021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

لینکدین و فرصت های شغلی در سراسر جهان

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1399تاریخ بروزرسانی : 13 اردیبهشت 1399 متفرقه

لینکدین یک شبکه ی اجتماعی است که تمرکزش روی ارتباطات حرفه ای و شغلی افراد میباشد و یکی از بهترین بستر ها برای کارفرمایانی است که به دنبال نیروی متخصص هستند و همچنین افرادی که با ویزگی های بارز به دنبال فرصت شغلی میباشند. در این یادداشت با ایرانیکارت همراه باشید تا به چگونگی استفاده از این فرصت ها پی ببرید.

لینکدین، رزومه آنلاین شما

قبل از هر چیزی، لینکدین رزومه آنلاین شما به حساب می آید. در گام اول پس از ورود خود از شما میخواهد که تمامی اطلاعات و پیشینه خود را وارد کنید، اعم از تحصیلات، سوابق کاری و همچنین سوابق حرفه ای  که از انجام فعالیت ها کسب کرده اید. در دنیای امروز شرکت ها برای تامین نیرو های انسانی خود از روش های قدیمی بهره نمیگیرند و پلتفورمی همانند لینکدین، جایگزین آن روش ها شده اند. این اتفاق یکی از بهترین مواردی است که میتواند برای شهروندان کشور های در حال توسعه اتفاق بیوفتد، چرا که با قرار دادن اطلاعات و رزومه شخصی خود، به شکل صحیح در این بستر، میتوانند از تمام فرصت های شغلی جهان با خبر شوند و سپس از آنها بهره مند شوند.

فرصت های به ظاهر ساده، ولی سخت

تمامی موارد ذکر شده، شاید به ظاهر ساده باشند اما همه چیز به همین راحتی نیست و اولین قدم برای مقبولیت در لینکدین، جدای از تجربیات و مدارک معتبر، نوع معرفی آنها و به نمایش گذاشتنشان در پروفایل خود به بهترین شکل ممکن است که با رعایت چند نکته ی ساده و کلیدی میتوانید به نتیجه ی مطلوب برسید.

در مرحله ی اول، شما فقط یک آدرس ایمیل احتیاج دارید. بعد از  ثبت نام، شما وارد اکانت خود میشوید و اطلاعات درخواستی را بر طبق استاندارد ها و راهنمایی های برنامه وارد میکنید. اولین قدم شما بعد از تکمیل موارد در خواستی تغییر URL میباشد که با مراجعه به سایت لینکدین امکان پذیر است. این نکته ای مهم است، زیرا که این مورد به عنوان آدرس پروفایل شما به نمایش گذاشته میشود.

فرصت های شغلی, شغل یابی, ساخت رزومه

مقبولیت در نگاه اول

اولین تاثیر بر روی مخاطبانتان، قبل از تمام مدارک و تجربه های ارزشمند شما، عکس پروفایلتون میگذارد، پس قاعدتا نمیشه از آن چشم پوشی کرد. عکس پروفایلتان باید موجه و با نورپردازی مناسب و واضح باشه. اصولا توصیه ی افراد با تجربه در لینکدین به ما این است که، ترجیحا از عکسی استفاده شود که در محیط کاری گرفته شده باشد و بهترین نتیجه عکسی است که با تمام فاکتور های لازم، در محیط کار از شما گرفته شده است. اگر هنوزایده ای برای عکس مناسب ندارید، میتوانید با مراجعه به حساب کاربری افراد فعال در زمینه کاری مشابه خود، ایده کلی را بگیرید و برای شروع، عکسی مشابه انها منتشر کنید.

هدلاین، مختصر و بسیار مفید

زمانی که شما با افراد تازه وارد در لینکدین صحبت میکنید، متوجه میشوید که نتایج مطلوبی دریافت نکرده اند و برخی سعی دارند تا کل ساز و کار این پلت فرم را زیر سوال ببند و از ناکارآمدی آن گله کنند. با یک بررسی ساده متوجه میشوید که آجر اول را کج گذاشته اند و در نتیجه عمارت مطلوب را بدست نیاورده اند. یکی از مهمترین نکات یک اکانت موفق لینکدین، داشتن یک هدلاین خوب است.

یکی از رایج ترین اشتباهات افراد در نگارش این قسمت اینه که اختصاصش میدن به عنوان شغلی و شرکتی که در آن مشغول به کار هستند. حالا فرض کنید یک کارفرما هستید و با چنین پروفایلی مواجه میشوید، آیا تمایلی خواهد داشت برای ادامه مطالعه و بررسی بیشتر؟

از این فضا باید برای بیان تخصص خود استفاده کنید، آن هم در قالب یک جمله .در بیان دیگر در این قسمت باید چیزی که خاصیت شماست نوشته شود، دقیقا همان چیزی که شما را از بقیه ی افراد متمایز میکند.

تبلیغات لینکدین

تبلیغات: آنجا که متخصصین جمعند!

شما می توانید از تبلیغات لینکدین برای شناخته شدن کسب و کار خود استفاده کنید.

لینکدین شبکه اجتماعی متخصصان است، این را همه می‌دانند!

  • اگر مایلید تبلیغات شما برای کاربران لینکدین که تقریبا همگی جزو قشر تحصیل‌کرده و متخصص جامعه هستند نشان داده شود، کافی است این کار را به ما بسپارید.
  • ما تبلیغ شما را به صورت کاملا تخصصی در لینکدین به کاربران ایرانی نشان می‌دهیم تا مورد توجه متخصصان و کارشناسان ایرانی قرار بگیرید.
  • مجموعه افراک برای اولین بار در ایران می‌تواند به صورت تخصصی تبلیغات شما را در سراسر لینکدین به نمایش بگذارد و برند شما را برای متخصصان به شهرت برساند.

کار سراسر جهان, لینکدین, فرصت کاری

آخرین قدم، مهمترین قدم

آخرین مرحله برای اینکه پروفایل شما از لحاظ محتوا کامل باشد، نوشتن خلاصه ای مناسب از تجربیات، مهارت ها  و به صورت کوتاه هر ویژگی که دارید را در اختیار مخاطب قرار دهید. به یاد داشته باشید که در این قسمت شما محدودیتی برابر با 2600 کارکتر دارید. این محدودیت تعداد کارکتر میتواند هم یک تحدید باشد و هم یک فرصت. شما باید با جمله بندی صحیح و پاراگراف نویسی مناسب هر آنچه را که در توان دارید، بیان کنید.

از تجربیات کاری تا مهارت های کاری و فردی که شما را از دیگر افراد متمایز میکند. این قسمت شباهت بسیار زیادی به قسمت چکیده یک کتاب دارد که نکات برجسته را در قالب چند جمله ی مختصر به مخاطب شما منتقل میکند. یکی از نقاط قوت لینکدین این است که، شما پس از وارد کردن اطلاعات اولیه، به شما یک متن پیشنهادی میدهد که میتوانید از آن با چند تغییر مختصر از آن به عنوان خلاصه اطلاعات خود استفاده کنید .در صورت تمایل نیز میتوانید با مراجعه به صفحه ساخت اکانت پریمیوم لینکدین، از تمام پتانسیل این نرم افزار کاربردی استفاده کنید.

تجربیات استفاده از این نرم افزار را با ما در میان بگذارید. آیا تا به حال فرصت شغلی در این نرم افزار برای شما به وجود آمده است ؟

679 بازدید
لینکدین و فرصت های شغلی در سراسر جهان
لینکدین یک شبکه ی اجتماعی است که تمرکزش روی ارتباطات حرفه ای و شغلی افراد میباشد و یکی...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید