021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بهترین دانشگاه های استرلیا در سال ۲۰۱۸

تاریخ انتشار : 6 شهریور 1397تاریخ بروزرسانی : 29 آبان 1400 اخبار

بهترین دانشگاه های استرلیا در سال ۲۰۱۸

رتبه بندی جهانی دانشگاه QS یک انتشارات سالانه است که دانشگاه ها را توسط (Quacquarelli Symond  ( QSرتبه بندی میکند.

بر اساس رتبه بندی جهانی QS در زیر ده دانشگاه برتر استرلیا آمده است :

1 –  دانشگاه ملی استرلیا (ANU)

دانشگاه ملی استرلیا امسال با دو رتبه ارتقا در رده ی هشتم جهانی قرار گرفته است . و بالا ترین رتبه در بین دانشگاه های استرلیا را نیز دارد. ANU در پایتخت این کشور ،کانبرا ، قرار دارد و تنها دانشگاهی است که توسط پارلمان استرالیا ایجاد شده است. در میان فارغ التحصیلان آن دو وزیر استرالیایی وجود دارد.

2 – دانشگاه ملبورن

دومین دانشگاه  قدیمی در استرالیا (که در سال ۱۸۵۳ تأسیس شد)، دانشگاه ملبورن است که امسال با رتبه ۴۱در کنار دانشگاه  KAIST کره جنوبی قرار گرفته است. این دانشگاه دارای حدود ۴۷،۰۰۰ دانشجو می باشد، که  بیش از ۱۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی دارد و با ۹ جایزه نوبل از بقیه دانشگاه های استرلیا پیشی گرفته است.

3 – دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

این دانشگاه با چهار رتبه ارتقا در رده ی ۴۵ در جهان و رده ی سوم در استرلیا قرار گرفته است.  دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده است. این دانشگاه در نظر دارد که در سال ۲۰۲۵ به دانشگاه جهانی استرلیا تبدیل شود، UNSW سیدنی در حال حاضر با بیش از ۲۰۰دانشگاه در سراسر جهان همکاری دارد.

۴ –  دانشگاه کوئینزلند (UQ)

دانشگاه کویینزلند با رتبه ۵۰ در بین دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در بریزبن واقع شده و از اعضای دانشگاه های گروه 21 و عضوی از دانشگاه های رده عالی استرالیا (گروه هشت) می‌باشد. دانشگاه کوئینزلند یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و از بزرگ‌ترین کالج‌های جهان است. این دانشگاه همچنین قدیمی‌ترین و منحصربه‌فردترین کالج در ایالت کوئینزلند استرالیا است و در سال ۱۹۰۶ تأسیس شده است.

۵ – دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی در سال ۲۰۱۸  رتبه ۵۰ در جهان را ار آن خود کرده است. قدیمی ترین و اولین دانشگاه استرالیا است که در سال ۱۸۵۰ تأسیس شده است. در حال حاضر حدود ۶۰،۰۰۰ دانشجو را دارد و برای ساختمان های زیبا و خاصش مشهور است. همچنین یکی از اعضای گروه هشت می باشد.

۶ – دانشگاه موناش

با ۵ رتبه ارتقا اکنون در جایگاه ۶۰ در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در ملبورن واقع شده و در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است. دانشگاه موناش بسیار در استرلیا برجسته است ودارای مراکز آموزشی بین المللی در مالزی ، ایتالیا ، چین و هند است.

۷ – دانشگاه وسترن استرلیا (UWA)

دانشگاه وسترن استرالیا در سال جاری از رتبه ۱۰۰ به رتبه ۹۳ در بین برترین دانشگاه های جهان ارتقا پیدا کرده است. UWA که در سال ۱۹۱۱تاسیس شد، در پرت قرار دارد و اولین دانشگاه غربی استرالیا بود. در حال حاضر تقریبا ۲۴،۰۰۰ دانشجو دارد. دانشگاه وسترن استرالیای عمدتا بر تحقیقات تمرکز دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالت غربی استرالیا است. در سال ۲۰۱۴ در رتبه هشتاد دانشگاه‌های دنیا قرار گرفت و یک نخست وزیر، یک برنده جایزه نوبل و ۱۰۰ دانش‌پژوه بورسیه رودز (Rhodes Scholars) در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

۸ – دانشگاه ادلاید

دانشگاه ادلاید در سال ۲۰۱۸ با ۱۶ رتبه ارتقا در جایگاه ۱۰۹ در بین دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرلیا است که در سال ۱۸۷۴ تاسیس شده است. همچنین یکی دیگر از اعضای گروه هشت می باشد در حدود ۲۵،۰۰۰ دانشجو در ۵ دانشگاه خود در استرلیای جنوبی دارد.

۹ – دانشگاه تکنولوژی سیدنی

دانشگاه تکنولوژی سیدنی در حال تلاش برای بهبود جایگاه خود در رنکینگ جهانی است و اکنون با ۱۷ رده ارتقا نسبت به سال گذشته در جایگاه ۱۷۶ در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. علیرغم نام خود، این دانشگاه دارای نقاط قوت  زیادی در بسیاری از موضوعات غیر فنی مانند پرستاری، هنر و طراحی، ورزش و قانون نیز است.

۱۰ – دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل با ۲۱ رتبه ارتقا اکنون در جایگاه ۲۲۴ در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. امسال نیز از دانشگاه والونگونگ پیشی گرفت و در بین ۱۰ دانشگاه برتر استرلیا جای گرفت. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و به طور ویژه در زمینه مهندسی معدن، معماری، پرستاری و جامعه شناسی مورد توجه قرار گرفته است. دانشگاه نیوکاسل یکی از ۱۰ دانشگاه تحقیقاتی برتر استرالیا و نیز از اعضای دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا به شمار می آید. این مرکز علمی دارای ۱۲ مؤسسه تحقیقاتی  می باشد.

1767 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید