021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

سقوط بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار: آیا میهمانی تمام شده است؟

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1400تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 اخبار

در حالی که همچنان خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران و دنیا، پرطرفدار است؛ صبح روز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ ماه ۹۹، قیمت بیت کوین از حدود ۶۰ هزار دلار به نواحی نزدیک به ۵۰ هزار دلار سقوط کرد! با وجود این که چندین روز پس از این سقوط آزاد، پادشاه ارزهای دیجیتال تا حدودی قیمت دلاری خود را ترمیم کرد و در نواحی ۵۴ هزار دلار تا ۵۶ هزار دلار آرام گرفت؛ مجددا امروز (شامگاه پنجشنبه ۲ اردیبهشت و صبح جمعه ۳ اردیبهشت) قیمت بیت کوین سقوط کرد و تا محدوده ۴۸ هزار دلار پایین آمد.

موضوع اینجاست که این اصلاح حدودا ۲۶ درصدی بیت کوین، نشانگر چیست؟ آیا رالی صعودی خرید بیت کوین به خط پایان خود نزدیک شده است؟ در ادامه با ایرانیکارت همراه باشید.

آتش‌بیار معرکه: اخبار منفی متاثر بر خرید و فروش بیت کوین

هر ۲ سقوط آزاد قیمت بیت کوین در هفته گذشته متاثر از اخبار منفی بود. هرچند همه تقصیرها را نمی‌توان گردن اخبار منفی انداخت! بهرحال شکی نیست که از سرعت و قدرت صعود بیت‌کوین در هفته‌های اخیر کاسته شده بود و بیت کوین چاره‌ای جز اصلاح قیمتی برای تجدید قوا و ادامه صعود نداشت؛ اما بهرحال اخبار منفی نیز بر این اصلاح دامن زدند.

آنچه باعث کاهش قابل توجه قیمت در روز یکشنبه بود، خبری مبنی بر احتمال جریمه شدن ۲ نهاد مالی توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا به اتهام پول‌شویی به‌وسیله ارزهای دیجیتال بود. هرچند بعدا مشخص شد که در حال حاضر این اتهام اثبات نشده و وزارت خزانه‌داری تنها تراکنش‌ها و حساب‌های مرتبط با این ۲ نهاد مالی را تحت نظر گرفته است.

در کنار این خبر، قطع برق قسمتی از چین و غیرفعال شدن درصد قابل توجهی از ماینرهای چینی نیز در کاهش قیمت بیت کوین در روز یکشنبه بی‌تاثیر نبود. بر اثر این قطعی برق، هش‌ریت شبکه حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد با کاهش مواجه شد. هرچند پس از رفع این مشکل، توان شبکه به صورت کامل بازیابی شد.

اما آنچه به سقوط آزاد ۲ روز اخیر سرعت بخشید، خبر افزایش مالیات سرمایه‌گذاران و ثروتمندان آمریکایی بود. بر اساس این خبر، احتمال افزایش درصد مالیات بر سود آنها تا بیش از ۴۰ درصد نیز وجود دارد! هرچند این افزایش مالیات همچنان در حال بررسی است و تصویب نشده است.

پس از این انتشار این خبر بود که بازارهای مالی آمریکا و به دنبال آن بازار ارزهای دیجیتال با اصلاح شدیدی مواجه شدند.

بیشتر بخوانید: آینده ارز دیجیتال شیبا اینو

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین: آیا میهمانی تمام شده است؟

با وجود سقوط قیمت بیت کوین در هفته اخیر، می‌توان گفت همچنان نشانه محکمی برای پایان ترند صعودی بیت‌کوین دیده نمی‌شود. تحلیلگران معتقدند داده‌های زنجیره‌ای (آن‌-چین) همچنان نشان از امیدواری سرمایه‌گذاران بلندمدت به افزایش قیمت بیت کوین دارند و به نظر می‌رسد این کاهش قیمت، در بلندمدت موقتی به نظر برسد.

هرچند در کوتاه‌مدت و میان‌مدت، امکان کاهش بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد و شاید حتی قیمت دلاری بیت کوین تا محدوده ۴۰ هزار دلار نیز اصلاح کند.

در پی اصلاح بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال نیز دچار اصلاح قیمتی شده‌اند.

بیشتر بخوانید: بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

460 بازدید
سقوط بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار: آیا میهمانی تمام شده است؟
در حالی که همچنان خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران و دنیا، پرطرفدار است؛ صبح روز یکشنبه...
5 از 2 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید