021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بیت کوین سقف ۶۳ هزار دلار را شکست: تحلیلگران چه می‌گویند؟

تاریخ انتشار : 25 فروردین 1400تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 اخبار

قیمت بیت کوین در روز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۹، سقف قیمتی جدیدی در محدوده ۶۳۴۷۸ دلار ثبت کرد. با وجود این که نگاه بلندمدت بازار به بیت کوین و اتریوم شدیدا صعودی است، در کوتاه‌مدت همچنان نامعلوم است. در ادامه به بررسی سناریوهای احتمالی روند بیت کوین در صعود قیمتی اخیر آن می‌پردازیم. با ایرانیکارت همراه باشید.

نبرد گاوها با خرس‌ها

هرچند این روزها خرید و فروش ارزهای دیجیتال، به موضوعی داغ و پرهیجان تبدیل شده است؛ ریسک همراه با این بازار همچنان قابل توجه است و توجه به روند قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ضروری است.

وقتی قیمت یک دارایی، سقف قیمتی جدیدی ثبت می‌کند، تحلیلگران اصطلاحا می‌گویند آن دارایی وارد محدوده «کشف قیمت» شده است. روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۹، قیمت بیتکوین وارد محدوده کشف قیمت شد و رکورد تاریخی خود در محدوده ۶۲ هزار دلار را شکست.

وقتی یک دارایی وارد فاز «کشف قیمت» می‌شود، دو سناریو ممکن است اتفاق بیافتد: آن دارایی بیش‌خرید (overbought) شود و قیمت آن اصلاح شدیدی را تجربه کند یا این که شتاب تازه‌ای بگیرد و به صعود خود ادامه دهد. هرچند شتاب قیمتی بیتکوین شدیدا قوی است، معامله‌گران در کوتاه‌مدت نظری خنثی نسبت به بیت‌کوین دارند.

اسکات ملکر، تریدر برجسته رمزارزها می‌گوید که نمودار دلاری ۴ ساعته بیت کوین، وارد محدوده بیش‌خرید شده است:

واگرایی صعودی نامحسوسی که باعث رشد اخیر شد نشان از ادامه صعود قیمت دارد؛ هرچند اکنون RSI در نمودار ۴ ساعته وارد محدوده بیش‌خرید شده است و باید دید این صعود قیمت تا کجا می‌تواند ادامه داشته باشد.

هرچند اندیکاتورهای تکنیکال، بیش‌خرید بیت کوین در کوتاه مدت را نشان می‌دهند؛ بازار معاملات آتی این ارز دیجیتال همچنان پررونق است! بندیک نورهیم، پژوهشگر بازار، می‌گوید که پریمیوم ۳ ماهه قراردادهای معاملات آتی بیت کوین به ۵۰ درصد رسیده است:

این باورنکردنی است! پریمیوم قراردادهای معاملات آتی بیت کوین به پنجاه درصد رسیده است! پنجاه درصد!

پریمیوم‌ها در بازار معاملات آتی نشان‌دهنده آن هستند که بازارهای مشتقه با استقبال زیاد خریداران مواجه شده است. البته هرچه پریمیوم‌ها بالاتر باشند، احتمال فروش و ذخیره سود نیز بالاتر می‌رود.

به آخر میهمانی رسیده‌ایم؟

بر اساس نظرات موهیت ساروت، هم‌بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری بیتازو، این احتمال وجود دارد که اکنون در فاز آخر حرکت صعودی بیت کوین قرار داشته باشیم:

حقیقت این است که من فکر می‌کنم، این آخرین فاز حرکت صعودی بیت کوین در این دوره صعودی باشد. البته باید بگویم این فاز آخر می تواند ۲ – ۳ هفته یا حتی بیشتر طول بکشد. همچنین قیمت می‌تواند به ۲۰۰ هزار دلار یا حتی بیشتر هم برسد. کسی نمی‌داند! نکته مهم این است که تصمیمات غیرمنطقی برمبنای حرکت صعودی بیت کوین نگیرید و زندگی خود را در معرض ریسک غیر قابل تحمل قرار ندهید!

هرچند باید گفت این احتمال قوی وجود دارد که ریزش قیمت بیت کوین پس از ثبت آخرین سقف قیمتی این دوره، به شدت سال ۲۰۱۷ نباشد. در واقع احتمال قوی تر این است که بیت کوین برای مدت زیادی رنج بزند و وارد فاز تثبیت شود. اتفاقی که طلا نیز در دوره‌های اول خود تجربه کرد.

چگونه می‌توانیم در ایران بیت کوین بخریم؟

برای خرید و فروش بیت کوین در ایران، احتمالا بهترین راه حل خرید بیت کوین از صرافی‌های معتبر ایرانی مانند ایرانیکارت است.

برای خرید بیت کوین از ایرانیکارت باید کیف پول ارزهای دیجیتال برای نگهداری بیت کوین داشته باشید. کیف پول های ارز دیجیتال به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دسته‌بندی می‌شوند که امنیت کیف پول های سخت افزاری به مراتب بالاتر است. از جمله کیف پول های بسیار محبوب سخت افزاری می‌توان به کیف پول های لجر نانو اس و لجر نانو ایکس اشاره کرد. برای خرید لجر نانو اس و خرید لجر نانو ایکس می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تفاوت های لجر نانو ایکس با لجر نانو اس

پس از در اختیار داشتن کیف پول، در ایرانیکارت ثبت نام کرده و با پرداخت هزینه و وارد کردن آدرس کیف پول خود، به خرید بیت کوین در ایران اقدام کنید.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس / نحوه خرید بیت کوین در ایران

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

480 بازدید
بیت کوین سقف ۶۳ هزار دلار را شکست: تحلیلگران چه می‌گویند؟
قیمت بیت کوین در روز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۹، سقف قیمتی جدیدی در محدوده ۶۳۴۷۸ دلار...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید