021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

دوج کوین چیست (Dogecoin)؟

تاریخ انتشار : 31 تیر 1399تاریخ بروزرسانی : 28 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز در حال بزرگ شدن است و هر روزه ارزهای جدیدی به این عرصه وارد می شوند. شاید بتوان گفت یکی از راه های سرمایه گذاری بعد از بازارهای بورس جهانی، بازار ارزهای دیجیتال است. احتمال شما هم تاکنون درباره ارزهای دیجیتال یا بیت کوین چیزهایی شنیده اید. اما به غیر از بیت کوین و اتریوم و ریپل چه ارزهای دیگری را می شناسید؟ آیا می دانید ارز دیجیتال دوج کوین چیست و چه تفاوت هایی با بیت کوین دارد؟ آیا از آینده این ارز دیجیتال تقریبا جدید مطلع هستید؟ در این مقاله با ما همراه باشید.

دوج کوین چیست ؟

دوج کوین Dogecoin یک ارز دیجیتال مبتنی بر لایت کوین می باشد. ارز دوج کوین در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که جایگزین تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و غیره شود. به همین ترتیب هیچ ویژگی برجسته ای وجود ندارد که دوج کوین را از پک جدا کند. این ارز دیجیتال نسبتا معروف از سال 2015 تاکنون بروزرسانی های عمده ای نداشته است (گرچه از پیشرفت های لایت کوین بهره مند می شود).

نکته اصلی که دوج کوین را از دیگر ارزهای دیجیتال جدا می کند این است که این ارز دیجیتال به صورت یک کوین رمزنگاری شده سخت نیست. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به صورت کوین طراحی شده اند. مشکل بالقوه این ارزها این است که پس از رسیدن به مقدار ماکزیمم ماینرها دیگر از سیستم سودی بدست نمی آورند.

دوج کوین چیست

خالق دوج کوین با اطمینان از اینكه ماینرها همیشه با دوج کوین جدید پاداش بگیرند، تلاش كردند تا این مشكل را حل كنند. بنابراین همیشه انگیزه ای برای استخراج سكه های بیشتر وجود دارد. یک رویکرد مبتنی بر تورم همچنین برای جایگزینی سکه های از دست رفته و نگه داشتن دوج کوین در 100 میلیارد سکه پایدار طراحی شده است.

در صورتیکه قصد خرید و فروش دوج کوین را دارید می توانید از خدمات مجموعه ایرانیکارت استفاده کرده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید:

خرید و فروش دوج کوین

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد دارایی اصلی دوج کوین نه فناوری پشت سر آن بلکه جامعه ای است که پیرامون آن ایجاد شده است. بسیاری از اعضای جامعه حتی دوج کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری نمی دانند بلکه به عنوان یک ارز در نوع خود به حساب می آیند. بخش اعظم جامعه، به ویژه اعضای مسن ، نسبت به گمانه زنی ها درباره قیمت های احتمالی Doge شک دارند. اگرچه این شک و تردید باعث نمی شود تا کاربران از این امید که Dogecoin به ماه می رود جلوگیری کند!

دوج کوین یا بیت کوین

آیا می دانید بیت کوین یا دوج کوین چه تفاوت هایی باهم دارند؟ در این قسمت با تفاوت های این دو ارز دیجیتال آشنا شوید.

دوج کوین بیت کوین
هدف به عنوان یک شوخی شروع شد اما به سرعت تبدیل به یک ارز دیجیتال مبتنی بر جامعه شد ارز دیجیتال غیر متمرکز
سال تاسیس 2013 2009
بنیان گذار جکسون پالمر ساتوشی ناکاموتو
مارکت کپ بیش از 500 میلیون دلار بیش از 250 میلیارد دلار
چقدر طول کشید که به 100 دلار رسید؟ هنوز نرسیده 51 ماه
حامیان قابل توجه  ندارد جف کوری، پیتر تیل، کریستین لاگارد، مارک آندرسن
موجودی ندارد 21،000،000
نحوه دسترسی  ماینینگ ماینینگ
روش ماینینگ GPU ASIC
نرخ هش شبکه تقریبا 300 تراهش بر ثانیه بیش از 40 BTC بر ساعت

 

قیمت دوج کوین چقدر است؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که مانند همه ارزهای دیجیتال دیگر بسیار بی ثبات است و مستعد موج های نوسان بزرگ می باشد. با توجه به اینکه دوج کوین یک تاریخ نسبتا آشفته را تجربه کرده پس مستعد تغییر قیمت ناگهانی می باشد. مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر عامل اصلی موثر بر قیمت دوج کوین توجه رسانه ها است. در اوایل سال 2018 شماری از رسانه ها با انتشار این داستان که مارکت کپ دوج کوین به بیش از 2 میلیارد دلار رسیده است، ارزش این سکه را افزایش دادند.

این نوع داستان ها منجر به معاملات و تریدرهای جدید می شوند. با این حال اکثر معامله گرانی که درگیر سودآوری هستند این افزایش ها را دنبال می کنند. می توان این نوسانات و سرمایه گذاری در این بازار را امتحان کرد. ممکن است باعث شود که پول بیشتری بدست آورید یا اینکه پول خود را از دست دهید.

قیمت دوج کوین

دوج کوین از سال 2015 تاکنون هیچ بروزرسانی عمده ای را مشاهده نکرده است، بنابراین هرگونه شایعه در مورد ویژگی های جدید به خوبی می تواند منجر به افزایش قیمت شود. شما باید به حساب Dogecoin Reddit خود که قصد دارد ویژگی ها یا خدمات جدید دوج کوین را که به عنوان یک روش پرداخت جدید استفاده می شود، توجه کنید. این نوع اطلاعیه ها منجر به افزایش قیمت دوج کوین می شوند.

آیا شما قصد خرید و فروش این ارز دیجیتال را دارید؟ آیا تجربه ای از خرید و فروش دوج کوین دارید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذراید.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

1487 بازدید
دوج کوین چیست (Dogecoin)؟
دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز در حال بزرگ شدن است و هر روزه ارزهای جدیدی به این...
3.5 از 2 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید