021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

با ارز دیجیتال دیجی بایت بیشتر آشنا شوید (DigiByte)

تاریخ انتشار : 2 مرداد 1399تاریخ بروزرسانی : 28 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره بسیار شناخته شده هستند. اما دنیای ارزهای دیجیتال فقط به این تعداد محدود نمی شود. تعداد ارزهای دیجیتال موجود در جهان تا سال 2018 بیش از 1600 تا بود که همچنان در حال افزایش می باشد. یکی از این ارزهای دیجیتال که امروزه طرفدار زیادی هم پیدا کرده است ارز دیجیتال دیجی بایت است. این ارز دیجیتال نیز همانند بیت کوین بر روی بستر بلاکچین معامله می شود. در این مقاله همراه ما باشید و بخوانید که ارز دیجیتال دیجی بایت چیست و چرا اینقدر پرطرفدار شده است؟

ارز دیجیتال دیجی بایت چیست ؟

دیجی بایت یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و اپن سورس است که مبتنی بر بلاکچین می باشد. این ارز دیجیتال نسبتا قدیمی با نماد DGB مشخص می شود و کل عرضه آن حدود 238 میلیون توکن می باشد. بلوک اصلی دیجی بایت در 10 ژانویه 2014 راه اندازی شد. این ارز دیجیتال از یک روش چند الگوریتمی که روش های مختلف استخراج PoW را اثبات می کند استفاده می کند و ظرفیت ماینینگ را افزایش می دهد. از این رو دسترسی به استخرهای استخراچ دیجی بایت را افزایش می دهد. این موضوع باعث حفاظت 51 درصدی شبکه در برابر حملات می شود.

Digibyte توسط جارد تیت در سال 2014 ساخته شد که توسعه دهنده اصلی آن نیز می باشد. بلاکچین دیجی بایت توسط هیچ شرکت خصوصی کنترل نمی شود. این تیم مرتبا سیستم خود را به روز می کند تا ویژگی های جدیدی را اضافه کند. تیم دیجی بایت در حال توسعه یک الگوریتم ماینینگ است که تا فرایند ماینینگ را غیرمتمرکزتر کند. مورد انتظارترین پروژه آن پروتکل “هسته 4.1.3” است که به کاربران اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند را در صفحه اصلی خود ایجاد و وارد کنند. این تیم ادعا می کند که در حال توسعه فناوری برای اعمال امنیت DigiByte در دستگاه های IoT و سایر خدمات ارتباطی نیز هست.

ارز دیجیتال دیجی بایت

فناوری و تکنولوژی دیجی بایت DigiByte

دیجی بایت دارای 5 الگوریتم پیشرفته ماینینگ است که به حفظ عدم تمرکز ماینینگ کمک می کند. این 5 الگوریتم PoW عملیات استخراج دیجی بایت و قدرت ماینینگ را برای تسهیل معاملات امن تقسیم می کنند. بار روی الگوریتم های 5 معدن با استفاده از فناوری MultiShied مجددا متعادل می شود. این فناوری مشکل همه گره ها را برای جلوگیری از تسلط یک الگوریتم بر دیگری و دستکاری در بلاکچین های کوچک تر تنظیم می کند.

DigiByte دارای سه لایه است

  • ارتباطات اصلی و شبکه جهانی تمام گره های موجود در شبکه را پیوند می دهد و امکان انتقال داده های اساسی بین گره ها و لایه های دیگر را فراهم می کند.
  • یک دارایی عمومی لجر و دیجیتال داده ها را در شبکه DigiByte ذخیره می کند و در برابر دستکاری داده ها محافظت می کند.
  • لایه برنامه ها بهترین لایه بلاکچین Digibyte است. این بخش کاربر DGB است که انتقال و API را امکان پذیر می کند. کاربران می توانند هر دو برنامه غیر متمرکز و برنامه های متمرکز را روی زنجیره DigiByte بسازند و میزبانی کنند.

ارز دیجیتال دیجی بایت چیست

ویژگی های دیجی بایت

  • DigiByte تأیید معاملات و اطلاعات ذخیره شده در بلوک را با استفاده از SegWit جدا می کند. این باعث افزایش سرعت معاملات می شود. این با 15 ثانیه زمان، یکی از سریعترین بلاک چین های عمومی UTXO است.
  • غیرمتمرکزسازی هسته اصلی ارز دیجیتال DGB است، زیرا بیش از 100000 سرور ، رایانه، تلفن و گره در سرتاسر جهان وجود دارد.
  • استحکام طراحی کلی بلاکچین، اندازه و دامنه آن را محدود می کند تا سرعت، کارایی و توان را افزایش دهد اما شبکه را ایمن می کند. با این حال محدودیت معاملات در DGB را می توان افزایش داد تا معاملات بیشتری در هر ثانیه نسبت به بیت کوین انجام شود.
  • DiguSign به کاربران اجازه می دهد هرگونه سند یا قرارداد را جاسازی کرده و تأیید کنند و آن را به بلاکچین غیر متمرکز DigiByte ارسال کنند.

چگونه دیجی بایت بخریم؟

کوین دیجی بایت DigiByte برای تجارت در صرافی های مختلفی مانند Bittrex ، Poloniex ، Kucoin ، Cryptopia و غیره در دسترس است. اما با در دسترس بودن ارز دیجیتال DGB در بسیاری از مبادلات، بدست آوردن بهترین قیمت برای معاملات شما می تواند مشکل باشد. شما می توانید با استفاده از خدمات ایرانیکارت نسبت به خرید و فروش دیجی بایت اقدام کنید و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

خرید و فروش دیجی بایت

نحوه ذخیره سازی DigiByte

دیجی بایت را می توان در کیف پول‌های ارز دیجیتال مانند ترزور  Trezor، لجر Ledger، کوینومی Coinomi و غیره ذخیره کرد. کیف پول های سخت افزاری از نظر امنیت نسبت به کیف پول های آنلاین مناسب تر هستند. اما اگر در آغاز این راه هستید می توانید از کیف پول های آنلاین استفاده کنید.

مقالات مرتبط:

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

معرفی بهترین کیف پول های آنلاین بیت کوین

معرفی کیف پول کوینومی Coinomi

کلام آخر

ارزهای دیجیتال زیادی در بازار وجود دارد و هر روز تعداد آن ها نیز در حال افزایش هستند. حال می دانید دیجی بایت چیست و چه ویژگی هایی دارد. پس می توانید وارد این فضا شوید و به چشم یک سرمایه گذاری به آن نگاه کنید. اگر تجربه ای در این باره دارید با ما و همراهان ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

1008 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید