021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بهترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۱۸

تاریخ انتشار : 6 شهریور 1397تاریخ بروزرسانی : 29 آبان 1400 اخبار

بهترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۱۸

رتبه بندی جهانی دانشگاه QS یک انتشارات سالانه است که دانشگاه ها را توسط (Quacquarelli Symond  ( QS رتبه بندی میکند.

بر اساس رتبه بندی جهانی QS در زیر ده دانشگاه برتر آلمان آمده است :

۱ – دانشگاه فنی مونیخ    ( Technical University Of Munich)

این دانشگاه پس از چهار رتبه نزول، اکنون در رتبه ی  ۶۴ در بین دانشگاه های برتر دنیاست. ولی همچنان برای سومین بار در رتبه بهترین دانشگاه های آلمان قرار میگیرد. دانشگاه فنی مونیخ خود را دانشگاهی کار آفرین می داند و هدفش ایجاد محیطی برای رشد و پرورش کار آفرینان است. این دانشگاه در زمینه‌های فنی، همچون رشته‌های مهندسی شهرت و اعتبار خاصی دارد و با بسیاری از دانشگاه‌های مشهور ایالات‌متحده از جمله دانشگاه‌های MIT، استنفورد، کرنل و جورجیا تک (Georgia Tech) همکاری نزدیکی دارد. این دانشگاه همچنین با بهترین دانشگاه‌های سرتاسر اروپا و آسیا همکاری‌های علمی بسیار قوی دارد. ۲۴٪ از دانشجویان این دانشگاه یعنی چیزی در حدود ۴۰،۱۲۴ دانشجو ،از کشور های دیگر هستند.

 

۲ –  لودیگ ماکسیمیلیان – دانشگاه مونیخ Ludwig-Maximilian – University of munich

این دانشگاه با دو رتبه صعود نسبت به سال گذشته ، در رده ۶۶ در بین برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفت و رتبه خود را به عنوان دومین دانشگاه برتر آلمان حفظ کرد. این دانشگاه که در سال ۱۴۷۲ تاسیس شده یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است . دانشگاه LMU در بیش از صد رشته و زمینه تحقیقاتی فعالیت می‌کند و کلاس‌های انگلیسی زبان در این دانشگاه به ویژه در رشته‌های بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و فیزیک به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

 

۳ –  دانشگاه روبرت کارلز هایدلبرگ Ruprecht-Karls-University Heidelberg

این دانشگاه که نام دیگرش هایدلبرگ است با چهار رتبه صعود در رده ۶۸ در بین برترین دانشگاه های دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۳۹۸ میلادی تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه آلمان می باشد . رشته‌های علوم پایه این دانشگاه از سایر رشته‌های آن نیز وضعیت بهتری دارند .این دانشگاه دارای ۳۰،۷۸۷ دانشجو است که از این تعداد ۵،۷۹۳  نفر از آنها بین المللی هستند. اغلب دوره‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می‌شوند و اگرکسی  قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ را داشته باشد باید به زبان آلمانی مسلط باشد.

 

۴ – موسسه فناوری KIT  کارلسروهه

این دانشگاه آلمانی معمولا با نام خلاصه KIT  شناخته می شود و در رتبه ۱۰۷ در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. یک مؤسسه دانشگاهی تحقیق و آموزش متعلق به کشورآلمان، که نتیجهٔ ادغام یک دانشگاه (دانشگاه کارلسروهه )و یک مرکز تحقیقاتی (مرکز تحقیقاتی کارلسروهه) در شهر کارلسروهه است. KIT در جنوب غربی شهر کارلسروهه واقع شده و رشته های  مهندسی و فناوری آن شناخته شده تر است.

۵ – دانشگاه همبولت برلین

این دانشگاه که بهترین دانشگاه شهر برلین است در رتبه ۱۲۰ در بین برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. رشته های هنر و علوم انسانی آن بسیار معتبر است و در رتبه بندی جهانی QS در سال ۲۰۱۷ ، رتبه ۳۵ جهانی را دراین رشته ها از آن خود کرده است. در دو قرن گذشته این دانشگاه جایگاه بسیاری از بزرگان و اندیشمندان آلمانی بوده‌است.

۶ – دانشگاه آزاد برلین

این دانشگاه که در شهر برلین پایتخت آلمان واقع شده ، به همراه دانشگاه گنت بلژیک رتبه ۱۲۵ جهانی را از آن خود کرده است .  دانشگاه آزاد برلین در سال ۱۹۸۴ تاسیس شده .بزرگترین دانشگاه برلین و یکی از دانشگاه‌های برتر کشور آلمان استو حدود ۳۱،۵۰۰ دانشجو دارد و ۲۰ ٪ از این تعداد بین المللی هستند ودر رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم پایه دانشجو می‌پذیرد.

۷ – دانشگاه فنی راینیش – وستفلیشه آخن

این دانشگاه با ۵ رتبه ارتقا در سال ۲۰۱۸ در جایگاه ۱۴۱ در بین برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. دانشگاه فنی راینیش- وستفلیشه آخن، بزرگترین دانشگاه فنی کشور آلمان است و چیزی در حدود ۴۴،۵۰۰ دانشجو دارددر ۱۱۵ رشته، بزرگترین دانشگاه آلمان در رشته‌های فنی و مهندسی به‌شمار می‌رود. در ارتباط با صنعت می توان گفت بزرگترین کارفرما در منطقه است.

 

۸- دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین که امسال پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ، با ۲۰ رتبه ارتقا در جایگاه ۱۴۴ در بین برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.این دانشگاه در رشته های مهندسی بسیار قدرتمند بوده و باعث شده که عضو گروه TU9 (اتحادیه موسسات برتر فن آوری در کشور آلمان) بشود. با اختصاص دادن حدود %۲۰ ظرفیت دانشگاه به دانشجویان خارجی، پذیرش بین‌المللی دانشجوی آن در میان دانشگاههای آلمان از همه بیشتر می‌باشد. هیئت علمی دانشگاه دارای ۸ عضو برندهٔ جایزهٔ نوبل می‌باشد.

۹ – دانشگاه ایبراهارد کارل تبینگن

این دانشگاه همراه با دانشگاهی دیگر در جایگاه ۱۶۴ در بین دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته اند. دانشگاه ایبرهارد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در سال ۱۴۷۷ تاسیس شده است. این دانشگاه حدود ۲۸۳۰۰دانشجو دارد و بیشتر در زمینه های الهیات ، مطالعات آلمان و پزشکی معتبر است.

 

۱۰ – دانشگاه فرایبورگ

نام رسمی این دانشگاه آلبرت لودویگس است. دانشگاه فرایبورگ در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۱۱۷ در بین برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و در سال ۲۰۰۷ به عنوان دانشگاه برتر آلمان انتخاب شد. این دانشگاه در سال ۱۴۵۷ تاسیس شده و دارای بیش از ۲۴،۰۰۰ دانشجو از ده ها کشور دنیا است و با ۱۹  نفر از برندگان جایزه نوبل همکاری کرده است. دانشگاه فرایبورگ از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشد. مارتین هایدگر فیلسوف معاصر نیز در این دانشگاه به تحصیل و تدریس پرداخته‌است.

 

2057 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید