021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

دانستنی هایی که باید از ارز رمز ها بدانید | قسمت اول

تاریخ انتشار : 3 مرداد 1399تاریخ بروزرسانی : 28 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

از ابتدای تاریخ بشریت، هر قرنی برای خود شگفتی منحصر بفردی را داشته است و از ابتدای کشف آتش تا به امروز که میتوان گفت شگفتی شگرف قرن حاضری که ما به عنوان افرادی بسیار خوش شانس شاهد آن هستیم، ارز های دیجیتالی هستند و ما شانس این را داشتیم تا این برگ مهم تاریخی را از نزدیک مشاهده کنیم و به اندازه خود و دانش خود از آن نکاتی را بیاموزیم و بهره هایی را نیز ببریم. شما تا چه میزان با این بازار آشنایی دارید و آن را برای سرمایه گذاری برمیگزینید ؟ در این بازار و هیاهو نیز مانند تمام زمینه های دیگر، نکات جالب و دانستنی های جذابی دارد که مرور آن ها شاید دید بازتری از این بازار را در اختیار ما قرار دهد و خواندن آن ها خالی از لطف نباشه و به ما در زمینه ترید ارز رمز هایی مانند بیت کوین کمک کند . با ایرانیکارت همراه باشید

یک دلار کجا ده هزار دلار کجا

 • یکی از اولین مواردی که نظر ما را به خود جلب میکند، شاید همین تفاوت قیمت زمان عرضه این ارز ها و قیمت کنونی آن ها باشد، برای مثال، ارز دیجیتالی بیت کوین در زمان ارزه برای اولین بار تراکنشی را با ارزش 0.05 دلار ثبت کرده است و امروزه قیمت آن چیزی نزدیک به ده هزار دلار است و این تفاوت فقط در طی 10 سال اتفاق افتاد و با یک حساب سر انگشتی و اتکا به وبسایت اماری coin cap ارزش بیت کوین به مرور این زمان، چیزی برابر با 7000 برابر شده است. ولی خب سرعت های رشد بسیار بیشتری نیز این بازار به خود دیده است که میتوانید از طریق همین وبسایت آن ها را مشاهده و بررسی کنید.

بیت کوین

ارزش و پشتوانشون چیه ؟

 • ارزش بیشتر این ارز های دیجیتال، اغلب به پشتوانه پردازشی آن هاست و این که تا چه میزان قدرت فنی در پشت پرده اینگونه ارزش ها در حال پردازش است. ارزش گذاری این مدل ارز ها هرکدام منحصر به فرد است و میتوان به عنوان مثال از پشتوانه بانکی ترون گفت و یا میزان محدود 21 ملیونی بیت کوین و این به این معناست که فقط 21 ملیون واحد بیت کوین استخراج میشود که همین امر باعث کمیاب بودن و ارزشمندی این ارز رمز شده است. عرضه و تقاضا در این بازار هم حرف اول را میزند و نباید از میزان تاثیر گذاری آن چشم پوشی کرد.

مبدا این ارز ها کجاست ؟

 • یکی از جالب ترین موارد این لیست، دانستنی های ارز رمز ها و یکی از مرموز ترین مسائل این حوزه است. برای مثال هنوز شخص و یا بنیادی بیت کوین را به صورت رسمی گردن نگرفته است و فقط گمانه زنی هایی حول این داستان منتشر شده است. ولی بعضی از این ارز های دیجیتال نیز مانند اتریوم منشا و مبدا و مخترع خود را دارند که باز هم این موضوع را قابل تامل میکند و چیزی از پیچیدگی درک این نوع نظام جدید پولی نمی کاهد .

بیت کوین و اتریوم

نگهداری و مراقبت از این پول های نوین

شما برای نگهداری و استفاده از این پول نوین نیاز به کیف پول های نوینی نیز دارید که اغلب با اسم کیف پول های ارز رمز یاد میشوند که خود نیز شامل دو دسته فیزیکی و مجازی هستند و شما باید بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. نکته قابل تامل این است که این کیف پول ها به نوعی بانک شما نیز به حساب می آیند. بنابراین موارد امنیتی که در اول به پای شما گذاشته میشود را باید مو به مو حفظ و نگهداری کنید. گفته میشود میلیون ها دلار ارز رمز در کیف پول هایی هستند که فراموش شده اند و دیگر کسی به آن ها دسترسی ندارد.

پایاین قسمت اول این یادداشت

امیدوارم در آینده ای نزدیک، باز فرصتی فراهم شود تا قسمت هایی از پشت پرده این دانستنی های ارز رمز را بررسی کنیم و بتوانیم با بررسی این موارد حاشیه ولی مهم بتوانیم از این بازار بیش از پیش استفاده کنیم.

بخش دوم این مقاله

17973 بازدید
دانستنی هایی که باید از ارز رمز ها بدانید | قسمت اول
از ابتدای تاریخ بشریت، هر قرنی برای خود شگفتی منحصر بفردی را داشته است و از ابتدای کشف...
5 از 10 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام من درباره خرید ترون سوال داشتم.این‌ارقامی ک درباره سودهاش میگن،واقعیه؟مگه میشه تا این حد سود.باورش سخته

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • وقت بخیر
   ارقامی که درباره سود ارزهای دیجیتال بیان می شود صرفا پیش بینی و کاملا احتمالی می باشد.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟