021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است؟

تاریخ انتشار : 30 اسفند 1399تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 ارز های دیجیتال

اگر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید همیشه به دنبال بهترین و امن ترین صرافی هستید. همه صرافی ها معمولا قوانین خاص خود را دارند و برای استفاده از آن باید به آنها توجه کنید. در واقع صرافی ارز دیجیتال جایی است که شما می توانید با پول خود به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. صرافی های خارجی و داخلی زیادی برای این منظور وجود دارد. اما مهمترین سوالی که اکنون پیش می آید این است که بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ایرانیکارت همراه باشید.

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال

سرمایه گذاری یا تجارت با بیت کوین یا دیگر ارز های دیجیتال در ابتدا ترسناک است. غالبا اخباری درباره کلاهبرداری و از دست دادن پول افراد وجود دارد. اگرچه این درست است و بسیاری از کلاهبرداری ها اتفاق افتاده و همچنان ادامه دارد، اما سرمایه گذاری و تجارت بی خطر ارز دیجیتال هرگز به اندازه امروز ساده نبوده است.

مهمترین نگرانی هنگام خرید و فروش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال، ایمنی و امنیت است. این که آیا شما قصد خرید و نگهداری طولانی مدت را دارید، می خواهید مرتبا تجارت کنید، به ناشناس بودن یا حفظ حریم خصوصی علاقه مند هستید، یا استفاده آسان می خواهید، صرافی های زیر بهترین گزینه هستند.

بهترین صرافی های ارز دیجیتال سال 2021

  • بهترین به طور کلی: Coinbase
  • بهترین برای مبتدیان: Cash App
  • بهترین برای آلت کوین: Binance
  • بهترین صرافی غیرمتمرکز: Bisq

صرافی های ارز دیجیتال

صرافی کوین بیس Coinbase

معروفترین و شناخته شده ترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، کوین بیس Coinbase است. کوین بیس در سال 2012 که مدت زیادی از انتشار کد بیت کوین در سال 2009 نگذشته بود تأسیس شد و یک صرافی کاملا تنظیم شده و دارای مجوز ارز رمزپایه است. Coinbase در حال حاضر مجوز فعالیت در بیش از 40 ایالت و سرزمین ایالات متحده را دارد. هزینه معاملات بین 0.99 تا 2.99 دلار بسته به میزان دلاری خرید می باشد.

مزایای کوین بیس معایب کوین بیس
دارای انواع مختلف آلت کوین ها

رابط کاربری بسیار ساده

نقدینگی بسیار بالا

هزینه های بالا هنگام استفاده از Coinbase Pro

عدم کنترل کلیدهای کیف پول توسط کاربر

گزینه های کمتر برای معاملات آلت کوین ها

کوین بیس یک صرافی ارز دیجیتال است که استفاده از آن بسیار آسان است و به شدت موانع ورود سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را کاهش می دهد، که معمولا گیج کننده و پیچیده است. همچنین این صرافی کیف پول های بیمه شده را به سرمایه گذاران و بازرگانان برای ذخیره سرمایه گذاری های خود ارائه می دهد. توجه به این نکته ضروری است که اگر حساب شما از عملکرد شخصی شما به خطر بیفتد، این بیمه اعمال نمی شود.

این حساب ها برای کاربران جدید بسیار راحت است، اما کلیدهای خصوصی سکه های آنها متعلق به کوین بیس است و نه سرمایه گذار. علاوه بر این، کوین بیس نسخه رایگان Coinbase Pro را نیز ارائه می دهد که دارای ساختار هزینه ای متفاوت، اما ارزان تر است و از نظر نمودارها و شاخص ها گزینه های قابل توجه بیشتری دارد.

صرافی بایننس Binance

صرافی بایننس Binance یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که در سال 2017 با تمرکز قوی بر آلت کوین ها تاسیس شده است. Binance بیش از 100 جفت مختلف را بین ارزهای دیجیتال مختلف ارائه می دهد. برخی از جفت های رمزنگاری فیات را ارائه می دهد ، اما بیشتر جفت های آن بین ارزهای رمزپایه است. هزینه معاملات 0.1٪ برای طرف گیرنده و 0.1٪ برای طرف فرستنده. این با حجم معاملات برای هر دو طرف تجارت به 0.02٪ کاهش می یابد. با استفاده از ارز دیجیتال بایننس، BNB ، هزینه ها 25٪ کاهش می یابد.

مزایای بایننس معایب بایننس
هزینه کمتری نسبت به سایر صرافی های متداولطیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه و جفت معاملاتی

دارای نمودارهای پیشرفته

آماده برای کاربران پیشرفته تربایننس آمریکا جفت معاملاتی کمتری نسبت به همتای بین المللی خود دارد، اگرچه هنوز بیش از 100 جفت معاملاتی دارد

22 ایالت ایالات متحده توسط بایننس آمریکا پشتیبانی نمی شوند

در حال حاضر بایننس بر فضای مبادلات جهانی تسلط دارد و روزانه بخش قابل توجهی از حجم معاملات ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد. شما می توانید با استفاده از حساب سوئیفت، کارت اعتباری و دبیت کارت به خرید مستقیم ارزهای دیجیتال بپردازید. سپرده با استفاده از 12 ارز فیات دیگر از جمله یورو مجاز است.

بایننس برای افرادی مناسب است که مایل به تجارت یا سرمایه گذاری در آلت کوین های کمتر شناخته شده هستند. به عنوان مثال کوین بیس 46 ارز رمزنگاری شده مختلف را در اختیار شما قرار می دهد در حالی که Binance بیش از 50 ارز دیجیتال دارد. ممکن است تفاوت کمی به نظر برسد، اما هر کوین فرصت بیشتری به کاربران می دهد. صرافی بایننس برای هر کسی که مایل به تجارت آلت کوین ها است یا هر کسی که می خواهد نمودار پیشرفته تری نسبت به سایر صرافی ها داشته باشد ایده آل  است.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین صرافی های جایگزین بایننس را مطالعه کنید.

صرافی Bisq

هزینه های معاملاتی با BTC یا BSQ (ارز دیجیتال شبکه) قابل پرداخت است. هنگام پرداخت هزینه ها با استفاده از بیت کوین ، هزینه خرید و فروش یک بیت کوین 0.10٪ از طرف فرستنده و 0.70٪ از طرف گیرنده است. هنگام پرداخت هزینه ها در BSQ ، هزینه معامله با یک بیت کوین 0.05٪ از طرف فرستنده و 0.35٪ از طرف گیرنده است.

مزایای Bisq معایب Bisq
سیستم عامل غیرمتمرکز و غیر KYC

30 گزینه مختلف پرداخت از جمله Zelle

برنامه تلفن همراه برای Android و iOS

بسته به روش پرداخت، سرعت معامله می تواند کند باشد

حجم معاملات ممکن است کم باشد

برای تجارت فعال طراحی نشده است

گرچه بسیاری معتقدند که این قابلیت امکان فعالیت مجرمانه را فراهم می کند، اما بلافاصله واحدهای حساب به افراد در کشورهای دارای سیستم بانکی کمتر توسعه یافته اعطا می کند. میلیون ها نفر در جهان وجود دارند که به حساب های بانکی یا وسایل تجارت دسترسی ندارند زیرا ممکن است کشورهای آنها از زیرساخت های مالی مناسبی برخوردار نباشند و یا افراد دارای شناسنامه صادر شده توسط دولت نباشند. بیت کوین که همزمان با مبادله غیرمتمرکز مانند Bisq استفاده می شود، می تواند راه حل خوبی در این موارد باشد.

Bisq یک نرم افزار قابل دانلود و تبادل غیر متمرکز بیت کوین و ارزهای دیجیتال نظیر به نظیر است. این بدان معناست که Bisq نقطه مرکزی شکست ندارد و نمی توان آن را پایین آورد، دقیقاً مانند خود بیت کوین. در Bisq هیچ کس دیگری غیر از کاربر بودجه کاربر را لمس یا کنترل نمی کند. این مورد با صرافی های متمرکز مانند کوین بیس متفاوت است. زیرا کوین بیس وجوه کاربر را در یک حساب کنترل می کند که کاربر کلیدهای خصوصی در آن ندارد.

در این سناریو ، اگر فعالیت حساب شما را مشکوک بداند، خواه فعالیت واقعا غیرقانونی در مکان شما باشد، کوین بیس حق دارد که وجوه شما را ضبط کند. Bisq تجارت چندین ارز فیات مختلف از جمله USD و همچنین بیت کوین و تعدادی دیگری از ارزهای رمزپایه را ارائه می دهد. ویژگی های غیرمتمرکز و نظیر به نظیر آن می تواند به معنای حجم معاملات کم و معاملات کندتر باشد، اما برای برخی از اینها ارزش آن را دارد.

برای مطالعه بیشتر مقاله آموزش کامل صرافی کوکوین را بخوانید.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

صرافی ایرانیکارت

تمامی صرافی های معرفی شده، صرافی های خارجی هستند. شما برای استفاده از این صرافی ها نمیتوانید از کارت های بانکی داخلی خود استفاده کنید و باید به کارت های اعتباری که به شبکه هال مالی جهانی متصل است دسترسی داشته باشید. اما دسترسی به این کارت ها در ایران به دلیل تحریم های مالی، کار دشواری است. به همین خاطر می توانید از خدمات مجموعه ایرانیکارت برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

کلام آخر

حال که بهترین صرافی های ارزهای دیجیتال را شناختید، اگر بخواهید در این حوزه فعالیت کنید کدام صرافی را انتخاب می کنید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

30 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید