مسافرت و مهاجرت

بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا

بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا

اگر از شما بپرسند که آیا دوست دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید یا خیر؟ کمتر کسی از شما ممکن است جواب منفی دهد و میلی به اقامت و سرمایه گذاری در کانادا را نداشته باشد. با وجود این که جدایی از خانواده و عزیزانمان، هزینه‌های مهاجرت مثل هزینه سفارت کانادا، مشکلات آّب وهوایی یعنی سرمای زیاد و… ممکن است ما را از مهاجرت به این کشور منصرف کنند، ولی پوئن‌های مثبت زیادی هم برای رفتن به آنجا وجود دارد. در کل مهاجرت چه به کانادا و چه هر کشور دیگری شرایط خاص خود را می‌طلبد. تعداد زیادی از افراد، کار در کانادا و بعضی دیگر تحصیل در دانشگاه‌های آن را ترجیح می‌دهند. در این مقاله روش‌های مهاجرت به کانادا به صورت مختصر و مفید بررسی و در اختیار شما گذاشته شده است.

دلایل مهاجرت به کانادا

قبل از بررسی شرایط مهاجرت به کانادا، اول باید ببینیم که چه مزایایی باعث می‌شود به این کشور مهاجرت کنیم، یا آن را به عنوان یک کشور مطمئن برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

خدمات بهداشتی درمانی مناسب

کانادا به عنوان کشوری با پیشرفته‌ترین خدمات بهداشت درمانی، شناخته شده و این خدمات، تمامی افراد مقیم در کانادا را پوشش می‌دهد. در واقع  تمامی شهروندان کاندایی می‌توانند از این خدمات بهره مند شوند، بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنند چون هزینه‌های بهداشت و درمان، تحت پوشش مالیات عمومی قرار گرفته است.

وجود سیستم بهداشت رایگان و ارائه خدمات از سوی مراکز بهداشت در کانادا، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از مزیت زندگی در این کشور محسوب می شود. شهروندان کانادایی می‌توانند علاوه بر بیمارستان‌ و کلینیک‌ها با مراجعه به مراکز درمانی، از این خدمات بهداشتی رایگان بهره‌مند شوند.

شرایط اقتصادی

کانادا گرفتار بحران اقتصادی جهانی نشده و جزو یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و 10 کشور اول تولید کننده دنیا به حساب می‌آید. در حال حاضر نمی‌توان توسعه و رشد صنایع کانادا را نادیده گرفت و البته نیروهای متخصص، تشویق‌های دولت و وجود منابع غنی، یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و پیشرفت کشور کانادا محسوب می‌شود.

شرایط شغلی مساعد

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و مدرنی است که دارای بازار کار مطلوب با شرایط ایده آل است و نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 10 درصد است. این واقعیت نشان دهنده بازار کار مطلوب در کشور کانادا است. میانگین درآمد ماهیانه در این کشور برای 40 ساعت درهفته حدود 10000 دلار است. این درآمد برای بسیاری از کارگران خارجی مطلوب است

پیدا کردن شغل مناسب در کشور کانادا، به خصوص از طریق خدمات اجتماعی یکی از دلایل دیگر مهاجرت به این کشور است. افراد بر اساس سطح تحصیلات، سن و مهارت‌ها می‌توانند شغل مناسب خود را پیدا کنند و برنامه های بیمه را به صورت رایگان دریافت کنند.

زیبایی های طبیعی

زیبایی‌های جذاب ودیدنی طبیعی موجود در کشور کانادا، یکی از عواملی است که متقاضیان زیادی را به مهاجرت و زندگی در این کشور علاقه‌مند می‌کند. زیبایی‌های فصلی به خصوص فصل بهار و پاییز، جلوه‌ی ویژه و منحصر به فردی به این کشور می بخشد. البته مزیت‌های زیاد دیگری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در این قسمت به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره شد.

دلایل مهاجرت به کانادا

روش‌های مهارجرت به کانادا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و افراد بسته به توانایی‌ها و شرایط خود یکی از راه های مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌کنند. از روش کاری گرفته تا سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی، با توجه به هدف و شرایطی که دارد، امکان مهاجرت به کانادا برای افراد وجود دارد.

کار در کانادا

روش‌های مختلفی برای کار در کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. اگر فرد شرایط مناسب را داشته باشد و در زمینه کاری مد نظرش، تخصص و مهارت داشته باشد احتمال پذیرش او به روش کاری وجود دارد. از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن(معمولا افراد در رنج سنی 18تا 35 سالگی بالاترین امتیاز را کسب می‌کنند و از آن به بعد هر سال که به سن اضافه شود، یک امتیاز از فرد کسر می‌شود)

سابقه کاری
رتبه زبان
عدم سو سابقه
سلامت جسمی
سرمایه کافی برای اقامت

شرایط مهارجرت به کانادا

تحصیل در کانادا

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی(Student visa) و تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور است که علاوه بر زندگی در کشور کانادا، امکان تحصیل در بهترین سطح آموزش را برای افراد فراهم می‌کند.

بهترین گزینه برای افرادی که به زندگی در کانادا و تحصیل در بهترین مدارس، کالج ها و دانشگاه های دنیا علاقه دارند، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. تحصیل در کانادا نه تنها فرصتی برای دریافت اقامت دائم این کشور، بلکه راهی برای تحصیل در بهترین سطح آموزش است. شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا به شرح زیر است:

  • دریافت پذیرش، از دانشگاه و مراکز آموزشی معتبر کانادا
  • توان پرداخت مالی شهریه یک سال و هزینه زندگی
  • عدم سوء پیشینه
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی
  • داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی و معدل بالا
  •  اثبات توان مالی کافی برای مخارج تحصیل و زندگی در کانادا
  • داشتن سلامت کافی و نداشتن سابقه ارتکاب جرم، اثبات به افسر مهاجرت

شرایط ویزای تحصیلی در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

یکی از مهم‌ترین راه های مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری در این کشور است. موارد زیادی باعث شده است که کانادا به عنوان یکی از کشورهای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اقتصاد رو به رشد کشور کانادا است. در واقع دولت کانادا با این کار هم به جذب مهاجر می‌پردازد و هم باعث توسعه سیستم اقتصادی خود می‌شود. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مطمئن‌ترین و آسانترین روش مهاجرت به کانادا است و استفاده از این روش برای ایرانیان نیز امکان پذیر است. آن‌ها می‌توانند از روش‌های مختلف و داشتن شرایط لازم مثل مدرک زبان، شرایط سنی مناسب و مدرک تحصیلی در کانادا سرمایه گذاری کنند.

یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری و ثبت شرکت،در این کشور است و حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، حدود ۱۰۰ هزار دلار کانادا می باشند. البته سرمایه گذاری در کانادا بلافاصله باعث دریافت اقامت در این کشور نمی‌شود، بلکه پس از 4 سال امکان دریافت اقامت در کانادا فراهم می‌شود.

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی دلایل مهاجرت به کانادا و روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد به صورت کلی پرداخته شد. شما هم نظرات خود را در مورد روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور بیان کنید و بگویید به نظر شما کدام یک از روش‌ها  آسان‌تر و بهتر است و هزینه کمتری نیاز دارد؟

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
آزمون ها
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
حتما می‌دانید که اگر بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید، چه به صورت کاری و چه تحصیلی، یکی از الزامات و پیش نیازهای آن آزمون آیلتس با رتبه بالا می‌باشد....
نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
آموزش ارز دیجیتال
نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
نمودار لحظه ای شاخص دامیننس تتر در زیر چارت شاخص دامیننس تتر را مشاهده می کنید. چارت دامیننس تتر تریدینگ ویو دامیننس تتر چیست؟ به صورت کلی دامیننس تتر یعنی...
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
متاورس
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام متاورس Metaverse روبه‌رو شده اند. در ماه‌های اخیر شما هم ممکن است چیزی به نام...