021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

انواع ماینر اتریوم 

تاریخ انتشار : 15 اسفند 1399تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 ارز های دیجیتال

همانطور که برای ساخت سکه طلا نیاز به تجهیزات است برای ساخت ارز های دیجیتال هم نیاز به تجهیزات است. به این تجهیزات ماینر می گویند. برای خرید دستگاه ماینینگ اتریم نیاز است به برخی نکات توجه شود تا از هدر رفت سرمایه و انرژی جلوگیری کرد. اگر می خواهید در ارتباط با اتریوم بیشتر بدانید مقاله اتریوم چیست؟ را مطالعه کنید. در این مقاله انواع ماینر اتریوم را معرفی کنیم و در مورد قیمت دستگاه استخراج اتریوم اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد، همچنین درمورد مسائلی مثل استخراج اتریوم با موبایل، ریگ ماینینگ و تفاوت آن با اسیک ها و… حقایقی را به شما بگوییم. در انتهای این مقاله می توانید بین خرید دستگاه استخراج ارز های دیجیتال یا خرید و فروش ارز های دیجیتال یکی را انتخاب کنید. با ایرانیکارت همراه باشید.

انواع ماینر اتریوم 

ماینرها، ماهیتا یک cpu هستند که فقط یک محاسبه خاص را انجام می دهند. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم ما عملا دو نوع سخت افزار برای استخراج اتریوم داریم؛ دسته اول آنها اسیک ها هستند. بعضی از افراد، وقتی اسمی از ماینر میاید انرا هم ارز با اسیک ها میدانند در حالی که ماینر های اتریوم به دو زیر مجموعه ریگ ماینینگ و اسیک ها تقسیم می شوند.

مزایا معایب
اسیک  نرخ هش بسیار بالا

اندازه کوچیک تر

حاشیه سود بالاتر

 قیمت بالا

ویژه یک کوین

فروش مجدد سخت تر

طول عمر کوتاه تر

غیر قابل ارتقا

ریگ  توانایی محاسبات گسترده

خرید و پشتیبانی راحت تر

ارزش فروش مجدد بالا

قابل ارتقا

توانایی استخراج کوین های مختلف

 نرخ هش پایین و قدرت پایین تر

کارایی کمتر

نیاز به تجهیزات بزرگ تر

ریگ ماینینگ اتریوم

ریگ های ماینینگ، عملا یک کامپیوتر ارتقا یافته هستند که شامل تعداد زیادی کارت گرافیک برای حل معادلات شبکع ارز دیجیتال است. برای استخراج اتریوم ما می توانیم از ریگ ها استفاده کنیم؛ این درحالی است که ریگ ها در مقایسه با اسیک ها توان کمتری برای استخراج اتریوم دارند.

 

ماینر اتریوم

در توضیح ریگ ماینینگ باید به تفاوت CPU و GPU  اشاره کنیم؛ بررسی کامل و دقیق تفاوت این دو بسیار فراتر از موضوعات این متن است. می دانید که سی پی یو عملا مغز کامپیوتر و مرکز محاسبات منطقی در یک کامپیوتر است. اگر بخواهیم خیلی ساده و ابتدایی بگوییم کارت های گرافیک یک مدل خاص و قویتری از یک CPU هستند، که به خاطر همین قدرت بالاتر، می توان با استفاده از آنها ریگ ماینینگ ساخت.  ممکن است برای یک کامپیوتر عادی که ما استفاده میکنیم CPU قدرت های فراوانی داشته باشد اما برای استخراج ارز های دیجیتال اکتفا به قدرت CPU  کار صحیحی نیست؛ برای این منظور لازم است تا از تعداد زیادی کارت گرافیک (GPU) استفاده شود.

ریگ ماینینگ توانایی خوبی برای استخراج اتریوم دارد و می تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد اما مشکلاتی نیز دارد. قیمت کارت گرافیک بالاست و برای ساخنت ریگ ماینینگ باید تعداد زیادی از آنها را بخرید که این ممکن است برای شما مقدور نباشد؛ همچنین باید گفت برای یک ریگ ماینینگ هزینه برق به نسبت یک آسیک کمتر می شود اما به خودی خود این هزینه بالاست و باید آنرا هم مورد توجه قرار داد.

اسیک ماینینگ اتریوم

اسیک ها با مصرف انرژی برق یک تابع خاص را محاسبه می کنند. از اسیک ها پردازش دیگری بر نمی آید و فقط می توانند توابع هش را محاسبه کنند. می توانید این طور تصور کنید که یک CPU خیلی قوی دارید که فقط یک کار را انجام می دهد. واضح است که این وسیله می تواند به خوبی عمل کند و برای شما نسبت به سایر وسایل ماینینگ سود بیشتری داشته باشد. البته اسیک ها با خود محدودیت های زیادی را به همراه می آورند که باعث شده افراد به فکر سایر دستگاه های استخراج ارز دیجیتال باشند. 

 

پس برای ما بسیار مهم و حیاتی است با ویژگی های تابع هش، سختی شبکه و هش ریت به خوبی آشنا شویم تا در خرید دستگاه ماینینگ اتریوم و سایر ارز های دیجیتال تصمیم بهتری بگیریم. همچنین بر اساس انچه گفته می شود تصمیم را به شما واگذار می کنیم که آیا استخراج اتریوم با موبایل به صرفه خواهد بود یا خیر؟

در اینجا ذکر دو نکته بسیار الزامی است که در این روز ها برخی افراد به دنبال استخراج اتریوم با موبایل یا کامپیوتر های شخصی خود هستند و حس می کنند به راحتی می توانند راحتی این کار را انجام دهند؛ بر طبق آنچه گفته شد، واضح است که استفاده از این وسایل به خصوص برای استخراج بیت کوین و اتریوم نشدنی نیست اما این کار عاقلانه ای هم نیست؛ زیرا شما یکی از وسایل ضروری خود را برای این کار استفاده می کنید و در عوض هم سود قابل توجهی نسیب شما نمی شود. اگر به فکر این هستید که شما هم از قافله ارز های دیجیتال جا نمانید و میخواهد اتریوم داشته باشید و از طرفی هم از پس قیمت دستگاه استخراج اتریوم برنمی آیید، می تواند از سرویس خرید و فروش ارز دیجیتال  ایرانیکارت استفاده کنید.

ماینر اتریوم

معرفی تابع هش 

برای این که راحت تر درک کنیم منظورمان از محاسبات چیست باید در مورد تابع هش صحبت کنیم. تابع هش تابعی است که یک رشته با طول متفاوت را به عنوان ورودی دریافت می کند و یک رشته با طول ثابت در خروجی ثبت می کند. در واقع با تغییر کوچک ترین کاراکتر در ورودی، خروجی کاملا تغییر می کند. وظیفه اسیک ها این است که مداوم کاراکتر های ورودی تابع را تغییر دهند تا بتوانند خروجی مورد تایید اعضای شبکه را بدست آورند. پس اگر تعداد دفعاتی که تابع هش توسط اسیک محاسبه می شود را بر زمان این محاسبات تقسیم کنیم هش ریت  (hash rate) دستگاه محاسبه می شود. در واقع ماینر های اتریوم در این موضوع با یکدیگر تفاوت دارند؛ هر چه هش ریت یک اسیک بیشتر باشد، قیمت دستگاه استخراج اتریوم هم بیشتر خواهد بود.

برای شبکه های ارز دیجیتال یک مفهوم مهم وجود دارد که عملکرد اسیک های شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد اما درآمد شما را تغییر می دهد. سختی شبکه برای ارز های دیجیتال مفهوم پیچیده ای است و هر ارز بسته به الگوریتم های پیاده سازی ممکن است سختی شبکه متفاوتی داشته باشد. برای توضیح ابتدایی سختی شبکه می توان اینطور تصور کرد که با زیاد شدن ماینر ها و اضافه شدن بلوک ها در بلاکچین اتریوم خروجی تابع هش سخت تر بدست می آید و این عملا درآمدر شما را در طول زمان کاهش می دهد. 

اسیک های شبکه اتریوم

حال که متوجه شدیم تفاوت اصلی انواع ماینر اتریوم چیست می توانیم راحت تر به معرفی آنها بپردازیم. برای شبکه اتریوم سه ماینر بهینه وجود دارد که می توانید آنها را تهیه کنید. قیمت دستگاه استخراج اتریوم هم بر اساس آنچه گفته شد تعیین می شود. در جدول زیر می توانید مشاهده کنید که از بالا به پایین با زیاد شدن هش ریت و  همچنین بهینه تر شدن توان مصرفی، قیمت دستگاه بالاتر می رود.

نام آسیک هش ریت (MH/s) توان مصرفی (W) وزن (KG) نحوه اتصال به اینترنت ذمای مناسب ( C °) سایز دستگاه (mm) سود خالص ماهیانه / برق صنعتی (ریال)
bitmain antminer E3  180 800 13 Ethernet 0-40 130 * 328 * 399 11,556,815
bitmain antminer E3(190Mh/s) 190 760 10 Ethernet 0-40 130 * 328 * 399 12,204,332
innosilicon A10 pro ETH mi  500 950 8.5 Ethernet 0-40  360 * 136 * 282 32,184,703

ماینر bitmain antminer E3  با (180Mh/s)

این ماینر در سال 2018  توسط شرکت بیتمین به بازار عرضه شد . وزن آن در حدود 13 کیلو گرم است . این ماینر دارای چهار فن خنک کننده و یک پاور 800ٌW است که ولتاژی حدود 12 ولت دارد.  با یک کابل شبکه LAN می توانید آن را به اینترنت وصل کنید.

 

ماینر bitmain antminer E3  با (190Mh/s)

این ماینر یک مدل بهتر از مدل قبلی است زیرا با باتری کمتر (760W) هش ریت بالاتری دارد. همچنین وزنی حدود 10 کیلوگرم و ولتاژی برابر 10 تا 13 ولت لازم دارد.

 

ماینر innosilicon A10 pro ETH mi 

ماینر شرکت اینو سیلیکون بسیار تواناتر از دو مدل قبلی است به صورتی که هش ریت آن برابر با 500MH/s بوده و پاوری با 950 واتی دارد . وزن این ماینر حدود 8.5 کیلوگرم است.

 

محاسبه سود ماینر ها و توجه به مصرف برق ماینر

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب ماینر باید توجه زیادی به آن کنید میزان مصرف برق است؛ زیرا شما باید یک حالت بهینه ای را بین درآمد خود و هزینه های استخراج، ایجاد کنید. محاسبه هزینه ماینرها کمی پیچیده تر از محاسبه پول برق است زیرا ماینر ها نیاز به یک فن قوی هم دارند. برخی افراد فکر می کنند استخراج اتریوم با موبایل هزینه برق را کاهش می دهد و میتوان به این شکل از بالا رفتن هزینه برق جلوگیری کرد که این فکر درستی نیست. مشکلات ماینر ها فقط به هزینه آنها محدود نیست معمولا ماینر ها و فن های آنها صداهای بلندی هم تولید میکنند که ممکن است برای شما و همسایگانتان مزاحمت ایجاد کند. پس حتما قبل از خرید ماینر به نکات ذکر شده توجه کنید. 

کلام آخر

اتریوم یک ارز دیجیتال بسیار محبوب است  و پیش بینی ها برای قیمت آن نیز بسیار وسوسه برانگیزند به طوری که بعضی اعتقاد دارند این ارز دیجیتال توانایی دارد رقیب کهنه خود یعنی بیت کوین را پشت سر بگذارد. پس به ماین کردن آن می توانید به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت فکر کنید؛ تا به اینجای کار و با توجه به موضوعاتی که مطرح شد می توان نتیجه گرفت استخراج اتریوم با موبایل یا کامپیوتر چه برای این ارز دیجیتال چه برای بیت کوین علاوه بر اسیب به تلفن همراه شما عملا به صرفه نخواهد بود پس اگر قصد شما استخراج اتریوم است بهتر از به فکر خرید دستگاه ماینینگ آن باشید.

 

4220 بازدید
انواع ماینر اتریوم 
همانطور که برای ساخت سکه طلا نیاز به تجهیزات است برای ساخت ارز های دیجیتال هم نیاز به...
4.71 از 7 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی
   ضمن تشکر از توجه شما، به اطلاع می‌رساند که برای خرید و مشاوره در مورد دستگاه‌های ماینر، بهتر است از سایت های فروش این دستگاه کمک بگیرید.
   پایدار باشید.
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 1. برای تهیه ماینر اتریوم چه باید کرد

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟