021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ریزش بیت کوین با توییت ایلان ماسک: آیا تسلا بیت کوین هایش را فروخت؟

تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1400تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 اخبار

در روزهای که تب و تاب خرید ارز دیجیتال بالا گرفته است، توییت های ایلان ماسک به کابوس سرمایه‌گذاران این حوزه تبدیل شده است! روز گذشته (۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) و امروز، همزمان با توییت‌های ایلان ماسک، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال سقوط آزادی را تا محدوده ۴۲ هزار دلار تجربه کرد و سپس به محدوده ۴۵ هزار دلار بازگشت. داستان چیست؟ نگرانی مردم از فروش بیت کوین توسط تسلا و ریزش بیت کوین با توییت ایلان ماسک !

آیا تسلا بیت کوین هایش را فروخت؟

امروز (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰)، سومین روز متوالی کاهش قیمت بیت کوین است. اتفاقی که با توییت‌هایی از CEO شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک همراه شده است. توییت‌هایی که مردم را از فروش بیت کوین های شرکت تسلا نگران کرد. در واقع داستان از این قرار است که ایلان ماسک پس از اعلام این که شرکت تسلا، دیگر بیت کوین را به عنوان یک روش پرداختی برای خرید محصولات این شرکت قبول نمی‌کند به شدت مورد انتقاد قرار گرفت! این را نیز فراموش نکنیم که در ماه‌های گذشته، این شرکت بیش از یک میلیارد دلار خرید بیت کوین داشته است.

همچنین بخوانید: بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

ریزش بیت کوین با توییت ایلان ماسک

در روز گذشته، ایلان ماسک که ظاهرا از این انتقادها کلافه شده بود، در پاسخ به توییتی که گفت: «فصل بعدی، دارندگان بیت کوین بر سرشان می‌زنند وقتی بفهمند که تسلا بیت کوین هایش را فروخته است!» نوشت: «همین طور است!» بلافاصله پس از این توییت، قیمت بیت کوین ریزش خود را آغاز کرد و تا محدوده ۴۵۱۰۰ دلار پایین آمد؛ ریزشی که مقصد نهایی آن سرانجام محدوده ۴۲۱۸۵ بود.

در نهایت، صبح امروز قیمت بیت کوین به محدوده ۴۵ هزار دلار مجددا بازگشت. روندی که آن را به توییت امروز ایلان ماسک نسبت می‌دهند: «برای شفاف‌سازی بگویم که تسلا هیچ بیت کوینی نفروخته است.»

علاوه بر این توییت‌ها، توییت های دیگری نیز از ایلان ماسک در رابطه با دوج کوین منتشر شد. به عنوان مثال، دیروز ایلان ماسک در پاسخ به رشته توییتی انتقادی از عملکرد ماسک در بازار ارزهای دیجیتال نوشت: «رشته توییت های ناخوشایندی مانند این مرا وسوسه می‌کنند که همه سرمایه خود را وارد دوج کوین کنم!»

همچنین بخوانید: آینده ارز دیجیتال شیبا اینو

در آخر باید گفت همه این ماجراها از توییت ایلان ماسک در تاریخ ۲۲ اردیبهشت شروع شد که اعلام کرد شرکت تسلا قبول بیت کوین به عنوان یک روش پرداختی جهت خرید محصولاتش را فعلا متوقف کرده است.

کلام آخر

خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، موضوع پرهیجان اما پرریسکی است! همان‌طور که می‌بینید بازار نسبت به اتفاقات مختلف، هیجان نشان داده و نوسانات قیمتی قابل توجهی را رقم می‌زند. داستان ریزش بیت کوین با توییت های ایلان ماسک نیز از این ماجرا خارج نیست. بهرحال شواهد نشان می‌دهد که هنوز ایلان ماسک و شرکت تسلا به بیت کوین امیدوار هستند و به قیمت دوج کوین امیدوارتر! باید دید در ماه‌های آینده، قیمت این ارزهای دیجیتال چه روندی را طی می‌کند.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

538 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید