021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

تاریخ انتشار : 18 دی 1400تاریخ بروزرسانی : 10 خرداد 1401زمان مطالعه : 13 دقیقه ارز های دیجیتال

اگر به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ارز‌های دیجیتال در چند سال گذشته بسیار مورد توجه بوده‌اند. از نظر برخی کارشناسان پذیرش ارز‌های دیجیتال حتی از اینترنت هم سریع‌تر بوده است. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 حدود یک میلیارد کیف پول بیت کوین وجود داشته باشد که با توجه به نرخ رشد انتظار می‌رود این رقم همچنان اضافه شود. تعداد کاربران فعالی که به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال می پردازند از آغاز سال 2021 سه برابر شده است! این بازار جذاب ولی خطرناک همچنان کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کند. به صورتی که با رسیدن به سه ماه پایانی 2021 سرمایه‌گذاران به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 هستند. در ادامه بهترین رمز ارز برای سرمایه‌ گذاری را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا ارز رمز‌نگاری شده دارایی‌های دیجیتالی هستند که به عنوان یک ارزش مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک دولت مرکزی نمی‌تواند ارز‌های دیجیتال را کنترل کند. بنابراین صنعت ارز‌های دیجیتال به صورت ناشناس عمل می‌کند و متکی به ساختار سنتی بانکی نیست. هرکسی می‌تواند تنها با داشتن یک موبایل یا کامپیوتر و اینترنت در هر کجای دنیا ارز دیجیتال ارسال یا دریافت کند. قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 برویم باید بدانید که هیچ فرمول طلایی برای تعیین و شناخت بهترین رمز ارز برای سرمایه‌ گذاری وجود ندارد. در این جا ما با بررسی چند عامل مانند میزان پذیرش، هدف ارز دیجیتال، رقبا و برنامه‌های آینده یک ارز آن را از لحاظ مناسب بودن برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنیم.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌ گذاری 2022

مواردی که درادامه بررسی می‌کنیم، ارز‌های دیجیتالی هستند که امسال عملکرد مطلوبی از خود نشان داده‌اند و با توجه به اهداف و برنامه‌های پیش رو پیش‌بینی می‌شود در سال 2022 نیز به عنوان بهترین رمز ارز برای سرمایه‌ گذاری روند مثبت خود ادامه دهند.

بیت کوین Bitcoin (btc)

معرفی بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری 2022 - بیت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در سال 2009 توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. بیت کوین از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند و از طریق مکانیسم اجماع ایمن می‌شود. معاملات بیت کوین نسبتاً سریع و مقرون به صرفه است (با توان حداکثر هفت معامله در ثانیه). بر خلاف ارز‌های فیات در معاملات بیت کوین هیچ نیازی به ارائه اطلاعات شخصی نیست. بیت کوین با ارزش بازار 1036 میلیارد دلار در نوامبر 2021 با قیمت 54800 دلار، برجسته‌ترین و دومین ارز دیجیتال با سریعترین رشد محسوب می‌شود. بیت کوین در 10 نوامبر 2021 به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 68871 دلار رسید.

بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

چه چیزی باعث می‌شود که بیت کوین یک سرمایه‌گذاری خوب باشد؟

همانطور که اشاره کردیم میزان پذیرش یک ارز یک شاخص خوب برای افزایش یا کاهش قیمت آن ارز است. با توجه به این نکته طبق اطلاعات Blockchain Center روزانه 488000 آدرس بیت کوین اضافه می‌شود که‌ به صورت مداوم به این تعداد اضافه می‌شود. همچنین بیت کوین را به عنوان یک دارایی ضد تورم مشابه طلا در نظر می‌گیرند و در مقایسه با بازار سهام از ابتدا عملکرد بهتری داشته است. این موضوع به سرعت در حال گسترش است به صورتی که السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان پول ملی پذیرفت و به این ترتیب به بیت کوین اعتبار بیشتری بخشید.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت و بلند مدت

تیم دراپر سرمایه‌گذار بیت کوین پیش‌بینی می‌کند بیت کوین تا اوایل سال 2023 به 250000 دلار خواهد رسید. در این میان مدیر مالی شرکت FiCAS AG Swiss که اکثرا پیش‌بینی‌های درستی داشته است قیمت بیت کوین را تا مارس 2022 بین 200 تا 300 هزار دلار پیش‌بینی می‌کند.

خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین

اتریوم Ethereum (eth)

معرفی بهترین ارز برای سرمایه گذاری - اتریوم

اتریوم یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که توکن بومی آن ETH می‌باشد. اتریوم به دلیل نحوه عملکرد قرارداد هوشمند یکی از اصلی ترین مدعیان حوزه ارز‌های دیجیتال است. قرارداد‌های هوشمند مانند قرارداد‌های کاغذی هستند که در صورت برآورده شدن همه شرایط اما بدون نیاز به واسطه مانند بانک و… اجرا می‌شوند. توسعه‌دهندگان از اتریوم برای ایجاد مواردی مانند صرافی‌های غیرمتمرکز، توکن‌های امنیتی، توکن‌های غیر قابل تعویض NFT استفاده می‌کنند. در حال حاضر اتریوم با آپدیت اتریوم 2.0 (Ethereum 2.0) مکانیسم اجماع خود را از POW به POS تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید: آینده ارز دیجیتال اتریوم | پیش بینی قیمت اتریوم چگونه است؟

چه چیزی اتریوم را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند؟

 • اتریوم بزرگترین شبکه بلاکچین برای برنامه‌های غیرمتمرکز است و دومین بازار بزرگ پس از بیت کوین را دارد.
 • با استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز و استاندارد ERC20، اتریوم موارد استفاده زیادی دارد و انتخاب اصلی برای توسعه‌دهندگان ارز‌های جدید است.
 • اتریوم تنها ارز دیجیتالی است که در کوتاه مدت رشد آن از بیت کوین پیشی گرفته است.
 • همه برنامه های غیرمتمرکز DAPP‌، قرارداد‌های هوشمند، توکن‌های امنیتی، توکن‌های غیرقابل تعویض یا سایر محصولات به اتریوم نیاز دارند تا روی بلاکچین اجرا شوند.
 • درحال حاضر بیت کوین به راه حل‌های دیگر سطح 2 مثل شبکه لایتنینگ برای اجرای قرارداد‌های هوشمند نیاز دارد. حتی با ارتقا به این مورد باز هم فقط عملکرد ساده و هوشمند قرارداد را ارائه می‌دهد و همچنان اتریوم برای این فرآیند انتخاب بهتری است.
 • اتریوم از سال 2015 یک انتخاب محبوب بوده و قابلیت‌های خود را نشان داده است. با آپدیت اتریوم 2.0 و با تغییر به مکانیسم POS بسیار کارآمد‌تر و سریع تر شده و از آن جایی که اتریوم شروع به توکن سوزی کرده است، باعث می‌شود قیمت اتریوم سریع‌تر افزایش پیدا کند.

پیش‌بینی قیمت اتریوم در کوتاه مدت و بلند مدت

وبسایت Digitalcoinprice حداکثر قیمت اتریوم را تا سال 2030 حدود 25000 دلار می‌داند. تحلیل گران معتقدند که ارزش بازار اتریوم تا پایان سال 2025 از ارزش بازار بیت کوین پیشی می‌گیرد و به صورت گسترده‌تری معامله می‌شود. از این رو بسیاری از کارشناسان اتریوم را جزو بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 می دانند.

خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم

پولکادات Polkadot (dot)

معرفی بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری 2022 - پولکادات

پولکادات یک شبکه بلاکچین است که مانند اتریوم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌ها و قرارداد‌های هوشمند بسازند. همچنین پولکادات امکان ارتباط برنامه‌های غیرمتمرکز (DAPP‌) را با سایر شبکه‌های بلاکچین فراهم می‌کند. با ایجاد این قابلیت توسط پولکادات، انتقال دارایی‌ها بین بلاکچین‌های مختلف راحت شده است. پولکادات همچنین از سرعت معاملات خوبی برخوردار می باشد.

چه چیزی پولکادات را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند؟

 • پولکادات می‌تواند با شبکه‌های دیگر از جمله اتریوم مرتبط شود.
 • پولکادات دارای یک پایگاه برنامه‌نویسی رو به پیشرفت است. توسعه‌دهندگان پولکادات در یک وبینار در مورد آن صحبت کردند.
 • بسیاری پولکادات را رقیب اتریوم می‌دانند. همچنین اکثر برنامه‌نویسان عقیده دارند پولکادات از اتریوم ایمن‌تر است.
 • پولکادات مقیاس‌پذیری را بهبود بخشیده است.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده ارز پولکادات

پیش‌بینی‌های قیمت پولکادات در کوتاه مدت و بلند مدت

بسیاری از کارشناسان به آینده Polkadot خوشبین هستند. بر اساس آخرین پیش‌بینی Coin Price Forecast، قیمت پولکادات تا پایان 2023 به 75 دلار می‌رسد. وبسایت Digitalcoinprice پیش‌بینی می‌کند که پولکادات در سال 2022 به 61 دلار، در سال 2025 به 103 دلار و در سال 2028 به 153 دلار افزایش می‌یابد.

خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات

بایننس کوین Binancecoin (bnb)

بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری 2022 - بایننس کوین

بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که توکن بومی صرافی بایننس محسوب می‌شود و برای معامله و پرداخت هزینه در آن استفاده می‌شود.

چه چیزی BNB را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند؟

 • بایننس کوین در حال حاضر پنجمین ارز از لحاظ ارزش بازار می‌باشد.
 • بایننس کوین راهی برای پرداخت هزینه کالا و خدمات و معاملات در زنجیره هوشمند بایننس می‌باشد.
 • اسمارت چین پروژه‌های بیشتری برای این ارز در نظر گرفته است که آن را در لیست ارز‌های برتر قرار دهد.

بیشتر بخوانید: آینده ارز دیجیتال بایننس کوین

پیش‌بینی‌های قیمت بایننس کوین در بلند مدت و کوتاه مدت

وبسایت Coin Price Forecast، قیمت بایننس کوین را تا اواسط سال 2025 حدود 1000 دلار و همچنین تا سال 2030، 1800 دلار را پیش‌بینی کرده است. وبسایت Digitalcoinprice پیش‌بینی می‌کند که BNB در سال 2022 به قیمت 824 دلار، در سال 2025 به 1287 دلار و تا سال 2028 به 1821 دلار می‌رسد.

خرید و فروش ارز دیجیتال بایننس کوین از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارز دیجیتال بایننس کوین

کاردانو Cardano (ada)

بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری 2022 - کاردانو

کاردانو یک ارز دیجیتال نسل سوم است که در سال 2017 راه‌اندازی شده است. بلاک چین کاردانو می تواند برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده شود و برنامه ها و پروتکل های غیر متمرکز ایجاد کند. علاوه بر این، قابلیت ارسال و دریافت فوری وجوه با حداقل هزینه در دنیای تجارت و امور مالی را دارد.

بیشتر بخوانید: آینده کاردانو | پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2030

چه چیزی کاردانو (ADA) را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند؟

اگر بخواهیم کاردانو را از لحاظ مصرف انرژی مقایسه کنیم می‌بینیم که کاردانو مسأله مصرف انرژی را حل کرده است:
کاردانو: 6 گیگاوات ساعت
بیت کوین: 130 تراوات ساعت
اتریوم: 50 تراوات ساعت (قبل از ETH2.0)

 • کاردانو در حال حاضر از روش اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند.
 • یکی دیگر از بنیان گذاران ETH چارلز هاسکینسون بخشی از کاردانو است.
 • کاردانو در مقایسه با بیت کوین تعداد تراکنش بیشتری در ثانیه را پردازش می کند.
 • کاردانو در حال حاضر برای پروژه‌های مالی، مراقبت‌های بهداشتی و کشاورزی استفاده می‌شود.

پیش‌بینی قیمت کاردانو در کوتاه مدت و بلند مدت

وبسایت Coin Price Forecast، قیمت کاردانو را در سال 2025 حدود 12 دلار پیش‌بینی می‌کند و تا سال 2030 قیمت 19 دلار را برای آن در نظر گرفته است. وبسایت Digitalcoinprice تصور می‌کند که ADA در سال 2022 به 4.97 دلار، در سال 2025 به 8.2 دلار و در سال 2028 به 12 دلار می‌رسد.

خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو

سولانا Solana (SOL)

بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری - سولانا

سولانا در حال حاضر از نظر ارزش بازار در رتبه 6 قرار دارد. این ارز با کاردانو و اتریوم برای عنوان بهترین پلتفرم قرارداد هوشمند رقابت می‌کند. پروتکل سولانا برای تسهیل ایجاد برنامه غیر متمرکز (DApp) طراحی شده است. هدف آن بهبود مقیاس پذیری با معرفی اجماع اثبات تاریخ (PoH) همراه با اجماع اثبات سهام (PoS) در زمینه بلاک چین است.

بیشتر بخوانید: آینده ارزدیجیتال سولانا (Solana)

چه چیزی SOL را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند؟

 • سولانا یک پل بین شبکه‌ها ایجاد کرده است که یک ویژگی بسیار مطلوب می باشد زیرا شبکه‌ها به ندرت می‌توانند با هم کار کنند.
 • سولانا می‌گوید گام بعدی آن اتصال Terra (LUNA) و زنجیره هوشمند Binance است.
 • سولانا مدعی است که می‌تواند بیش از 50000  تراکنش در ثانیه (TPS) را با هزینه کمتر از 0.01 دلار برای هر تراکنش پردازش کند.

پیش‌بینی قیمت سولانا در کوتاه مدت و بلند مدت

بر اساس آخرین پیش‌بینی Coin Price Forecast، قیمت ارز سولانا تا پایان سال 500 دلار و در سال 2022 حدود 1000 دلار خواهد بود. وبسایت Digitalcoinprice دیدگاه محافظه کارانه‌تری دارد که SOL تا 262 دلار افزایش می‌یابد و سپس تا پایان سال به 245 دلار کاهش می‌یابد، در سال 2022 به 346 دلار، در سال 2025 به 517 دلار و در سال 2028 به 761 دلار می‌رسد.

خرید و فروش ارز دیجیتال سولانا از طریق ایرانیکارت

خرید و فروش ارز دیجیتال سولانا

سایر ارز‌های دیجیتال امیدوار‌کننده برای سرمایه‌گذاری در 2022

ارز‌های دیجیتال امیدوار‌کننده برای سرمایه‌گذاری در 2022

در ادامه معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 باید بدانید اگرچه ما از شش رمزارز بالا انتظارات خوبی داریم، اما در نظر گرفتن برخی دیگر از ارزهای دیجیتال مستعد بهترین رمز ارز برای سرمایه‌ گذاری می توانند مفید واقع شوند.

1.دسنترالند (مانا) Mana
متاورس در اواخر امسال به یک موضوع داغ تبدیل شده است و انتظار می‌رود که در سال 2022 نیز به همین شکل باقی بماند. ارز دیجیتال مانا Decentraland توسط بسیاری به عنوان برترین پروژه متاورس شناخته می‌شود. در واقع، باربادوس از این پلتفرم برای ساخت اولین سفارت متاورس در جهان استفاده خواهد کرد. توکن مدیریت پروژه، MANA، امسال بیش از 200% افزایش یافته است و با گسترش متاورس، قیمت توکن احتمالاً دنبال خواهد شد.

2.هارمونی (Harmony(one

Harmony یک پلتفرم بلاک چین است که برای تسهیل ایجاد و استفاده از dApps یا برنامه های غیرمتمرکز طراحی شده است. هدف این پروژه ایجاد انقلابی در فرآیند ایجاد بلوک با تمرکز بر تقسیم حالت تصادفی است که زمان اعتبار سنجی گره را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. گره ها و اعتبار سنجی ها در شبکه هارمونی به صورت تصادفی تخصیص داده می شوند و دوباره تخصیص می یابند که فرآیند اعتبارسنجی را ایمن می کند و حفاظت از گره را تضمین می کند. طبق وب سایت هارمونی، این پروژه قصد دارد که قراردادهای متقاطع و زیرساخت زنجیره ای را تا پایان سال 2021 معرفی کند. هارمونی یک پروژه خوب مرتبط با برنامه های بلندپروازانه برای آینده است. چشم‌اندازهای بلندمدت خوبی دارد.

3.اکسی اینفینیتی Axie Infinity(AXS)

اکسی اینفینیتی Axie Infinity به موج جدید بازی‌های ویدیویی با درآمد ارز دیجیتال و NFT کمک کرد. بازی آن به کاربران این امکان را می دهد که با هیولاهایی که NFT هستند بجنگند و آموزش دهند و با مبارزه، هیولاها قوی تر می شوند و NFT آنها ارزشمندتر می شود. کاربران بازی آن را راهی عالی برای کسب درآمد می دانند.

4.هدرا هشگراف (Hedera Hashgraph (hbar

هدرا هشگراف اغلب “لایه اعتماد اینترنت” نامیده می شود. این یک شبکه عمومی است که به مشاغل و افراد اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز (dApps) بسازند. این ارز برای حل برخی از مشکلات ارزهای دیجیتال قدیمی مانند عملکرد کند یا بی ثباتی طراحی شده است. مکانیسم اجماع هشگراف بسیار کارآمد است و دارای توان عملیاتی بیش از 10000 تراکنش در ثانیه است. هدرا هشگراف همه شانس ها را دارد که در سال 2022 منفجر شود.

5.پولیگان Polygon(matic)

ارز پولیگانPolygon (شبکه Matic سابق) یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که توسط Binance و Coinbase پشتیبانی می شود. این پروژه به دنبال پذیرش گسترده ارزهای رمزنگاری شده با حل مشکلات مقیاس پذیری در بسیاری از بلاک چین ها است.

6.لایت کوین Litecoin(ltc)

لایت کوین به عنوان نقره دیجیتال شناخته می‌شود. در سال 2011 تأسیس شد و یکی از اولین ارز‌های رمزنگاری شده‌ای بود که راه بیت کوین را دنبال کرد. Litecoin بر روی یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز ساخته شده است که متمرکز نیست و از الگوریتم scrypt استفاده می‌کند. در لایت کوین معاملات سریع تر و آسان تر از بیت کوین انجام می شوند. همچنین استخراج لایت کوین برای ماینرها نیز آسان تر است، زیرا زمان متوسط برای استخراج هر لایت کوین 2 دقیقه است.

7.بیت کوین کش Bitcoincash(bch)

بیت کوین کش یکی از اولین هارد فورک‌های ارز بیت کوین است. هارد فورک یک تغییر اساسی در قابلیت شبکه است که باعث می شود یک ارز در همان زنجیره اصلی ولی با ویژگی های دیگر تولید شود. بحثی که منجر به ایجاد بیت کوین کش شد بر سر پایداری بود. شبکه بیت کوین محدودیتی در اندازه بلوک‌ها دارد که هر بلوک 1 مگابایت است. BCH اندازه بلوک را از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش می‌دهد. با این نظریه که بلوک‌های بزرگتر ممکن است تراکنش‌های بیشتری را ذخیره کنند و بنابراین کارایی فرآیند را افزایش می‌دهند. از نظر ارزش بازار این ارز در رتبه 18 با ارزش بازار بیش از 9 میلیارد دلار قرار دارد.

بیشتر بخوانید: آینده قیمت بیت کوین کش چگونه است؟

8.چین لینک Chainlink(link)

چین لینک یک شبکه ارتباطی غیر متمرکز است که قرارداد‌های هوشمند مانند قرارداد‌های اتریوم را به داده‌های خارج از بلاک چین متصل می‌کند. بلاک چین‌ها نمی‌توانند به صورت ایمن به برنامه‌های خارجی متصل شوند. Chainlink قرارداد‌های هوشمند را قادر می‌سازند تا با داده‌های خارجی ارتباط برقرار کنند و اجازه می‌دهند قرارداد‌ها بر اساس داده‌هایی انجام شود که اتریوم نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده چین لینک

9.وی چین VeChain(vet)

VET یکی از دو توکن داخلی VeChain، یک پلت فرم زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین است. پروژه وی چین VeChain اهداف کاملا بلندپروازانه ای دارد و هدف آن حل مشکلات عمده ای است که صنعت زنجیره تامین از آن رنج می برد با کمک اکوسیستمی که با استفاده از حاکمیت توزیع شده و فناوری اینترنت اشیا (IoT) ایجاد شده است.

صنعت زنجیره تامین در سال 2021 آسیب بسیار زیادی دیده است و فناوری بلاک چین ممکن است راه حل های مورد نیاز برای احیای آن را ارائه دهد. تجربه و شهرت تثبیت شده VeChain می تواند به آن کمک کند تا از رقابت پیشی بگیرد. ناگفته نماند، کارایی، قابلیت ردیابی، شفافیت و کاهش هزینه ای که VeChain می تواند ارائه دهد، همگی بسیار ارزشمند هستند. اگر این پروژه بتواند به یک بازیگر اصلی در صنعت زنجیره تامین تبدیل شود، توکن بومی آن VET می‌تواند به میزان قابل توجهی قیمت آن افزایش یابد.

10.آکرو پلیس Akropolis(Akro)

Akropolis یک پروتکل مالی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (DeFi) است که هدف آن ارائه یک اکوسیستم مستقل برای رشد و ذخیره ثروت کاربران است. طیف وسیعی از محصولات AkropolisOS، چارچوبی برای توسعه سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز انتفاعی و بستری برای وام‌دهی بدون وثیقه را ارائه می‌دهد. AKRO یک توکن ERC-20 است که برای راهبری شبکه در تمامی محصولات آکروپلیس استفاده می شود.

کارشناسان Wallet Investor AKRO را یک سرمایه گذاری بلند مدت خوب می دانند و پیش بینی می کنند که قیمت این ارز دیجیتال تنها در یک سال دو برابر شود. با توجه به اینکه AKRO یک نشانه حکومتی از یک پلتفرم بسیار امیدوارکننده است، این پتانسیل را دارد که رمزارز بعدی باشد که منفجر شود.

11.یونی Uni

یونی سیزدهمین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است (13.9 میلیارد دلار) که توکن بومی صرافی یونی سواپ می باشد. Uniswap چهارمین صرافی بزرگ در حوزه رمزنگاری است، که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد بدون ثبت معامله در دفتر سفارشات مانند صرافی های متمرکز، بلافاصله توکن‌های خود را با قیمت فعلی بازار مبادله کنند.

12.استلار Stellar(xlm)

استلار Stellar یک شبکه باز است که به کاربران اجازه می دهد پول را به روشی بسیار کارآمد جابجا و ذخیره کنند. درست مانند بیت کوین و اتریوم XLM، توکن بومی Stellar، گزینه بسیار مناسبی برای پرداخت است. شبکه آن می‌تواند از یک تا پنج هزار تراکنش ارز دیجیتال در ثانیه را پردازش کند. علاوه بر این، کارمزد تراکنش بسیار پایینی دارد و هر عملیات دقیقاً 0.00001 XLM هزینه دارد. به لطف عملکرد داخلی KYC، استلار یک توکن دیجیتالی فوق‌العاده امن است و نمی‌توان از آن در پولشویی استفاده کرد. این به این معنی است که بیشتر مورد علاقه سرمایه گذاران نهادی است که همراه با سایر عملکردهای XLM، برای مثال پردازش تراکنش های جهانی، این ارز را به سرمایه گذاری بلندمدت خوبی تبدیل می کند.

13.دوج کوین Dogecoin(doge)

چشم انداز‌های بلند مدت برای دوج کوین عالی نیست. با این حال، ممکن است همچنان در کوتاه مدت مانند سال 2021 موفقیت هایی به دست آورد. تعداد واحد های ارز دوج نامحدود است و این مورد به عنوان تورم برای یک ارز دیجیتال خوب نیست. ارزش بازار آن هنوز بیش از 26 میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانید: پیش بینی قیمت دوج کوین در آینده تا سال 2025

14.زیلیکا Zilliqa (zil)

زیلیکا Zilliqa یک بلاک چین بدون مجوز عمومی است که برای ارائه توان عملیاتی بسیار بالا طراحی شده است، بنابراین می تواند هزاران تراکنش را در ثانیه انجام دهد. هدف این پروژه با استفاده از شاردینگ به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه دوم، حل مشکل قدیمی صنعت کریپتو یعنی مقیاس‌پذیری است. Zilliqa می تواند برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار گیرد. توکن بومی این پلت فرم ZIL، برای تسهیل استقرار قراردادهای هوشمند و همچنین پردازش تراکنش ها در شبکه استفاده می شود.

Zilliqa برنامه های بسیار بلندپروازانه ای دارد. هدف آن تبدیل شدن به شبکه انتخابی برای استفاده سازمانی در مقیاس بزرگ در بازی، تبلیغات و بسیاری دیگر از زیرساخت‌های دیجیتال است. تیم آن Visa و Mastercard را به عنوان رقبای بالقوه Zilliqa فهرست کرده است. این همه شانس را دارد که ارز دیجیتال بعدی باشد که منفجر شود.

15.سوایپ Swipe(sxp)

سوایپ یک توکن جدید ERC-20 با ارزش بازار 386 میلیون دلار است. بایننس در سال 2020 این ارز را خرید. یک پلتفرم است که به نظر می رسد با API خود پلی بین جهان فیات و ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کند که برای ایجاد کارت های پرداخت جهانی با قدرت توکن SXP بومی خود طراحی شده است.

16.کاوا Kava

کاوا یک پلتفرم غیرمتمرکز با ارزش بازار 501 میلیون دلار است. کاوا کاربران خود را قادر می‌سازد تا به طیف وسیعی از خدمات مالی غیر متمرکز دسترسی داشته باشند. Kava یک پلتفرم وام دهی DeFi چند زنجیره ای است که به کاربران امکان می دهد تا از استیبل کوین USDX وام گرفته و انواع ارزهای رمزنگاری شده را سپرده گذاری کنند تا بتوانند سوددهی خود را شروع کنند.

17.الگورند Algorand(algo)

الگورند Algorand یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن ارائه بالاترین استانداردهای امنیتی، مقیاس پذیری و تمرکززدایی به کاربران خود است. بلاک چین Algorand از عملکرد قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند و از یک الگوریتم اجماع به نام «اثبات خالص سهام» استفاده می کند. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که فکر می‌کنیم Algorand شانس انفجار در سال 2022 را دارد، تمرکز تیم آن بر سازگاری با محیط‌زیست است. نگرانی های زیست محیطی با گذشت زمان در همه صنایع بیشتر و بیشتر می شود و قطعاً تأثیر خود را بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشته است. سکه‌ها و توکن‌هایی مانند ALGO که از همان ابتدا برای پایداری و سازگاری با محیط‌زیست ساخته شده‌اند، نسبت به ارزهای رمزپایه مانند اتریوم که مجبور به تغییر برای مطابقت با استانداردهای جدید هستند، برتری دارند.

18.فچ Fetch.ai

Fetch.ai پلتفرمی است که هدف آن اتصال دستگاه ها و الگوریتم های اینترنت اشیا (IoT) برای یادگیری جمعی آن ها است. در سال 2017 راه اندازی شد. Fetch.ai بر اساس یک دفتر کل با ظرفیت بالا ساخته شده است و قابلیت های قرارداد هوشمند را برای استقرار راه حل های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای حل مشکلات غیر متمرکز ارائه می دهد. این ابزارهای منبع باز برای کمک به کاربران در ایجاد زیرساخت اکوسیستم و استقرار مدل های تجاری طراحی شده اند.

19.شیبا اینو Shiba Inu(shib)

کوین شیبا اینو قطعا یکی از آن ارزهای دیجیتال قابل اعتمادی نیست که بتوانید آن را برای یک یا دو سال نگه دارید و همچنان سود کنید. قیمت آن بیشتر تحت تأثیر هیاهوی رسانه های اجتماعی است و به نظر می رسد همیشه از یک دایره عبور می کند: اول تبلیغات سریع و افزایش قیمت و سپس اصلاح و فروش گسترده. اگرچه این یک سرمایه گذاری پایدار نیست اما قطعاً این پتانسیل را دارد که یک بار دیگر در سال 2022 افزایش یابد. فقط مطمئن شوید که وقتی هنوز در مرحله تبلیغات است، آن را خریداری نکنید.

بیشتر بخوانید: آینده ارز دیجیتال شیبا اینو

20.سلف کی SelfKey(key)

SelfKey یک پلتفرم هویتی مبتنی بر بلاک چین است. این فناوری به افراد، شرکت ها، صرافی ها، استارتاپ های fintech و بانک ها، بستری برای مدیریت داده های هویت (KYC) ارائه می دهد.

21.پلی مث Polymath (poly)

Polymath یک پروژه غیرمتمرکز بلاک چین اتریوم است. هدف اصلی آن تسهیل ایجاد و مدیریت راحت تر توکن های امنیتی است. استاندارد ST-20 Polymath به کاربران این امکان را می دهد که الزامات قانونی را در خود توکن ها تعبیه کنند تا تجارت را به شرکت کنندگان تأیید شده محدود کنند. در حال حاضر بیش از 220 توکن در پلتفرم Polymath ایجاد شده است. این پلتفرم در سه سال فعالیت خود در بازار ارزهای دیجیتال، توانسته است شرکای زیاد و هزاران کاربر را جذب کند و خود را به عنوان یک پروژه ارز دیجیتال امیدوار کننده معرفی کند. POLY توکن ابزار پلتفرم است که برای دسترسی به مجموعه قراردادهای هوشمند مورد نیاز برای ایجاد توکن های ST-20 استفاده می شود. این ارز یکی از آلت کوین هایی است که احتمال انفجار آن در سال 2021 بسیار زیاد است.

شما عزیزان می توانید برای خرید انواع ارز دیجیتال که در بالا نام برده شده است از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

سخن آخر

کاربران عزیز توجه کنید که هیچ پیش بینی در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال کاملا دقیق نیست. کارشناسان با توجه به شواهد موجود و بررسی پلتفرم ها و داده های تاریخی سطوح قیمتی پیش روی ارزها را تعیین می کنند. بنابراین لازم است به این نکته توجه کنید که برای سرمایه گذاری در این بازار حتما باید اطلاعات کافی داشته باشید تا متحمل ضرر نشوید.

این مطلب صرفا برای افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه شده است و جنبه آموزشی دارد. ایرانیکارت مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوای آموزشی نخواهد داشت.

1185 بازدید
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022
اگر به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید....
4.86 از 14 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. با سلام خدمت همه عزیزان….دوستان من ارزهای (شیبا/سلر/اس ال پی/بی بی دوج/کیشو/کاردانو/وینک/ترون/لوناluna /////////اینا رو در سبدم هولد کردم برای بلندمدت ایا کسی هست منو راهنمایی کنه که به جای چندتا از این ارزها رو با ارزهای دیگه جابجا کنم؟؟؟خیلی ضرر کردم لطفا تا قیمتها سعودی نشده یکی راهنماییم کنه

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، خرید و فروش ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری کردن در آن نیازمند تحقیق، مطالعه و بررسی‌های زیاد است. لطفا در این زمینه از دانش و اطلاعات خود استفاده کنید.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. بهترین ارزها درحال حضر بنظر شخصی بنده باتحقیقات مفصلی که داشتم نظر کارشناسان خبره جهانی رو هم بررسی کردم اولیش سلطانه بیت کوین..بعدسلطان سولانا ترا استلار ترون دوج کوین ومانند کوین برای سرمایه گذاری درسال ۲۰۲۲…مثلا برای سولانا وترا پیش بینی ۱۰۰۰دلاری تا آخر۲۰۲۲شده وتا ۵۰۰۰هزار هم‌پیش بینی شده..انشاالله همتون پرسود باشید

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 3. سلام بهم کمک کنیدچی بخرم ممنون

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، از آنجایی که بازار رمزارزها بسیار پر ریسک است، بنابراین بهتر است از دانش و تحقیقات خود در این زمینه استفاده کنید.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 4. بنده ارزهای بنیادی تو سبدم دارم ولی به دنبال سود چند هزار درصدی هستم و ارزش ریسک داره و ارزی مثل سیفمون رو حتما تو سبدم نگه میدارم

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی
   از این که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید، متشکریم.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 5. با سلام بهترین ارز دیجیتالی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم ارزهای تازه به دنیا رسیده هستند که سودهای میلیاردی به هولدرهاشون میدن
  هولدرهای میلیونری که حتی میلیونر هم نبودند و پایین تر بودند با خرید یکساله ی این ارز میلیاردر شدند و اون هم ارزی مثل ((شیبا)) بود
  همچنین برای سوددهی برتر ارز (((((ترون)))) میتونه رشد 5برابری داشته باشه و در آستانه ی انفجاره میزان توکن سوزی های این ارز ترون به حدی هست که دیگه فروشنده ای باقی نمونده و این میتونه تقاضا رو روی این ارز به شدت افزایش بده ………. به کم قانع نباشید همیشه زیاد بخواهید تا زیاد بدست آورید
  ارز دیگه هم که خوبه بگم بخرید (((((سلر نتورک)) هست ……………. عالی برای سوددهی 3برابری 300درصدی
  و همچنین گوشه ی چشمی هم به رقیب (((شیبا یعنی (((((((دوج کوین داشته باشید.
  ==============
  امیدوارم بهترین ها در بهترین لحاظ قسمتتون بشه
  پس چی شد::::: شیبا —- دوج کوین ——– سلر نتورک ——– ترون

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 6. به نظر من زندگی جای ریسک این همه پول هدر دادیم چی شد اینم روش هر کسی میخواد زندگیش دگرگون بشه آینده خوبی داشته باشه باید ارز دیجیتال داشته باشد تنها راه نجات ما جهان سومی ها …
  ارزهای کاردانو … ترون …ریپل …پولکادات….وی چین …فچ ….سواپ ….شیبا ….ماسک …لایت کویین …و بایننس باید داشته باشد …

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، از این که نظر و دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید، متشکریم.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟