آزمون ها

شرایط شرکت در آزمون بین المللی تافل

شرایط شرکت در آزمون بین المللی تافل

آزمون تافل (TOEFL)، یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی، برای سنجش زبان انگلیسی می‌باشد. این آزمون از جمله آزمون‌های سازمان خصوصی خدمات آموزشی ETS است که طراحی و مدیریت آن را بر عهده دارد. شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی، می‌تواند شرایط مهاجرت برای تحصیل و کار در بسیاری از کشورها را برای شما فراهم کند. از آنجایی که تعداد مهاجران و شرکت کنندگان این آزمون در حال افزایش است، شاید سوالی که برای اکثر افراد ایجاد می‌شود، شرایط شرکت در آزمون تافل و هزینه آن باشد. این مقاله را بخوانید تا با منابع آزمون تافل آشنا شده و از شرایط شرکت در این آزمون مطلع شوید.

شرایط شرکت در آزمون تافل

برای شرکت در هر آزمونی، مثل آزمون آیلتس، usmle، ناتی و بسیاری از آزمون‌های بین المللی دیگر، باید از شرایط شرکت در آزمون مطلع باشیم. در این قسمت از مقاله به بررسی آزمون تافل که یکی از معتبرترین آزمون‌های جهانی است، پرداخته می‌شود.

  1. تایید هویت در آزمون تافل فقط با استفاده از کارت ملی و پاسپورت قابل انجام است. پس از تایید هویت از شما یک عکس دریافت و سپس جایگاه شما در آزمون مشخص می‌شود.
  2. در هنگام ثبت نام، تمامی اطلاعات خواسته شده را به دقت و با صحت کامل وارد کنید. کلیه مشخصات شما باید مطابق با اطلاعات فردی ثبت شده در پاسپورتتان باشد.
  3. در زمان ثبت نام آزمون تافل، 4 دانشگاه را برای ارسال نمره خود مشخص کنید. در صورتی که در هنگام ثبت نام گزینه Send additional paper score report to me را فعال کرده باشید، یک نسخه از آزمون هم، 1 ماه پس از برگزاری آن به آدرسی که وارد کردید، ارسال می‌گردد.
  4. تا 4 روز قبل از تاریخ آزمون، امکان لغو ثبت نام وجود دارد و پس از کنسل کردن آن، تنها نیمی از هزینه آزمون به شما برگردانده می‌شود.
  5. فاصله زمانی شرکت در آزمون 12 روز است و نمی‌توانید زودتر از این بازه، مجددا در آزمون تافل شرکت کنید.
  6. امتیاز آزمون تافل، دارای 2 سال اعتبار است و پس از آن دیگر نمره داوطلب قابل گزارش به موسسات، سازمان‌‌ها و دانشگاه‌ها نیست. البته یک استثنایی هم وجود دارد. این که اگر نمره داوطلب از 116 بیشتر باشد، از اعتبار دائمی برخوردار بوده و نیاز به تمدید شدن و شرکت مجدد در آزمون ندارد.
  7.  در صورت ثبت نام دیرهنگام و با تاخیر آزمون تافل، زمان شرکت در آزمون به رنگ قرمز نمایش داده شده و بر مبنای آزمون با تاخیر محاسبه می‌گردد. در این صورت قیمت آن 40 دلار بیشتر و معادل 265 دلار می‌باشد.
  8. در روز آزمون به شما هدست، کاغذ و مداد داده می‌شود و اجازه به همراه بردن هیچ وسیله‌ای داده نمی‌شود. پس از بردن گوشی همراه، دیکشنری و … خودداری کنید.
  9. بعد از 10 الی 12 روز پس از آزمون، نتیجه آن داخل حساب کاربری داوطلب مشخص می‌گردد.
  10. امتیاز آزمون تافل از 0 تا 120 می‌باشد ولی حداقل نمره قبولی برای بیشتر موسسات و آموزشگاه‌‌ها 75 در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: تافل بهتر است یا آیلتس ؟ | تفاوت تافل و آیلتس

شرایط شرکت در آزمون تافل

هزینه ثبت نام و مراکز برگزاری آزمون تافل

هزینه تافل در کشورهای مختلف، متفاوت است. مثلا در کشور ترکیه هزینه ثبت نام 185 دلار و در کشور ایران 245 دلار می‌باشد که در مراکز مختلف برگزاری این آزمون مثل مرکز تافل سازمان سنجش، امیر بهادر و .. این مبلغ یکسان است. با توجه به آخرین تغییرات قیمت دلار، هزینه ثبت نام آزمون تافل 63,570,000 ریال می‌باشد. البته فراموش نکنید، هزینه هایی مثل کنسل کردن آزمون، تغییر تاریخ آزمون و تاخیر در ثبت نام هم باید در نظر بگیرید. در صورتی که تا 4 روز قبل از برگزاری آزمون، اقدام به ثبت نام کنید، به دلیل تاخیر در ثبت نام 40 دلار بیشتر باید پرداخت کنید.

4500 مرکز برای برگزاری آزمون تافل در 165 کشور مختلف دنیا، وجود دارد. در ایران هم این آزمون در استان‌های مختلفی مثل شیراز، تبریز، ارومیه، زنجان، کرج، آمل و کیش به صورت آنلاین و در تهران و اصفهان هم به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. شما می‌توانید نزدیک‌ترین مرکز برگزاری این آزمون را از طریق وب‌سایت رسمی TOEFL پیدا و آن را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل

بهترین منابع آزمون تافل برای کسب بیشترین نمره

در این قسمت از مقاله، به مهم‌ترین منابع آزمون تافل، برای کسب بیشترین نمره و موفقیت در این آزمون پرداخته شده است.

The official guide to the TOEFL

کتاب The official guide to the TOEFL توسط شرکت برگزار کننده آزمون تافل، یعنی ETS، تالیف شده است. این کتاب شامل 4 فصل می‌باشد و هر فصل به 4 بخش شنیدن، نوشتن، مکالمه و خواندن که ساختارهای آزمون تافل می‌باشد، پرداخته است.

Kaplan TOEFL iBT Premier

این کتاب هم دارای 4 بخش اصلی آزمون تافل می‌باشد و نمونه سوالات آزمون و جواب‌های مناسب آن در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود. کتاب Kaplan به همراه یک سی دی شامل 95 دقیقه فایل صوتی و 95 دقیقه فایل ویدئویی ارائه می‌شود. در صورتی که تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارید و تازه وارد نیستید، خواندن این کتاب برای شرکت در آزمون تافل، به شما پیشنهاد می‌شود.

TOEFL Grammar Guide

این کتاب به صورت دقیق و کامل، به بررسی قواعد و گرامرهای بسیار مفید این آزمون پرداخته است. نکات این کتاب، به ساده ترین شکل ممکن توضیح داده می‌شود و حاوی تعداد زیادی تمرین و سوال برای آمادگی داوطلبان می‌باشد.

Barron’s

کتابی دارای 500 واژه ضروری برای آزمون تافل است که البته برای شرکت در تمامی آزمون‌های بین المللی مناسب می‌باشد. هر درس این کتاب شامل 15 کلمه به همراه مترادف‌ها و مثال برای درک بهتر آن واژه است. همچنین در پایان هر بخش هم آزمونی وجود دارد که تسلط شما نسبت به واژگان سنجیده می‌شود.

Official TOEFL iBT Tests

کتاب Official TOEFL iBT Tests شامل 5 تست نهایی آزمون تافل است. در این کتاب تمامی سوالات 5 آزمون آخر به همراه پاسخ‌های کامل و جامع برای آمادگی شرکت در این آزمون درج شده است.

Collins Skills for TOEFL

این کتاب در ۳ جلد عرضه شده که در جلد اول Reading و Writing، در جلد دوم مهارت‌های Listenig و Speaking و در جلد سوم Grammar و Vocabulary بررسی می‌شود. در پایان هر درس هم، نمونه سوالات تستی مرتبط ارائه شده است. این کتاب یکی از بهترین منابع آزمون تافل می‌باشد و به داوطلبان کمک می‌کند تا از نکات لازم برای موفقیت در این آزمون مطلع شوند.

این مطلب صرفا برای افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه شده است و جنبه آموزشی دارد. ایرانیکارت مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوای آموزشی نخواهد داشت.

 سخن نهایی

برای شرکت در هر آزمونی، از امتحانات مدرسه گرفته تا شرکت در کنکور و آزمون‌های بین المللی، باید نسبت به شرایط برگزاری آن مطلع باشید و متناسب با آن‌ها عمل کنید. در این مقاله سعی کردیم شرایط و هزینه شرکت در آزمون تافل را به شما یادآوری و منابعی را معرفی کنیم که بتوانید در این آزمون موفق شوید. شما هم اگر تجربه شرکت در آزمون آیلتس را دارید یا منبع معتبری را برای آزمون تافل می‌شناسید که به موفقیت داوطلبان کمک می‌کند، لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آزمون USMLE چیست ؟
آزمون ها
آزمون USMLE چیست ؟
اگر قصد دارید به کشور آمریکا مهاجرت کنید و در آنجا مشغول به تحصیل در رشته پزشکی شوید یا کار طبابت را انجام دهید، حتما باید در آزمون سه مرحله‌ای...
آزمون آیلتس ایندیکیتور چیست؟
آزمون ها
آزمون آیلتس ایندیکیتور چیست؟
با گسترش و شیوع ویروس کرونا، برگزاری بسیاری از آزمون‌های حضوری کنسل شد. آزمون آیلتس هم که یکی از آزمون‌های مهم و بین المللی برای سنجش تسلط افراد به زبان...
آزمون تومر؛ آزمون‌‌ های بین‌‌ المللی زبان ترکی استانبولی
آزمون ها
آزمون تومر؛ آزمون‌‌ های بین‌‌ المللی زبان ترکی استانبولی
آیا می‌دانستید که برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه و تحصیل در آنجا نیز، باید در آزمون‌ های بین‌ المللی زبان ترکی استانبولی شرکت و رتبه ایده‌آل آن را کسب کنید؟ آیا...