021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ساتوشی چیست ؟

تاریخ انتشار : 4 شهریور 1399تاریخ بروزرسانی : 31 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

ارزهای دیجیتال همانند سایر ارزها برای پرداخت هزینه کالا و خدمات استفاده می شود. همانطور که میدانید بیت کوین اولین ارز دیجیتال است. هر واحد پولی رایج در دنیا معمولا یک واحد کوچک تر دارد که در انجام محاسبات به ما کمک می کند. ساتوشی (Satoshi) کوچک ترین واحد بیت کوین است. اگر می خواهید بدانید ساتوشی چیست و هر بیت کوین از چند ساتوشی تشکیل شده است، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ساتوشی چیست ؟

بر خلاف نسخه های فیزیکی ارزهای جهانی، مانند پوند انگلیس یا دلار آمریکا، ارزهای دیجیتال عمدتاً در دنیای دیجیتال وجود دارند. با وجود این اختلاف، یک ارز دیجیتال را می توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد، درست همانطور که پوند به پنس و دلار به سنت تبدیل می شود. در مورد بیت کوین، کوچکترین واحد موجود ساتوشی نام دارد. ساتوشی معادل یک صد میلیونیم بیت کوین است. بیت کوین برای تسهیل معاملات کوچکتر به واحدهای کوچکتر تقسیم می شود. ساتوشی نام خود را از بنیانگذار یا بنیانگذاران بیت کوین، معروف به ساتوشی ناکاموتو گرفته است.

۱ ساتوشی = ۱ میکرو بیت‌کوین

۱۰۰ میلیون ساتوشی = ۱ بیت کوین

ساتوشی چیست

تاریخچه

ارزش یک صد میلیونیم یک بیت کوین برای ساتوشی بعد از نوامبر 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) تعیین شد. در 15 نوامبر 2010 شخصی با نام ریبوک (Ribuck) پیشنهاد داد که یک صدم بیت کوین ساتوشی نام گیرد. چهار ماه بعد همین فرد پیشنهاد داد که ارزش یک صد میلیونیم بیت کوین Austrian یا Satoshi نام بگیرد. در نهایت ساتوشی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت.

نماد

هنوز نماد ویژه ای برای ساتوشی در نظر گرفته نشده است. اما ساتوشی عموما به صورت مخفف شده و به شکل sat یا s نشان داده می شود.

تبدیل بیت کوین به ساتوشی

برای تبدیل بیت کوین به ساتوشی کافی است مقدار بیت کوین را در عدد 100,000,000 ضرب کنید. برای مثال در صورتی که شما 0.75 بیت کوین داشته باشید، 75,000,000 ساتوشی دارید.

ساتوشی

 

کیف پول هایی که ساتوشی را می پذیرند

ساتوشی را می توان در همه کیف پول های بیت کوین پذیرفت. هنگام استفاده از آنها، کاربر باید ببیند که در مورد حداقل مقدار محدودیتی وجود دارد یا خیر. انواع کیف پول هایی که ساتوشی را می پذیرند در زیر آمده است:

  • کیف پول های دسکتاپ (محلی) که قابلیت نصب بر روی سیستم های شخصی را دارند مانند Electrum, Bitcoin Core و CoPay.
  • با استفاده از سرویس های آنلاین شما در هر مکانی با استفاده از اینترنت میتوانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. Lumi, ArcBit و Bitforx نمونه ای از این کیف پول های آنلاین هستند.
  • اپلیکیشن های موبایل مانند AirGap, CoolWallet, و Mobi که به دلیل در دسترس بودن طرفدار دارند.
  • کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Wallet و Trezor که علاوه بر داشتن امنیت، می تواند همیشه همراه شما باشد.
  • تقریباً تمام سایتهای صرافی رمزارز ساتوشی را می پذیرند که محبوب ترین آنها HitBTC ،LocalBitcoins و EXMO هستند.

هنگام انتخاب کیف پول برای ذخیره ساتوشی، مواردی که امکان ذخیره کلیدهای خصوصی را فراهم می کند را در اولویت قرار دهید.

ساتوشی در یک نگاه

در این مقاله یاد گرفتیم که ساتوشی چیست و چه نقشی در بازار خرید و فروش بیت کوین دارد. هر بیت کوین ارزش بالایی دارد، اما از آنجایی که بیت کوین به واحدهای کوچک تر قابل تقسیم است؛ خرید و فروش بیت کوین با مقادیری کمتر از یک واحد کامل نیز انجام می شود. ساتوشی کوچک ترین واحد قابل مبادله بیت کوین است که ارزشی معادل یک صد میلیونیم بیت کوین دارد و برای تسهیل معاملات کوچک تر از آن استفاده می شود.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

1103 بازدید
ساتوشی چیست ؟
ارزهای دیجیتال همانند سایر ارزها برای پرداخت هزینه کالا و خدمات استفاده می شود. همانطور که میدانید بیت...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید