021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

جان مک آفی کیست ؟ تاثیر او بر بازار ارزهای دیجیتال

تاریخ انتشار : 3 تیر 1400تاریخ بروزرسانی : 3 خرداد 1401 ارز های دیجیتال

ممکن است بسیاری  مک آفی را بخاطر افکار رمز آلود و موفقیت در ساخت اولین آنتی ویروس بشناسند. این شخصیت عجیب در سال های گذشته تاثیرات زیادی بر دنیای رمزارزها نیز داشته است. اگر دوست دارید بدانید که جان مک آفی کیست و چه اقداماتی داشته، بد نیست تا پایان این مقاله مارا همراهی کنید.

براساس گزارشی از خبرگزاری بین المللی اسپانیا EFE ، جسد جان مک آفی امروز در سلول خود در زندان کیفری برایان 2 پیدا شد. به نظر می رسد دلیل فوت او خودکشی باشد. این مساله در پی خبر استرداد او از زندان اسپانیا به آمریکا اتفاق افتاد.

تاثیر مک آفی در بازار رمز ارزها

او در سال ۱۹۴۵ به دنیا آمد و در جوانی توانست در حوزه ی برنامه نویسی نام آور و سرآمد شود. مک آفی در اوایل چهل سالگی شرکت نرم افزاری McAfee Associated را تأسیس کرد. شرکت او ارائه دهنده ی یکی از معروف ترین برنامه های آنتی ویروس در آن زمان بود. او در سال ۱۹۹۴ از این شرکت استعفا داد و در ادامه شرکت نرم افزاری Tribal Voice را تاسیس کرد که در اصل یکی از اولین برنامه های پیام فوری و چت اینترنتی بود. او همچنین شرکت فناوری QuorumEx و شرکت امنیتی و حفظ حریم خصوصی Future Tense Central را تاسیس کرد.

مک آفی در سال ۲۰۱۷  پیشبینی کرد که بیت کوین به ۵۰۰۰۰۰  دلار می رسد و بعدا با دیدن روند گاوی و بولیش مارکت پیش بینی کرد که بیت کوین تا اخر ۲۰۲۱  به یک میلیون دلار می رسد. در آن زمان این خبر ها در رسانه های زیاد و فضای کریپتویی پخش شد. اما تا کنون بیت کوین به پیش بینی اولیه ی او یعنی ۵۰۰۰۰۰ دلار نیز نرسیده است.

اتهام، دستگیری و  زندانی شدن

دولت ایالات متحده به اتهاماتی از جمله عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ و عدم گزارش درآمد مربوط به کار بر روی پروژه های رمز ارزها  و کارهای مشاوره ای او را بازخواست کرد. در اکتبر سال ۲۰۲۰ ، مقامات مک آفی را در فرودگاه بین المللی بارسلونا دستگیر کردند و وی را تا زمان تصمیم گیری درباره استرداد او به آمریکا بازداشت کردند.

مک آفی مرتباً از اکانت توئیتر خود اطلاعاتی ارسال می کرد و در ابتدا می گفت از وضعیت خود “راضی” است و دوستانی در زندان دارد و همچنین شرایط حبس خود را توصیف می کند. اما یکی از آخرین پیام های او می گوید که  تمام دارایی های رمزارزهای خود را از دست داده است.


تکه کوچکی از آسمان را می توان بالای دیوارهای بلند بتونی حیاط زندان دید. در مقابل ، به نظر می رسد که دیوارها آسمان عمیق آبی و ابرهای کرکی در آن فرورفته اند.

این پنجره کوچک آسمان را به جواهری از زیبایی خارق العاده تبدیل می کند.

 

این پیرمرد 75 ساله قبلاً استدلال می كرد كه اتهاماتی كه وی روبرو بوده با انگیزه سیاسی است و اگر استرداد اموال انجام می شد باز سرانجام  بقیه عمر خود را در زندان می گذراند. نهایتا خبر فوت او در زندان منتشر شد و زندگی پر ماجرای او به اتمام رسید.  در این مقاله به صورت مختصر در مورد زندگی مک آفی صحبت کردیم اما اگر دوست دارید بیشتر بدانید که جان مک آفی کیست و چرا همیشه اقدامات عجیب و قریبی داشته، به منبع اصلی ویکیپدیا مراجعه کنید.

428 بازدید
جان مک آفی کیست ؟ تاثیر او بر بازار ارزهای دیجیتال
ممکن است بسیاری  مک آفی را بخاطر افکار رمز آلود و موفقیت در ساخت اولین آنتی ویروس بشناسند....
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید