021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

بررسی تحولات قیمت آلت کوین ها در ابتدای 2021

1 بهمن 1399 ارز های دیجیتال

در چند هفته اخیر، در حالی که آلت کوین ها (Altcoins) افزایش قیمت را تجربه می کنند، قیمت بیت کوین روی 35 هزار دلار ثابت شده است. آلت کوین شامل کلیه ارز های دیجیتال می شود که پس از بیت کوین معرفی شده اند. سرمایه گذاران علاقمند حوزه کریپتو علاوه بر خرید و فروش بیت کوین همیشه نیم نگاهی هم به ارزهای دیگر داشته اند و همین موضوع نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال را رقم زده است. در این نوشته به تحولات قیمت آلت کوین ها در ماه ژانویه پرداخته ایم. برای خرید آلت کوین هایی مثل اتریوم ، ریپل ،لایت کوین ، بیت کوین کش و تتر می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

در تاریخ 12 ژانویه امسال، بیت کوین (BTC) با تجربه افزایش قیمت تا محدوده 37000 دلار سیر صعودی را طی کرد.  اما در زمان نوشتن این مقاله دلایل متعدد مانند افزایش فروش باعث بازگشت قیمت این ارز دیجیتال به حدود 32000 دلار شد. در شرایط فعلی، این نوسانات ناخوشایند بیت کوین می تواند افرادی را که به تازگی وارد عرصه این ارز دیجیتال شده اند را در تصمیم گیری دچار تردید نماید. کاهش 28 درصدی بهای بیت کوین در چند روز اخیر این ارز دیجیتال را در لیست بدترین ارزهای دیجیتال از نظر بازده در سال اخیر قرار می دهد. در واقع، بازگشت حدود 20 درصدی امروز یکی از بزرگترین کاهش های یک روزه بیت کوین است که تا کنون به ثبت رسیده است. بر خلاف جهش 20 درصدی بیت کوین، بسیاری از تحلیل گران با ابراز نیاز به احتیاط بیشتر، هشدار داده اند که این ارز پایه هنوز به دلیل سهم زیاد در بازارهای آتی و افزایش قدرت شاخص دلار آمریکا (DXY) از بازار ارزهای دیجیتال خارج نشده است. به نظر می رسد سرمایه گذاران بلند مدت خیلی تحت تأثیر قرار نگرفته اند و احتمالاً معتقدند که این کاهش چیزی جز یک عقب نشینی کوتاه مدت نیست. تحلیلگران در گلدمن ساکس اظهار داشتند که تحولات اخیر نشانه این است که “بازار در حال رشد و بلوغ بیشتری است” و این بخش به دلیل این مسئله که سهم نهادها تنها 1٪ از بازار فعلی را تشکیل می دهد، پتانسیل زیادی برای رشد دارد.

قیمت ارز دیجیتال ، قیمت آلت کوین

افزایش قدرت آلت کوین ها

در حالی که بیت کوین و آلت کوین ها شاهد تغییراتی طبیعی بودند، به دلیل احتمال ادامه ناآرامی های سیاسی در ایالات متحده و نگرانی در مورد تأثیر اقتصادی محدودیت های جدید ناشی از بیماری COVID-19 ، بازارهای سنتی همچنان تحت فشار قرار خواهد گرفت. نشانه های تقویت دلار باعث فشار بر بازارهای مالی جهانی در سراسر دنیا می شود و حتی برخی از تحلیلگران هشدار داده اند که دلار با قیمت بالاتر، برای قیمت بیت کوین مضر است. با این تغییرات، آلت کوین ها در حال نشان دادن قدرت خود و افزایش قیمت هستند، در حالی که بیت کوین تلاش می کند به محدوده جدیدی از معاملات راه پیدا کند. قیمت ارز دیجیتال اتر (ETH) به حدود 1000 دلار کاهش یافت و در زمان نوشتن این مقاله قیمت آلت کوین  اتر 1050 دلار است.

خرید و فروش اتریوم

پیش بینی قیمت آلت کوین و بیت کوین

به نظر می رسد که بیت کوین وارد محدوده جدیدی می شود. محدوده ای که حداقل قیمت 30 هزار و حداکثر قیمت 35 هزار دلار را برای این ارز دیجیتال به همراه دارد. با ادامه این شرایط، تقاضا برای خرید آلت کوین ها افزایش می یابد و معامله گران به سبب ثبات بیت کوین، به آلت کوین ها روی می آورند. ارز دیجیتال استلار (Stellar (XLM نیز روز سه شنبه بهبود خوبی را شاهد بود و افزایش 22.16 درصدی داشت. ارز دیجیتال  DeFiبا رشد 31 درصدی به نمایش قدرت خود به عنوان یک توکن حاکمیتی (Maker (MKR ادامه داد. ارز های (Synthetix (SNX و AAVE نیز 23٪ افزایش یافتند و هر دو به بالاترین سطح خود در یک سال اخیر صعود کردند. در یک نگاه کلی می توان دریافت که در حال حاضر بهای کل بازار ارزهای دیجیتال شده 924.5 میلیارد دلار است و بیت کوین به تنهایی 68.4 درصد این بازار را در تسلط خود دارد.

با عبور بیت کوین از مرزهای قیمتی خود و روی آوردن تعداد بیشتری به سمت ارزهای دیجیتال پیش بینی می شود آلت کوین ها با استقبال زیادی در این سال میلادی روبرو شوند. تا کنون بیش از هشت هزار ارز دیجیتال ثبت شده است که قطعا همه آنها نمی توانند آینده روشنی داشته باشند. قبل از خرید ارزهای دیجیتال بهتر است تحلیل ها و پیش بینی های مربوط به آن را مطالعه کنید تا سرمایه گذاری کم ریسک تری داشته باشید. در قسمت نظرات  منتظر خواندن استراتژی خرید شما در آلت کوین ها هستیم.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

539 بازدید
بررسی تحولات قیمت آلت کوین ها در ابتدای 2021
در چند هفته اخیر، در حالی که آلت کوین ها (Altcoins) افزایش قیمت را تجربه می کنند، قیمت...
5 از 8 رای ثبت شده

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید