله همراه ما باشید.

شرایط اقامت در آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت در آمریکا به 6 صورت کلی امکان پذیر است. این روش ها به صورت زیر هستند:

  • اقامت آمریکا از طریق کار
  • اقامت تحصیلی آمریکا
  • پناهندگی
  • ویزای ازدواج آمریکا
  • اقامت سرمایه گذاری آمریکا
  • اقامت با تولد در آمریکا

این روش های نام برده هر کدام شامل چند ویزای جداگانه هستند. علی رغم راه های مختلفی که برای اخذ اقامت امریکا وجود دارد، اخذ ویزای کشور آمریکا و اقامت دائم در آمریکا، بسیار وقت گیر و دشوار می باشد. این قضیه به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان اخذ اقامت دائم آمریکا می باشد. این کشور با توجه به پیشرفتی که در  اقتصاد، تکنولوژی، هنر و غیره دارد، مقصد مورد علاقه ی مهاجران می باشد.

البته این تنها دلیل نیست. همه می دانیم که چالش های دریافت اقامت در این کشور برای ایرانیان، حتی بیشتر هم می باشد. این روند بسیار حساس بوده و لازم است که کاملاً بدون خطا طی شود. یکی از مهم ترین مراحل وقت سفارت آمریکا و شیوه پرداخت اپلیکیشن فی می باشد. در ادامه به این دو مورد می پردازیم.

اقامت سرمایه گذاری آمریکا

اقامت سرمایه گذاری آمریکا

یکی از ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا، ویزا EB5 نام دارد که در ایران به نام ویزای 500 هزار دلاری معروف است. این ویزا به دو بخش سرمایه گذاری 500 هزاری و یک میلیون دلاری تقسیم می شود. لازمه بعدی این ویزا استخدام حداقل 10 آمریکایی می باشد. این ویزا به گرین کارت آمریکا ختم می گردد. مشکلی که این ویزا دارد، کلاهبرداری هایی است که برای اخذ این ویزا انجام می شود. به دلیل بالا بودن مبلغ پول مورد نیاز سرمایه گذاری و ریسک کلاهبرداری، این ویزا خیلی پرطرفدار نیست.

ویزای بعدی برای اقامت سرمایه گذاری آمریکا ویزای E2 می باشد. این ویزا به صورت سرمایه گذاری با شغل های موجود در آمریکاست. حداقل سرمایه مورد قبول برای این ویزا 300 هزار دلار می باشد. 150 هزار دلار این مبلغ برای سرمایه گذاری بایستی صرف شود و نصف باقی مانده در حساب بماند.

ویزای EB3 به ویزای پیشنهاد کاری معروف است. این ویزا از سوی کارفرماهای آمریکایی با اثبات داشتن شغل با درآمد کافی در ایران می باشد.

علی رغم دشواری های اخذ ویزای سرمایه گذاری در آمریکا، اگر روند آن به درستی اجرا شود، به اخذ گرین کارت آمریکا می انجامد.

وقت سفارت آمریکا

برای دریافت ویزا و اخذ اقامت آمریکا نیاز به مراجعه به سفارت این کشور می باشد. از آن جایی که این کشور در ایران سفارت ندارد، باید به سفارت آمریکا در کشور های همسایه مراجعه کنید. برای وقت سفارت آمریکا می توانید از خدمات ایرانیکارت بهره ببرید. تعیین وقت سفارت به پرداخت هزینه آن وابسته است. یعنی تا زمانی که هزینه سفارت را پرداخت نکنید، وقت مراجعه برای شما تعیین نمی شود.

پرداخت وقت سفارت آمریکا از طریق کردیت کارت های مختلف، مثل ویزا کارت یا مستر کارت امکان پذیر است. همچنین امکان پرداخت نقدی در سفارت نیز وجود دارد. در صورتی که هیچ یک از روش ها برای شما مورد قبول نیست می توانید از خدمات ارزی ایرانیکارت بهره ببرید.

اقامت آمریکا با سرمایه گذاری

نرخ حواله دلار به آمریکا

برای پرداخت هزینه دانشگاه، پرداخت ویزا و هزینه های اقامت آمریکا با سرمایه گذاری نیاز به ارسال حواله ارزی به این کشور دارید. این حواله می تواند به صورت حواله سویفت یا حواله مانی گرام باشد. برای ارسال حواله می توانید از خدمات ارزی ایرانیکارت استفاده کنید. هزینه های دیگری که برای اخذ اقمات آمریکا لازم است و امکان پرداخت به صورت آنلاین دارند نیز توسط ایرانیکارت انجام می شود.

اخذ اقامت آمریکا تنها به صورت اقامت سرمایه گذاری آمریکا امکان پذیر نمی باشد. بلکه روش های دیگری نیز وجود دارند. اگر چه اقامت آمریکا با سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین راه ها برای دستیابی به گرین کارت آمریکا می باشد. با شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در وبلاگ ایرانیکارت آشنا شوید. نظر شما در رابطه با اقامت آمریکا با سرمایه گذاری چیست؟ به نظر شما این شیوه برای مهاجرت امکان پذیر است؟ دیدگاه های خود را با ما به اشراک گذارید.

1260 بازدید
نحوه اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
اقامت در آمریکا برای افرادی که به دنبال مهاجرت به کشورهای پیشرفته هستند، هدف ایده الی به نظر...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید