021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

اولین توییت را چه کسی خرید؟ فروش NFT توییتر جک دورسی

تاریخ انتشار : 17 اسفند 1399تاریخ بروزرسانی : 18 اسفند 1399 اخبار

دو روز است که خبر فروش اولین توییر جک دورسی به مهم ترین خبر های دنیای دیجیتال بدل شده است. اولین توییت به عنوان NFT توییتر به فروش می رسد. اما NFT  چیست؟ در اقتصاد جهانی برخی از کالا ها به عنوان دارایی های مثلی یا تعویض پذیر هستند و برخی دیگر به عنوان غیر مثلی و تعویض ناپذیر. به عنوان مثال بیت کوین، دلار، طلا کالاهای مثلی هستند که هر واحد آنها به یکدیگر تبدیل می شوند و ارزش آنها با یکدیگر برابر است. مثلا من یک بیت کوین دارم که آن را می فروشم اما هر موقع که خواستم می توانم باز یک بیت کوین بخرم.

اما کالاهای کلکسیونی مانند تمبر قدیمی، خانه یا ماشین غیر مثلی هستند زیرا آنها را نمی توان دقیقا معادل به مثل کرد. حال داستان اولین توییتر نیز همین است. دو روز است که جک دورسی ، بنیانگذار و مدیرعامل میلیاردر توییتر در تلاش است اولین توییت خود را به عنوان NFT توییتر بفروشد ، کالای دیجیتالی که در بر بلاک چین Ethereum قرار می گیرد.

همین الان حساب توییترم را ایجاد کردم

NFT توییتر

اولین توییت یک عبارت کوتاه است (همین الان حساب توییترم را ایجاد کردم) که اکنون به مزایده گذاشته شده است. علی رغم این واقعیت که این توییت به عنوان یک کالای دیجیتالی رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است تا هر زمان که کسی بعد از 15 سال بخواهد آن را ببیند ، دورسی در تلاش است تا آن را به عنوان یک NFT یا “توکت غیر قابل تعویض ” از طریق یک پلتفرم به نام  Valuable بفروشد.

مالکیت این دارایی ها در یک بلاکچین ثبت می شود . دفتر دیجیتالی مشابه شبکه هایی که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را پشتیبانی می کنند. با این حال ، برخلاف بیشتر ارزها ، یک شخص نمی تواند یک NFT را با دلار یا دارایی های دیگر با یک ارز دیگر مبادله کند. هر NFT منحصر به فرد است و به عنوان یک کالای  غیر قابل معاوضه عمل می کند که نمی تواند کپی شود.

برخی از افرادی که NFT می خرند معتقدند این امر به لطف بلاکچین به آنها کمک می کند مالکیت یک چیز را به صورت مجازی را ثابت کنند.

دورسی همچنین طرفدار ارزهای دیجیتال بوده است و “# بیت کوین” را در بیو توئیتر خود گذاشته است ، بنابراین به نظر می رسد پرش به سمت NFT توییتر یک توسعه ی خوبی است.

مدیر عامل توییتر جمعه بعد از ظهر جمعه لینک توییت را اشتراک گذاری کرد. بالاترین پیشنهاد از سینا استوی ، مدیرعامل Bridge Oracle ، با 2.5 میلیون دلار مربوط به بعد از ظهر شنبه است.

هنوز مشخص نیست که چه کسی و با چه قیمتی این توکن رو خریداری می کند. اما مسلما هدف سرمایه گذاری است. به نظر شما سرمایه گذاری روی توکن ها بیشتر جواب گو است یا ارزهای دیجیتال ؟ شما برای سرمایه گذاری کدامیک را انتخاب می کنید؟

اگر به آینده ی ارز های دیجیتال و توکن ها، خوش بین هستید می توانید خرید و فروش ارز دیجیتال  را در سایت ایرانیکارت انجام دهید.

 

 

579 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید