021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ددلاین دانشگاه های کانادا

تاریخ انتشار : 17 بهمن 1400تاریخ بروزرسانی : 20 بهمن 1400 متفرقه

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است و به دلیل امنیت بالایی  که دارد هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارید و می‌خواهید در مورد ددلاین و پذیرش دانشگاه های کانادا اطلاعات خود را افزایش دهید، این مقاله را بخوانید تا شرایط پذیرش آن و زمان مناسب برای دادن درخواست به این کشور آشنا شوید.

پذیرش دانشگاه‌ های کانادا در پاییز

ددلاین دانشگاه های کانادا فقط محدود به فصل پاییز نیست بلکه دانشجویان می‌توانند در 3 دوره پاییز، زمستان و تابستان اقدام به تحصیل در دانشگاه‌های کانادا کنند که به این دوره‌ها نیم‌سال یا ترم گفته می‌شود. زمان شروع تحصیل در ترم‌های مختلف کانادا به شرح زیر می‌باشد:

نام دوره ویژگی‌ها
ترم پاییزه پذیرش اولیه که در ماه سپتامبر (اواخر شهریور) شروع می‌شود و زمان شروع آن زودتر از سایر ترم‌ها می‌باشد.
ترم زمستانه پذیرش ثانویه که در ماه ژانویه شروع شده و مناسب دانشجویانی است که فرصت ثبت نام در پاییز را از دست داده‌اند. با وجود این که اکثر دانشگاه‌های کانادا از ترم پاییز شروع می‌شوند، ولی دانشگاه‌هایی نیز وجود دارند که ترم زمستانه داشته باشند.
ترم تابستانه دانشگاه‌های کانادا از ماه مه شروع شده و دوره‌های ارائه شده در این ترم بسیار کم و محدود هستند. عمدتا پذیرش دانشجوهای MBA و کارشناسی ارشد در این ترم می‌باشد.

منظور از ددلاین، آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه است و زمان آن در دانشگاه‌های مختلف، متفاوت می‌باشد. برای مطلع شدن از زمان دقیق ددلاین مربوط به هر دانشگاه بهتر است به سایت رسمی آن دانشگاه مراجعه فرمایید. بیشترین میزان پذیرش اکثر دانشگاه‌ها، اول پاییز است. اگر قصد دریافت پذیرش تحصیلی به کانادا را دارید، پیشنهاد می‌شود در فصل پاییز به این امر اقدام کنید و به این صورت 4 الی 5 ماه از دانشجویان ترم زمستان جلو بیفتید. همچنین آب و هوای کانادا در فصل پاییز بسیار خوشایندتر و دلپذیرتر است.

زمان مناسب اپلای دانشگاه‌های کانادا در فصل‌های مختلف

همانطور که گفته شد، اپلای دانشگاه کانادا در 3 فصل مختلف پاییز، زمستان و بهار انجام می‌شود. در این قسمت به صورت مختصر به بررسی آن‌ها پرداخته می‌شود.

  • زمان اپلای برای پذیرش پاییزه در دانشگاه‌های کانادا

در صورتی که تمایل دارید در فصل پاییز به تحصیل در کانادا اقدام کنید، می‌توانید درخواست خود را از ماه آگوست تا اکتبر ارسال نمایید.

  • زمان اپلای برای پذیرش بهاره در دانشگاه‌های کانادا

برای ثبت درخواست ترم بهاره می‌توانید از ماه اکتبر به این امر اقدام کنید و تا دسامبر شانس خود را امتحان نمایید. البته زمان مناسب برای ددلاین اکثر دانشگاه‌ها از ماه اکتبر تا فوریه است.

  • ددلاین پذیرش دانشگاه‌ های کانادا در فصل تابستانه

آخرین تاریخ ارسال درخواست برای پذیرش در ماه مه معمولاً فوریه است. البته ددلاین دانشگاه‌های مختلف با هم فرق دارد و همانطور که پیش از این نیز گفته شد با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه می‌توانید زمان ددلاین آن را مشاهده نمایید.

پذیرش دانشگاه‌ های کانادا

6 مرحله پذیرش دانشگاه‌ های کانادا در پاییز

اولین چیزی که برای برنامه ریزی در دانشگاه‌های کانادا نیاز دارید، برنامه ریزی برای انجام مراحل مختلف است. از آنجایی که بیشتر دانشجویان برای تحصیل ترم پاییزه اقدام می‌کنند و شانس قبولی آن‌ها در ترم پاییز بیشتر است، پس در این قسمت از مقاله مراحل مختلف پذیرش برای ترم پاییزه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مرحله اول

در صورتی که قصد دارید پذیرش پاییزه دانشگاه کانادا را داشته باشید، یک لیست از دانشگاه‌هایی که به تحصیل در آنجا علاقه دارید، تهیه نمایید. سپس به وب سایت دانشگاه سر بزنید و با دریافت شرایط لازم برای اپلای جزئیات آن را یادداشت کنید. تا ماه سپتامبر حتما باید با روش‌های دریافت بورسیه هزینه‌های تحصیل و دریافت وام بانکی آشنا شده باشید. فایل‌های شرایط پذیرش را از وب سایت رسمی دانشگاه دانلود کرده و نسبت به روش‌های مختلف سکونت در این کشور تحقیق کنید.

مرحله دوم

نسبت به آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر مثل TOEFL، GRE، GMAT و … تحقیق کرده و برای کسب رتبه مناسب آمادگی‌های لازم را کسب کنید. نوع آزمون مورد نظر بسته به دانشگاه و دوره مورد نظر شما متفاوت است. تا ماه ژوئن، جولای یا سه ماه قبل از تاریخ آزمون مورد نظر ثبت نام کنید. 1 الی 2 ماه قبل از تاریخ آزمون تافل یا آیلتس ثبت نام کنید. این را هم در نظر بگیرید که در صورت عدم آمادگی لازم برای آزمون و رد شدن در آن، باید زمان کافی برای شرکت در آزمون دوم را داشته باشید.

مرحله سوم

بعد از قبولی در آزمون‌های مورد نظر، تا قبل از رسیدن به زمان ددلاین، چند دانشگاه را انتخاب کرده و به آن‌ها درخواست ادامه تحصیل دهید. همچنین حدود 1 ماه قبل از تاریخ ددلاین 2 تا 3 توصیه نامه از استاد راهنمای خود دریافت کنید. نگارش نسخه اول انگیزه نامه یا SOP به همراه بیوگرافی کوتاهی از خود تهیه کرده و مدت 1 ماه را برای بازبینی آن در نظر بگیرید. سپس درخواست پذیرش خود را ارسال نمایید.

مرحله چهارم

بدون تاخیر به ایمیل‌هایی که از جانب دانشگاه برای شما ارسال شده است، پاسخ دهید. در مصاحبه‌های مجازی و حضوری با تسلط و اعتماد به نفس کامل آماده شوید. تصمیم قطعی خود را برای رفتن بگیرید و پس از دریافت پذیرش خود سریع نسبت به مراحل رفتن اقدام کنید. بیعانه غیر قابل برگشتی را به عنوان اپلیکیشن فی برای تایید پذیرش خود پرداخت کنید.

مرحله پنجم

نسبت به دریافت وام دانشجویی اقدام کرده و کارهای لازم برای دریافت ویزای دانشجویی را با بررسی پیش شرط‌های آن انجام دهید. در صورتی که قصد دارید نسبت به تحصیل ترم پاییزه دانشگاه‌های کانادا اقدام کنید، به صورت اینترنتی درخواست دهید. یادتان باشد که فرایند آن کمی زمان‌بر می‌باشد.

مرحله ششم

بلیط هواپیما را رزرو و نسبت به دریافت کارت یا حساب بین‌المللی اقدام کرده، سپس تمام اسناد و کپی مدارک را جمع‌آوری و چک لیست قبل از پرواز خود را چک نمایید.

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین کدام دانشگاه‌ های کانادا در ماه سپتامبر است؟

با این که اکثر دانشگاه‌های کانادا در فصل پاییز دانشجو می‌پذیرند، ولی در زیر به مهم‌ترین این دانشگاه‌های دارای ترم پاییزه پرداخته می‌شود:

  • Dalhousie
  • Columbia College
  • freezer
  • George Brown
  • Lakehead  International College of Manitoba
  • Saskatchewan Polytechnic
  • مؤسسه بازرگانی و فناوری منیتوبا (MITT)

شما می‌توانید با آشنایی دانشگاه های ترم پاییز کانادا و مطلع شدن از ددلاین دانشگاه های کانادا به موقع نسبت به دریافت ویزای تحصیلی برای این کشور اقدام کنید.

سخن نهایی

با خواندن این مقاله با پذیرش و ددلاین دانشگاه های کانادا آشنا شدید. آیا شما قصد اپلای و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را دارید؟ تا چه مرحله از مراحل مربوط به پذیرش دانشگاه های کانادا را پیش رفته‌اید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

98 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید