021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

راهنمای رفع مسدودی حساب‌های بانکی در گرجستان

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397 اخبار

حساب‌های بانکی بسیاری از ایرانیان در کشور گرجستان مسدود شده است و این موضوع می‌تواند برای ایرانیان مقیم این کشور و یا کسانی که قصد مسافرت به این کشور را داشته باشند دغدغه‌های زیادی را ایجاد کند. در صورتی که شما هم جزو کسانی باشید که حساب بانکی‌تان در گرجستان مسدود شده باشد حتما دنبال راهکاری برای بازگردانی دارایی‌های خود هستید.

قوانین بانکی گرجستان در چند سال گذشته منطبق با قوانین بانکی اتحادیه اروپا تنظیم شده‌اند. در این قوانین علل مسدود سازی حساب‌های بانکی شامل ضمانت وامی، عدم انطباق مشخصات ثبت نامی با مشخصات حقیقی، دستور دادگاه‌های محلی و کشوری و همچنین قوانین مبارزه با پولشویی است. تمامی حساب‌های ایرانیان در گرجستان به علت قوانین مبارزه با پولشویی مسدود شده‌اند. این قوانین اجازه می‌دهد تا بانک در صورتی که مقدار غیر منطقی از وجه نقدی و غیر نقدی وارد شده در هر حسابی را مشاهده کند، آنرا مسدود کند. در بسیاری از این موارد امکان بازگردانی دارایی‌های مسدود شده از طرف بانک بسیار ساده است.

چگونه وجه مسدود شده را برگردانیم

همانطور که اشاره کردیم در بسیاری از موارد در صورت مسدود شدن حساب‌ها به علت قوانین مبارزه با پول شویی امکان بازگردانی نقدی پول از طرف بانک بسیار آسان است. مشتریان ایرانی که حساب‌هایشان مسدود شده است با در دست داشتن گذرنامه و مدارک ثبت نام بانکی می‌توانند به شعبه‌ای که در آن افتتاح حساب کرده‌اند مراجعه کنند.

این شعبه با ارائه چند برگ گواهی به از شما می‌خواهد که این مدارک را تکمیل کنید. این مدارک شامل تعهد در زمینه برداشت نقدی پول‌های بلوکه شده و مسدود شدن حساب بانکی است. با تکمیل این فرم‌ها بانک وجه مسدود شده بانکی را به طور نقدی به مشتری بازمی‌گرداند.با این حال در برخی موارد استثنایی در صورتی که مقدار ورود وجه به حساب شما بسیار بالاتر از حد معمول باشد (بیش از 10 هزار یورو) ممکن است بانک برای بازگردانی پول نقد به شما، درخواست مدارکی برای تعیین نحوه ورود این پول به حساب شما را داشته باشد. در این صورت مشاوره با یک وکیل در گرجستان می‌تواند روند بازگردانی پول شما را آسان‌تر کند.

1812 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید