021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

حساب بانکی بین المللی چیست؟

تاریخ انتشار : 1 تیر 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه کارت‌های اعتباری

افرادی که در کشورهای خارج از ایران مشغول به کار هستند و نیاز به حساب بین المللی دارند، همچنین کسی که می‌خواهد ارز خارجی دریافت کند، به یک سفر تفریحی به کشوری خارج از ایران برود، یا کسی که به عنوان دانشجو می‌خواهد مهاجرت کند و داشتن مقدار معینی ارز خارجی برای وی ضرورت دارد، باید نسبت به داشتن یک حساب بین المللی اقدام کند. این مقاله را بخوانید تا بیاموزید حساب بانکی بین المللی چیست، چه خدماتی را ارائه می‌دهد و چه مزایایی برای افتتاح کننده‌های حساب دارد؟

حساب بانکی بین المللی

منظور از حساب بانکی بین المللی، حسابی است که افتتاح آن در کشوری غیر از محل زندگی و اقامت صورت گرفته باشد و خدمات صدور ویزاکارت و مستر کارت را نیز شامل شود. اگر از طرف حساب بانکی بین المللی به شما کد سوئیفت، آی بن و دیجی پس عرضه شود، خدمات مالی کاملی را دریافت خواهید کرد. به عبارت بهتر بانک بین المللی به عنوان یک بانک جهانی شناخته می‌شود و در مرزهای بین المللی قرار گرفته است.

افتتاح حساب بین المللی به خصوص برای افرادی که با خارج از کشور در ارتباط هستند، اهمیت زیادی دارد و انجام امور مالی را امکان پذیر می‌کند. با توجه به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، امکان افتتاح حساب بانکی بین المللی در بانک‌های ایران وجود ندارد. البته این نکته به همین جا ختم نمی‌شود و شما به دلیل ایرانی بودن خود، حتی در خارج  از ایران نیز نمی‌توانید حساب بین المللی داشته باشید. با داشتن حساب بین المللی می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز به حساب خود دسترسی داشته باشید. البته داشتن حساب بانکی بین المللی دارای مزایای دیگری نیز می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

برای افتتاح حساب بین المللی می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده نموده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید. افتتاح حساب بین المللی

حساب بانکی بین المللی چیست

مهم‌ترین خدمات حساب بانکی بین‌المللی چیست؟

با داشتن حساب بین المللی می‌توانید از خدمات آن بهره‌مند شوید. در جدول زیر به بررسی مهم‌ترین خدماتی که یک حساب مالی بین المللی ارائه می‌کند، پرداخته می‌شود.

مهم‌ترین خدمات حساب بین المللی توضیحات
کد سوئیفت (Swift Code) برای دریافت و انتقال وجه بین‌المللی
کد آی‌بن (IBAN) نوعی شماره‌ حساب بین‌المللی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی؛
کد دیجی‌پس (DIGIPASS) خرید آنلاین و اینترنتی
مدیریت مالی آنلاین با اینترنت‌بانک 24 ساعته
تحویل فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت به نام شخص ایرانی
 
حساب همیشگی بدون محدودیت زمان
 
امکان افتتاح حساب شرکتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن

چه نکاتی برای افتتاح حساب بین المللی باید در نظر بگیریم؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان افتتاح حساب بین المللی باید در نظر بگیرید، این است که دارای شرایط سنی مناسب یعنی 18 سال باشید و مبلغ 25 هزار پوند برای سرمایه گذاری و سپرده گذاری بین المللی به همراه داشته باشید. البته در برخی از کشورها برای افتتاح حساب نیاز به سپرد گذاری اولیه، گذرنامه، کارت اقامت، کپی گواهی تولد، کارت شناسایی و …. می‌باشد. توجه کنید که حساب بانکی بین المللی کارمزد ماهیانه ندارد ولی اگر در مدت زمان 4 ماه متوالی، توازن حساب شما 25000 پوند باشد، ماهیانه مبلغ 20 پوند از حساب شما کسر خواهد شد. علاوه بر این در کشورهایی مانند آمریکا، شهروندان باید گزارش بانکی خارجی و حساب‌های مالی را در صورت بیشتر بودن ارزش حساب بانکی از 10000 دلار، ارائه دهند. همچنین دسترسی و استفاده از بانک‌های بین المللی آنلاین راحت‌تر از سایر بانک‌ها می‌باشد. ضمنا در زمان تحقیق در مورد بانک بین المللی مورد نظر، به صورت آنلاین یا تلفنی تماس بگیرید تا از شرایط و اسناد لازم، برای باز کردن حساب بانکی بین المللی مطلع شوید. گسترس تکنولوژی و رشد اقتصادی در سراسر دنیا، امکانات بانکی بین المللی را توسعه داده است.

حساب بانکی بین المللی چیست

داشتن حساب بانکی بین المللی چه مزایایی دارد؟

افتتاح حساب بانکی بین المللی دارای مزیت‌های مختلفی است که در قسمت قبلی نیز به بررسی برخی از آن‌ها پرداختیم. در این قسمت از مقاله نیز به بررسی سایر مزیت‌های حساب بانکی بین المللی می‌پردازیم.

مزایای حساب بانکی بین المللی
امکان استفاده از چند ارز به صورت همزمان (بسیار مفید برای افراد دارای فعالیت اقتصادی)
محافظت از دارایی بدون در نظر گرفتن ملیت، تغییرات سیاسی و اقتصادی (مثل بی ارزش شدن پول، تورم، جنگ یا کودتا)
برخورداری از خدمات سوئیفت و سایر نیازهای تجاری
دارای حساب بانکی پایدار و همیشگی
بهره‌مندی از بخشودگی مالیاتی و افتتاح حساب در بانک‌های کشور  دارای قوانین مالیاتی منعطف‌تر نسبت به کشور
انعطاف‌پذیری بالا در حساب‌های بین‌المللی (عدم محدودیت در برداشت پول، استفاده از خودپرداز، تلفن و ..)
ارائه خدمات آنلاین به صاحبان حساب
حفاظت از حریم خصوصی در حساب‌های بین المللی
افزایش اعتماد و اعتبار شما در معاملات تجاری
امکان بیمه کردن سپرده در بانک مقصد
استفاده از مستر کارت و ویزا کارت

مزایای داشتن حساب بانکی بین المللی در اروپا چیست؟

از آنجایی که بسیاری از فعالیت‌های تجاری دنیا در اروپا انجام می‌شود، بسیاری از فعالان اقتصادی با افتتاح حساب شخصی بین المللی از خدمات بانکی بین المللی نیز بهره‌مند می‌شوند (مثل ال سی، سوئیفت و…). با استفاده از حساب بانکی کامل و واقعی در اروپا، بازرگانان می‌توانند در هر جای دنیا از ارز دلخواه خود در معاملات بهره‌مند شوند، ارز مورد نیاز خود را بدون نیاز به صرافی تهیه کنند، استرس نگداری ارزهای خود را نداشته و به راحتی از کارت‌های اعتباری خود استفاده کرده و به سفر مشغول شوند. وقتی بازرگانی دارای حساب بانکی بین المللی باشد، قطعا می‌تواند حضور فعال‌تر و بهتری در بازار ارزهای جهانی داشته باشد. حضور در بازار جهانی انگیزه برای تولید بیشتر و بهتر را افزایش داده و به معاملات بیشتر منجر می‌شود.

سخن نهایی

با خواندن این مقاله آموختید که حساب بانکی بین المللی چیست، چه خدماتی را ارائه می‌دهد و چه مزایایی به همراه دارد. در صورتی که شما هم تجربه افتتاح حساب بین المللی در یکی از بانک‌های خارج کشور را دارید، با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی در زمینه افتتاح حساب بین المللی و استفاده از ویزاکارت و مستر کارت دارید با ما در میان گذاشته تا بتوانید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌‌های کارشناسان بهره‌مند شوید.

29 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید