021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بهترین دانشگاه های ایتالیا در سال ۲۰۲۰

تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

سخت نیست که بدانید چرا تحصیل در ایتالیا محبوب شده است. دانشگاه بولونیا که به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان شناخته شده در این کشور قرار دارد. ایتالیا یکی از غنی ترین فرهنگ های روی کره زمین را دارد که از ادغام آداب و رسوم و سنن مختلف 20 منطقه جداگانه شکل گرفته است. کشور ایتالیا واقع در قلب اروپای جنوبی می باشد که دارای مناظر متنوع و خاص است، از تپه های آلپ در شمال گرفته تا سواحل مدیترانه در جنوب. این کشور بیشتر از هر کشور دیگری در جهان دارای مکان های میراثی در یونسکو می باشد. این جاذبه ها در کنار غذاهای معروف ایتالیا و میراث تاریخی، فقط برخی از دلایلی است که هر ساله این کشور در بین پر بازدیدترین کشورهای جهان قرار دارد. اگر فکر می کنید ایتالیا مقصد خوبی برای تحصیل شما است، در ادامه مطلب درباره شرایط تحصیل در ایتالیا  و بهترین دانشگاه های ایتالیا  در سال ۲۰۲۰ اطلاعات کسب کنید.

تحصیل در ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا ممکن است علاوه بر هزینه های تحصیل هزینه های دیگری از جمله خرید بلیط هواپیما خارجی، هزینه وقت سفارت، هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی و … نیز داشته باشید. شما می توانید با استفاده از خدمات مجموعه ایرانیکارت نسبت به پرداخت این هزینه ها اقدام کنید.

لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا

هر شهر بزرگ ایتالیایی دارای یک دانشگاه است که بیشتر آنها بودجه دولتی دارند. با این حال دانشگاه های خصوصی و موسسات تحصیلات تکمیلی وجود دارند که بطور خاص در سطح دانش آموخته و بالاتر به تدریس و تحقیق معطوف شده اند.

رتبه جهانی عنوان دانشگاه شهر هزینه سالانه کارشناسی هزینه سالانه کارشناسی ارشد
182 University of Rome La Sapienza رم 2,307 دلار 2,307 دلار
195 Politecnico di Milano میلان 1,846 دلار  1,499 دلار
202 University of Bologna بولونیا 3,114 دلار 3,114 دلار
223 University of Milan میلان 2,768 دلار 2,768 دلار
227 University of Padua پادوا 2,999 دلار 2,999 دلار

 

شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

برای ورود به دانشگاه های ایتالیا، متقاضیان ابتدا باید 12 سال دبیرستان را بگذرانند. به همین دلیل دانشجویان یا باید از سال اول خود در دانشگاهی در کشور خودشان فارغ التحصیل شوند، یا لیسانس بین المللی / سطح A یا یک دوره بنیادگذاری یک ساله در ایتالیا را تکمیل کنند.

حداقل سن مدت زمان حداقل هزینه سالانه  میانگین هزینه سالانه حداقل سطح زبان آزمون
Foundation 16+ 1 – 3 سال 3000  یورو 5000 یورو A1B1 CILSIELTS
College 16+ 1 – 3 سال 1200 یورو 3800 یورو B1 IELTS/CILS
Bachelor’s 17+ 3 سال 1700 یورو 4000 یورو B2 IELTS/CILS
MBA 20+ 2 سال 8000 یورو 25000 یورو B2 IELTS/CILS
Master’s 20+ 1 – 2 سال 5000 یورو 7000 یورو B2 IELTS/CILS
Doctoral 20+ 3 – 5 سال 850 یورو 1000 یورو C1 IELTS/CILS

دوره های foundation شامل کلاس های انگلیسی و ایتالیایی و همچنین رشته های مرتبط با رشته انتخابی می باشد. دانشجویانی که چنین دوره هایی را گذرانده، گواهینامه های ویژه دریافت می کنند و می توانند وارد دانشگاه شوند. برای دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا که متقاضی دوره های Laurea (کارشناسی) یا Laurea Magistrale (کارشناسی ارشد) هستند، باید پیش ثبت نام انجام دهید. این پیش ثبت نام شامل ارسال یک فرم (به زبان ایتالیایی یا انگلیسی) و مدارک لازم به کنسولگری ایتالیا است. توجه داشته باشید که متقاضی حق دارد فقط یک دانشگاه و فقط یک حوزه تحصیلی را انتخاب کند. دانشجویان اروپایی می توانند بطور مستقیم و بدون هیچ رویه خاصی به دانشگاه های موردعلاقه مراجعه کنند.

  • فرم ثبت نام
  • پاسپورت
  • گواهی آموزش متوسطه به پایان رسیده و متن با نمرات
  • گواهی اعتبار (Dichiarazione di valore) اسناد آموزشی
  • گواهی فارغ التحصیلی foundation ایتالیا یا برنامه دیگری که سال های مفقود مدرسه را شامل می شود
  • رسید هزینه ثبت نام (30-200 یورو)
  • تایید سطح مهارت زبان انگلیسی یا ایتالیایی
  • CV / رزومه کاری
  • انگیزه نامه

کلیه مدارک آموزشی باید به ایتالیایی ترجمه شده و معتبر باشند. تقریبا تمام دانشگاه های ایتالیا آزمون ورودی خود را با ارزیابی دانش زبانها (انگلیسی و / یا ایتالیایی) و میزان آموزش مقدماتی در موضوعات تخصصی انجام می دهند.

برج پیزا از جاذبه های ایتالیا

5 دانشگاه برتر ایتالیا

دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza Università di Roma)

نه تنها یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزشی جهان است بلکه دانشگاه پیشرو در اروپا از نظر میزان پذیرش متقاضیان می باشد. این دانشگاه سالانه پذیرش حدود 148،000 درخواست را در نظر می گیرد. افراد مشهوری در زمینه های مختلف در اینجا تحصیل کرده اند به عنوان مثال M. Montessori، کارگردان F. Fellini و برنده جایزه نوبل در فیزیک E. Fermi. دانشگاه رم بهترین مرکز تحقیقاتی در ایتالیا بویژه در زمینه باستان شناسی و مردم شناسی است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano)

یک دانشگاه فنی که نه تنها در کشور خود بلکه در سراسر جهان مشهور است. این دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر بین المللی پلی تکنیک قرار دارد. همچنین دانشگاه پلی تکنیک میلان عضو برنامه MEDes (کارشناسی ارشد طراحی اروپایی) است که مدارس برجسته طراحی اروپا را گرد هم می آورد. به عنوان بخشی از این برنامه ، دانشجویان در چندین دانشگاه خارجی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

دانشگاه بولونیا (Università di Bologna)

همانطور که مورخان بیان می کنند این دانشگاه در سال 1088 تأسیس شده است. این امر آن را به قدیمی ترین موسسه آموزش عالی جهان تبدیل می کند. این دانشگاه همچنین یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا است. علاوه بر ساختمان اصلی در بولونیا، این دانشگاه دارای 4 دانشکده در 4 شهر ایتالیا و یکی در آرژانتین می باشد. دانشگاه بولونیا در بسیاری از زمینه های علمی جایگاه اصلی را به خود اختصاص داده است، اما باستان شناسی جهت اصلی آن است.

دانشگاه میلان (Università degli Studi di Milano)

این دانشگاه که در سال 1928 تأسیس شده بخشی از گروه LERU (لیگ دانشگاه های تحقیقاتی اروپا) می باشد، که دانشگاه های تحقیقاتی را گرد هم می آورد و از آنها حمایت مالی می کند. بنابراین آن دسته از دانشجویانی که علاقمند به تحقیقات هستند باید این دانشگاه را مورد توجه قرار دهند. زمینه های داروسازی و علوم سیاسی در این دانشگاه جز محبوب ترین زمینه ها است.

دانشگاه پادووا (Università degli Studi di Padova)

این دانشگاه در سال 1222 توسط اساتید و دانشجویان که دانشگاه بولونیا را به دنبال آزادی دانشگاهی ترک کردند ایجاد شد. این دانشگاه به دلیل سالن تشریح آناتومیک خود، جایی که اولین کالبد شکافی بدن انسان صورت گرفت، مشهور شد. تا به امروز نیز رشته های آناتومی و فیزیولوژی جز رشته های اصلی این داشگاه محسوب می شوند.

حال که با شرایط تحصیل در ایتالیا و بهترین دانشگاه های ایتالیا آشنا شدید می توانید در رشته ای که مدنظر دارید اقدام به اپلای کنید. در صورتیکه تاکنون برای هر یک از این دانشگاه یا دانشگاه های دیگر ایتالیا اپلای کردید لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

612 بازدید
بهترین دانشگاه های ایتالیا در سال ۲۰۲۰
سخت نیست که بدانید چرا تحصیل در ایتالیا محبوب شده است. دانشگاه بولونیا که به عنوان قدیمی ترین دانشگاه...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید