021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تاثیر ردیت بر قیمت دوج کوین

تاریخ انتشار : 11 بهمن 1399تاریخ بروزرسانی : 31 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

دوج کوین Dogecoin یکی از ارزهای دیجیتال است که شوخی شوخی تاسیس شد.  ارز دیجیتال دوج کوین در سال 2013 بر اساس الگوی رفتاری معروف “doge” ساخته شد که شامل یک سگ Shiba Inu بود. آرم Dogecoin نیز یک Shiba Inu است. این ارز دیجیتال در ابتدا به عنوان یک شوخی آغاز شد اما از آن زمان تا کنون جامعه ای گسترده پیدا کرده است. قیمت دوج کوین در سال 2013 ، زمانی که شروع به کار کرد، در حدود 0.000232 دلار معامله می شد. پنج شنبه پس از صحبت در صفحه ردیت Reddit در مورد تبدیل آن به ارز دیجیتال GameStop قیمت آن سر به فلک کشید.

جو ردیت برای قیمت دوج کوین

طبق گفته Coingecko ، قیمت دوج کوین در ساعت 10 صبح روز جمعه در 0.057410 دلار قرار داشت که در حدود 150٪ افزایش یافت. اواخر روز پنجشنبه هنگامی که فقط در 24 ساعت شاهد افزایش 800 درصدی بود، از 0.070755 دلار کاهش یافت. قیمت این ارز مجازی پیش از این به بالاترین قیمت روز یعنی 0.072330 دلار رسیده بود.

این در حالی است که در سال های اخیر جای ارزهای دیجیتال معروفی مانند بیت کوین و اتریوم را گرفته است. تجدید حیات دوج کوین در چند روز گذشته به دلیل شور و اشتیاق گروه Reddit به نام SatoshiStreetBets منجر شده است. مانند گروه WallStreetBets ، که در پشت رالی GameStop بود ، SatoshiStreetBets به دنبال جمع آوری ارزهای رمزپایه است. Satoshi نام بنیانگذار مرموز یا گروهی از افراد است که بیت کوین تولید کردند.

خرید دوج کوین

ساعت 12:03 نیمه شب به وقت سنگاپور طبق داده های دوج کوین در کوین مارکت کپ حدود 7.17 میلیارد دلار به ارزش بازار یا ارزش کل دوج کوین اضافه شد. این در صورتی است که سقف کل بازار دوج کوین 8.2 میلیارد دلار است که به عنوان نهمین ارز دیجیتال بزرگ محسوب شده است. روز پنج شنبه با انتشار یک پوستر اعلام شد که دوج کوین ارز GME می باشد. GME سهام GameStop می باشد. در پستی دیگر پشنهاد شد که هر کوین به 1 دلار برسد، ارزی که هرگز 1 دلار نبوده است.

با افزایش سریع قیمت دوج کوین، طی چند ساعت گذشته قیمت های زیادی افت کرده است. کاربران Reddit مردم را به عدم فروش و ادامه خربد تشویق می کنند. ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا که پیش از این در مورد سهام توئیت می کرد و سهام آنها را افزایش می داد، در گذشته در مورد dogecoin توئیت کرده و در آوریل 2019 نیز اعلام کرده بود که این ارز دیجیتال مورد علاقه وی است. روز پنجشنبه، او توئیتی تصویری از یک جلد مجله از “Dogue” با بازی عنوان مد معروف “Vogue” را منتشر کرد. بسیاری از کاربران در توییتر و ردیت به این معنا بودند که ماسک پشتیبان خود را پشت رالی دوج می انداخت.

ارز دیجیتال دوج کوین

یکی از کاربران Reddit نوشت: “آقای ماسک با ماست.”

به نظر می رسد وضعیت Dogecoin متفاوت از GameStop است. به نظر می رسد گروه Reddit WallStreetBets روایت خرید سهام GameStop را تحت فشار قرار می دهد تا دردسرهایی را برای صندوق های تامینی که در مقابل سهام کوتاه مدت یا شرط بندی می کنند ایجاد کند. با خرید سهام GameStop، به اصطلاح فشار کوتاه ایجاد می شود، سرمایه ها مجبور به پوشاندن ضرر و زیان خود می شوند و ارزش شهام ها افزایش می یابد.

فروشندگان کوتاه مدت نیز برای خرید سهام وام می گیرند تا سهم مورد نظر خود را خریداری کنند و با فروش آن در آینده با قیمتی بیشتر سود خود را به جیب بزنند. اما چنین پویایی کوتاهی از صندوق های تامینی در بازی با dogecoin وجود ندارد. در عوض به نظر می رسد گروهی از مردم فقط در تلاشند ارزهای دیجیتال را برای کسب درآمد بالاتر ببرند. در یکی از پست های اولیه SatoshiStreetBets آمده است: “بیایید دوج کوین را تبدیل به یک چیز کنیم. این تمام است ، این پست است. ”

چنین فعالیتی در فضای ارزهای دیجیتال چیز جدیدی نیست و از چند سال پیش وجود داشته است.

نظر شما درباره این افزایش قیمت چیست؟ آیا باز هم قیمت دوج کوین افزایش خواهد داشت؟ نظر خود را با ما درمیان بگذارید.

622 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید