021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تلگرام : رمزارز گرام برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست!

تاریخ انتشار : 19 دی 1398تاریخ بروزرسانی : 26 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

طبق بیانیه جدید تلگرام تصریح شده است که گرام، رمزارز بومی شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) یا همان تون (TON)، محصولی نیست که برای سرمایه گذاری ارائه شده باشد.

تلگرام رمزارز گرام
تلگرام رمزارز گرام

کوین تلگراف، گزارش داد که تلگرام ضمن انتشار بیانیه­ای در تاریخ ۶ ژانویه (۱۶ دی) ، تاکید کرده است که نباید با معامله یا سرمایه‌گذاری، از گرام انتظار سوددهی داشت چرا که این انتظار معمولاً از شاخصه های اوراق بهادار است.

 

در ایالات متحده ، کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) بر فروش اوراق بهادار نظارت دارد و اقدامات اخیر آنها علیه پیشنهاد تلگرام از نشان گرمی آن فرض بر این است که گرامرها در نظر کمیسیون قرار دارند. در عوض ، گرام ها به عنوان “وسیله مبادله” بین کاربران در شبکه TON ، بنگاه ارائه شده طراحی شده اند

در آمریکا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) وظیفه نظارت بر فروش اوراق بهادار را بر عهده دارد و اقدامات اخیر این کمیسیون در مقابله با عرضه توکن گرام، نشان دهنده آن است که گرام تحت نظارت مقامات قانون‌گذار آمریکا قرار گرفته است.این شرکت تصریح کرده است که در واقع این توکن(گرام ها) طراحی شده اند تا وسیله‌ای باشند برای مبادله بین کاربران شبکه TON . در ادامه این بیانیه آمده است:

نباید انتظار داشته باشید از طریق خرید یا سرمایه‌گذاری در این رمزارز(گرام ها) به سود برسید، و تلگرام هیچ قولی مبنی بر اینکه که شما از این راه به سودی برسید نمی دهد. در عوض گرام ها قرار است وسیله‌ای برای مبادله بین کاربران و اکوسیستم TON باشند. گرام ها وسیله ای برای سرمایه‌گذاری نیستند و نباید از خرید، فروش و یا نگه‌داری این توکن، در آینده انتظار داشت سودآوری داشت.

 

تلگرام قول می دهد شبکه TON غیرمتمرکز خواهد بود

در قسمتی از این اطلاعیه، تلگرام به برنامه‌های مبهم خود به منظور راه‌اندازی TON به صورت یک پروژه غیرمتمرکز اشاره کرده و تصریح کرده است این شرکت خود موظف به کنترل کردن این پلتفرم یا ایجاد برنامه‌های کاربردی برای آن ایجاد کند نیست. ضمن این شرکت بار دیگر تاکید می کند درصورت راه‌اندازی TON، تلگرام دیگر هیچ کنترلی بر روی بلاک چینی که به آن متصل است نخواهد داشت.

تلگرام رمزارز گرام
تلگرام رمزارز گرام
علاوه بر این، تلگرام تصریح کرده است که اکنون هیچ‌کس قادر به خرید و فروش گرام نیست.

این شرکت می افزاید: نگهداری گرام به معنای داشتن سهام در تلگرام نیست. تلگرام با اظهار مجدد ادعای قبلی خود مبنی بر اینکه  توکن گرام صرفاً نوعی رمزارز یا کالا خواهد بود ، افزود:

گرام هیچ امتیاز ویژه‌ای برای دارندگانش نخواهد داشت. دقیقاً همانند داشتنِ یورو که به شما هیچ سهمی در اتحادیه اروپا نمی‌دهد.

بیانیه صادر شده قبل از صدور تصمیم دادگاه در انتظار ارائه استدلال های جدید توسط SEC است.

این بیانیه چند روز بعد از آن صادر شد که وکلای تلگرام از دادگاهی در ایالات متحده خواستند تا درخواست کمیسیون بورس آمریکا (SEC) را رد کند تا جزئیاتی را در خصوص چگونگی صرف ۱.۷ میلیارد دلاری که در ICO توکن گرام در سال 2018 به دست آورد بود ، منتشر کند. همانگونه قبلاً کوین تلگراف گزارش داده تلگرام مدعی است این درخواستِ کمیسیون بورس آمریکا چیزی جز یک «بازرسی بی‌اساس» نیست.

درخواست جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار، بخشی از اقدامات قبلی این کمیسیون است که از اکتبر ۲۰۱۹ (مهر) چند هفته قبل از شروع راه‌اندازی رمزارز TON علیه تلگرام تنظیم شده بود.

در حالی که SEC معتقد است که تلگرام با فروش 1.7 میلیون دلار توکن گرمی در سال 2018 ، قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است ، تلگرام  اوراق بهادار بودن توکن های گرام را انکار می کند.

براساس بررسی های صورت گرفته، پیش بینی می شود ارزش بازار رمزارز TON در پنج سال آینده از ۲۰ میلیارد دلار فراتر رود

1042 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید