021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کوین ، ترامپ یا بایدن؟

تاریخ انتشار : 10 آبان 1399 اخبار

طرح نظارتی بیت کوین در ایالات متحده به زودی در انتخابات ریاست جمهوری اواخر امسال مورد توجه قرار خواهد گرفت. این دو نامزد – رئیس جمهور دونالد ترامپ و جو بایدن – در ماه نوامبر رودررو می شوند و در حالی که ارزهای رمزپایه به عنوان بخشی از عناوین تبلیغات انتخاباتی آنها مشخص نیست. موضع گیری های آنها در مورد این فناوری مسیر را برای رژیم قانونی پیرامون ارز های دیجیتال برای چهار سال آینده هموار می کند. در این خبر به تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کوین می پردازیم. در نظر داشته با شید که برای خرید و فروش بیت کوین می توانید از پنل سایت ایرانیکارت درخواست خود را ثبت کنید.

رویکرد ترامپ در مورد بیت کوین

تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کویت

ترامپ: “ارزهای دیجیتال باد هواست”

در طی این چهار سال ترامپ به صورت رسمی اعلام کرد که از هیچکدام از رمز ارز ها حمایت نمی کند. حتی در ژوئیه 2019 یک توییت در همین مورد زده بود که به طور صریح رویکرد او در این مورد را نشان می داد. توییت به این توضیح بود : ” من طرفداری از بیت کوین و سایر رمز ارز ها نمی کنم زیرا آن ها پول نیستند و بدون پشتوانه هستند. ارزهای دیجیتال باد هواست”

طبق گفته Zenledger ، ابزاری مالیاتی برای ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد ، ترامپ پیشنهاد كرد كه به عنوان بخشی از پیشنهاد بودجه 4.8 تریلیون دلار ، كنترل تحقیقات جنایی ارزهای رمزپایه را به سرویس مخفی واگذار كند. به گفته زنلدگر ، این گزارش ارزهای رمزپایه را به عنوان چالشی برای امنیت ملی برچسب زده است. از طرف دولت ترامپ هیچ توضیحی داده نشده است. اما تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کوین کاملا مشهود است.

در همین حال ، توییت ترامپ در مجامع ارز رمزنگاری شده به تاثیر منفی داشت. بیشتر تمرکز بر این است که چگونه دلار آمریکا به طور مشابه برای انجام تجارت غیرقانونی استفاده می شود. “Crypto Dog” ، یک مفسر برجسته رمزنگاری در توییتر ، حتی توییتی در مورد این موضوع ارسال کرد که بسیار وایرال شد:

“اینکه ترامپ در مورد ارز های رمز نگاری شده اظهار نظر کرد یک نکته مهم است. اما با این وجود کل سرمایه گذاری 350 میلیارد دلاری بازار وجود دارد و این اصلا جای تعجب ندارد که روند رو به رشد است.”

همچنین مدیر عامل Coinbase ، برایان آرمسترانگ گفت:

“موفقیت بدست آمد! من از قبل می دانستم که یک رئیس جمهور ایالات متحده که سالها قبل به افزایش استفاده از ارزهای رمزپایه پاسخ داده است ، حال واکنش نشان داده است. “ابتدا آنها شما را نادیده می گیرند ، سپس به شما می خندند ، سپس با شما می جنگند ، سپس شما برنده می شوید”. ما فقط موفق شدیم مرحله 3 را طی کنیم.”

وی همچنین خواستار تنظیم و توسعه رمزنگاری شد ، اگر ایالات متحده بخواهد به عنوان قطب مهارت ها و فعالیت های فن آوری جهانی باقی بماند، باید این از این روند حمایت کند.

“ایالات متحده می تواند دراین حوزه جهان را رهبری کند و زمینه ی رشد اقتصادی را باز کند (دقیقاً مانند اکنون که از شرکتهای اینترنتی بزرگ در اینجا ساخته شده سود زیادی می برد) در غیر این صورت کشور دیگری می تواند ما را ذر این مورد شکست دهد و مرکز مالی بعدی را خارج از نیویورک تاسیس کند.”

وی افزود که بیت کوین ذاتاً جهانی مانند اینترنت است که “فرصتی بزرگ برای افراد آینده نگر خواهد بود البته به شرطی که آن را  به رسمیت بشناسند”. پس تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کوین بسیار زیاد خواهد بود.

رویکرد بایدن در مورد بیت کوین

از طرف دیگر جو بایدن همانطور که برخی گزارش ها نشان می دهد از فناوری و نوآوری مالی حمایت کرده است. و در حالی که هیچ سابقه ای در مورد صحبت های عمومی بایدن در مورد بیت کوین و رمزنگاری وجود ندارد ، اما آینده ی روشنی در این زمینه وجود دارد.

طبق گزارش The Hill ، در سال 2016 ، بایدن  یک کمپین پذیرش بیت کوین برای کمک های مالی را آغاز کرد. این طرف برای هر کمک مالی حداکثر 100 دلار بیت کوین به ارزش 100 دلار در نظر گرفت که از مشارکت کنندگان خواست تا با استفاده از فرم و آدرس کیف پول خود را معرفی کنند.

اما این چهار سال پیش بود. از آن زمان تاکنون سخنرانی یا اقدامی طرفدار بیت کوین انجام نشده است. در واقع ، هنگامی که حساب تو در توییتر بایدن در ماه گذشته هک شد ، او گفت که هیچ گونه دارای بیت کوین و دیگر ارز ها را ندارد.

او در مورد رمزنگاری ، که می تواند یک پیروزی در بین متعصبین رمزنگاری باشد ، بد صحبت نکرد. علاوه بر این ، با توجه به اینکه آمریکایی های جوان سرمایه گذاری کلانی در طلا و ارزهای رمزپایه انجام می دهند ، بایدن می تواند از یک پایگاه بزرگ رای دهندگان برای قبولی در این انتخابات استفاده کند.

کلام آخر

در این خبر در مورد تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کوین بیشتر دانستیم . در پایان ، ترامپ دیدگاه منفی نسبت به ارزهای رمزپایه داشته است. و هیچ نشانه ای برای تغییر این نظر در آینده ای نزدیک وجود ندراد.  با این حال ، به نظر می رسد بایدن دیدگاه مطلوبی دارد. در سال 2011 ، بایدن گفت مه ، “شهروند هیچ کشوری نباید هنگام استفاده از اینترنت  در معرض قانون های سرکوبگر قرار گیرد” ، اما همچنین “همکاری عمومی و خصوصی” برای ایمن نگه داشتن فضای اینترنت مهم است.

این مورد در ارزهای دیجیتال در حال اجراست. هیچ کشوری بر روی آن ها  احاطه ندارد اما در همین حال امنیت آن بیشتر از پول حتی حفظ شده است.

645 بازدید
تاثیر انتخابات آمریکا بر بیت کوین ، ترامپ یا بایدن؟
طرح نظارتی بیت کوین در ایالات متحده به زودی در انتخابات ریاست جمهوری اواخر امسال مورد توجه قرار...
4 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید