021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

دانستنی هایی که باید از ارز رمز ها بدانید | قسمت دوم

تاریخ انتشار : 4 مرداد 1399تاریخ بروزرسانی : 28 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

روز گذشته بعضی از موارد مهم و جالب را در رابطه با ارز های دیجیتالی مرور کردیم و گفتیم که این موارد تاثیرات گاها مستقیم بر این نوع نظام پولی نوین دارند و دانستن این موارد خالی از لطف نیست و از آن جایی که میگویند تاریخ تکرار میشود میتوان نتیجه گرفت که این موارد بسیار مهم در رابطه با ارز رمز ها هستند. در این یادداشت به بخش دوم این موارد میپردازیم و سعی میکنیم در این متن مواردی را ذکر کنیم که به هیچ وجه تخصصی نیستند و افرادی که میخواهند از نقطه صفر پا به این دنیا بگذارند، دور نمای بهتری را بدست بیاورند. با ایرانیکارت همراه باشید تا نکات جالب ارز های دیجیتالی را بررسی کنیم

موارد جالب و خواندنی در رابطه با ارز های دیجیتال

  • در تاریخ ماه می سال 2010 اولین پرداخت با بیت کوین با هدف تهیه یک کالا صورت گرفت. آقای Laszlo Hanyec با پرداخت بیش از 10000 واحد از بیت کوین اقدام به خرید دو عدد پیتزا کرد. بله درست خواندید. ده هزار بیت کوین در برابر دو پیتزا ! در آن زمان این شخص بسیار هم خشنود بود که توانسته از بیت کوین های نام ناآشنا خود استفاده کند.

نکات جالب ارز های دیجیتالی

  • مصرف برق ماینر های بیت کوین بسیار بالاست و بعد از هر هاوینگ بیت کوین ماینر ها نیاز به ارتقاع و بهبود دارند تا بصرفه باشند و توجیه اقتصادی داشته باشند. چند ماه پیش در یک بررسی نظریه ایه مطرح شد که اگر تمام ماینر های بیت کوین را در یک کشور جمع کنیم میزان برق مصرفی این کشور فرضی در رتبه 61 دنیا قرار خواهد داشت.
  • ارز های دیجیتالی یکی از داغ ترین بحث های روز دنیا هستند و جال است بدانید که در رابطه با بیت کوین، معروف ترین و محبوب ترین این ارز رمز ها با در دست داشتن حدود 65% سهم کل بازار، تابحال 66 هزار مقاله فقط به زبان انگلیسی منتشر شده و در گوگل اسکالر، ایندکس شده است.

شروع سرمایه گذاری ارز دیجیتالی

  • احتمالا داستان برادران Winklevoss به گوشتان خورده است. این دو برادر دو قلو در سال 2013 سرمایه گذاری عظیمی را بر روی بیت کوین کردند و صاحب حدود 1% از بازار بیت کوین ها شدند. دیگر داستانی که در پرونده این دو برادر وجود دارد، شکایت از مارک زاکربرگ با اتهام دزدیدن ایده فیسبوک بوده است.
  • تشخیص جزئیات اطلاعات فرستنده و گیرنده در شبکۀ بیت کوین تقریباً غیرممکن است؛ ولی در سال 2013، FBI با انجام ماموریت های بسیار فشرده و با اتکا به سر نخ های دیگری باعث شد تا ردی از فروشگاه اینترنتی راه ابریشم پیدا کند. محصولات ممنوعه این فروشگاه از بمب های دست ساز بود تا مواد مخدر. این شبکه اولین مجموعه ای بود که به صورت گسترده از بیت کوین برای پرداخت های خود بهره میبرد ولی پس از برچیده شدن بساطش توسط FBI تمام اموال ضبط شد و همین امر باعث شد تا تمام سرمایه به پلیس ویژه آمریکا برسد.
  • شفاف ترین نظام پولی تا این زمان را ارز های دیجیتالی به خود اختصاص داده اند وشما میتوانید در هر لحظه بر آن ها نظارت داشته باشید.

ارز های دیجیتال، ارز رمز ها

  • تقریا تمام کشور ها قوانینی را در رابطه با ارز های دیجیتالی را تنظیم و اجرایی کرده اند. کشوری در مقابل این ارز رمز ها مخالفت بزرگی را ارائه نکرده است مگر دو الی سه کشور در دنیا. ایران در رتبه سوم استخراج بیت کوین قرار دارد و چین در رتبه اول این لیست حضور دارد
  • فیفتی سنت یک رپر آمریکایی است که در سال ۲۰۱۵ به طرفداران خود این امکان را داد که با بیت کوین آلبومش را خریداری کنند. سه سال بعد، او صاحب ۸ میلیون دلار پول شده بود.

کلام آخر

با تشکر که تا اینجا با ما همراه بودید. آینده همه چیز با تکنولوژی و فناوری ادغام خواهد شد و پول نیز از این قاعده مستثنی نیست و ارز های دیجیتال در حال جا افتادن هستند. اگر به این نوع یادداشت ها علاقه دارید برای ما بنویسید. نظر شما چیست ؟ کدام واقعه ممکن است تکرار شود ؟

956 بازدید
دانستنی هایی که باید از ارز رمز ها بدانید | قسمت دوم
روز گذشته بعضی از موارد مهم و جالب را در رابطه با ارز های دیجیتالی مرور کردیم و...
4.14 از 7 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید