021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

متاورس چیست؟ معرفی 9 ارز برتر متاورس

19 دی 1400زمان مطالعه : 12 دقیقه ارز های دیجیتال

فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام (متاورس Metaverse) روبه‌رو شده اند. در ماه‌های اخیر شما هم ممکن است چیزی به نام متاورس شنیده و یا در مورد رمز ارزهای متاورس کنجکاو شده یاشید. شاید خوانده باشید که متاورس قرار است جایگزین اینترنت شود یا اینکه همه ما قرار است در آن زندگی کنیم. شاید فیسبوک (یا ده‌ها شرکت کوچک‌تر) سعی در تصاحب آن داشته باشد و شاید ربطی به NFT‌ ها داشته باشد؟ تغییر برند متا و سرمایه‌گذاری اخیر فیسبوک، موج جدیدی از علاقه به متاورس را برانگیخت. آیا تنها راه سرمایه گذاری در آن فقط خرید ارز متاورسی است؟ با ما همراه باشید تا پس از آشنا شدن با مفهوم و کاربرد متاورس، به معرفی ارزهای متاورسی بپردازیم.

ایده متاورس این است که فضاهای آنلاین جدیدی ایجاد می‌کند که در آن تعاملات افراد می‌تواند چند بعدی باشد. جایی که کاربران می‌توانند خود را در محتوای دیجیتال غوطه‌ور کنند نه اینکه صرفاً آن را مشاهده کنند. افزایش علاقه به متاورس را می‌توان در نتیجه ویروس همه گیر کووید19 دانست. از آن جایی که افراد مجبور به کار و تحصیل از راه دور شدند، تقاضا برای راه‌هایی برای واقعی‌تر کردن تعامل آنلاین افزایش یافت. برای اینکه بدانید متاورس چیست و با بهترین ارزهای دیجیتال متاورس آشنا شوید تا انتها همراه ما باشید.

تاریخچه

این کلمه در سال 1992 در رمان علمی تخیلی دیستوپیایی به نام Snow Crash نوشته نیل استفنسون ابداع شد. در این کتاب، متاورس مجموع واقعیت‌های مجازی و افزوده‌شده است که بر روی یک «خیابان» بسیار طولانی متمرکز شده‌اند که مردم به‌عنوان آواتار در آن راه می‌روند و می‌توانند با استفاده از عینک و اتصال به پایانه‌ها به آن دسترسی داشته باشند. از آن زمان، کلمه «metaverse» برای توصیف انواع ابتکارات متمرکز بر ایجاد یک واقعیت مجازی دائمی‌تر که به زندگی فیزیکی ما نفوذ می‌کند، استفاده شده است.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال

پسوند متا به معنای «پشت یا فراتر» است، همچنین می‌تواند به معنای «جامع تر» و حتی «متحول کننده» باشد. نیمه دوم کلمه، verse، از کلمه «universe» مشتق شده است. به طور کلی، کلمه «metaverse» به دنیای مجازی اشاره دارد که یک شکل جدید از جهان فیزیکی است.

متاورس چیست؟

متاورس چیست؟

متاورس یک شبکه گسترده از جهان‌های سه بعدی و شبیه‌سازی‌های دائمی و بی‌درنگ است که از تداوم هویت، اشیاء، تاریخ، پرداخت‌ها و حقوق پشتیبانی می‌کند و می‌تواند به طور همزمان توسط تعداد بسیار نامحدودی از کاربران، هر کدام با یک فرد، تجربه شود. متاورس ترکیبی از چندین عنصر فناوری، از جمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ویدئو است که در آن کاربران در یک جهان دیجیتال «زندگی می‌کنند». حامیان metaverse تصور می‌کنند که کاربران آن در همه چیز از کنسرت‌ها و کنفرانس‌ها گرفته تا سفرهای مجازی به سراسر جهان، کار، بازی و ارتباط با دوستان خود را حفظ کنند.

آیا می‌توان متاورس را مرحله بعدی اینترنت خواند؟ متاورس یک بلاک چین نسل دوم است که بستری را برای دارایی‌های دیجیتال و همچنین قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند. با استفاده از نرم‌افزار منبع باز ساخته شده است که هر کسی می‌تواند از آن برای ایجاد متاورس خود یا استفاده از موارد موجود استفاده کند. کلمه «metaverse» در ارتباط با واقعیت مجازی (VR) و فضای سایبر استفاده می‌شود. Metaverse یک محیط دیجیتالی فراگیر است که در آن می‌توانیم آواتارهای خود را ایجاد کنیم، مهارت‌های جدید را بیاموزیم و با افراد دیگر در سراسر جهان بازی کنیم و یا حتی با به دست آوردن ارز متاورسی از پلتفرم مربوطه، کسب درآمد کنیم. این دنیای دیجیتال توسط مردم در سراسر جهان به اشتراک گذاشته خواهد شد. این کشور پول و اقتصاد، قوانین و هنجارهای اجتماعی خود را خواهد داشت.

«متاورس، مجموعه‌ای از فضاهای مجازی است که در آن می‌توانید با افراد دیگری که در فضای فیزیکی مشابه شما نیستند، بسازید و کاوش کنید. »

Metaverse خود را به عنوان یک پروژه بلاکچین عمومی و منبع باز معرفی می‌کند که هدف آن ارائه زیرساخت اصلی برای اهداف اجتماعی و شرکتی است. هدف آن ایجاد جهانی است که در آن دارایی‌های دیجیتال (توکن هوشمند متاورس و توکن قابل شناسایی متاورس) و هویت‌های دیجیتال (آواتار) از تراکنش‌های دارایی از طریق یک واسطه ارزشمند (اوراکل) پشتیبانی کنند. متاورس یک واقعیت دیجیتالی است که جنبه‌های رسانه‌های اجتماعی، بازی‌های آنلاین، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و ارزهای دیجیتال را ترکیب می‌کند تا به کاربران امکان تعامل مجازی را بدهد.

متاورس فضاهای آنلاینی ایجاد می‌کند که در آن تعاملات کاربر چند بعدی‌تر از فناوری فعلی است. به جای مشاهده صرف محتوای دیجیتال، کاربران در متاورس قادر خواهند بود خود را در فضایی غوطه‌ور کنند که در آن دنیای دیجیتال و فیزیکی همگرا می‌شوند. این کلمه زمانی در اخبار ظاهر شد که در اواسط اکتبر 2021 شایعاتی در مورد تغییر نام تجاری فیسبوک با نامی جدید برای پذیرش تعهد این شرکت به متاورس شروع شد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، نام جدید متا را در کنفرانس فیسبوک کانکت 2021 در 28 اکتبر اعلام کرد و وب سایت جدیدش آن را به عنوان «یک شرکت فناوری اجتماعی» معرفی کرد. در آینده، شما قادر خواهید بود با دوستان و خانواده دور هم جمع شوید، کار کنید، یاد بگیرید، بازی کنید و یا خرید کنید. تجربیات کاملاً جدیدی که واقعاً با طرز فکر ما در مورد رایانه یا تلفن امروز مطابقت ندارد.

 بیشتر بخوانید: ETF بیت کوین چیست ؟

فناوری‌هایی مانند واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در متاورس ترکیب شده‌اند تا حسی از حضور مجازی ایجاد کنند. مدیر عامل فیسبوک مارک زاکربرگ معتقد است که عینک‌های واقعیت افزوده در نهایت به اندازه تلفن‌های هوشمند گسترده خواهند شد. در اکتبر 2021 فیس‌بوک اعلام کرد که قصد دارد 10000 شغل جدید با مهارت بالا در اتحادیه اروپا (EU) ایجاد کند تا به شکل‌دهی متاورس کمک کند. در یک بیانیه مطبوعاتی در 17 اکتبر 2021 اشاره کرد که متاورس «مرحله جدیدی از تجربیات مجازی به هم پیوسته با استفاده از فناوری‌هایی مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. در قلب آن این ایده وجود دارد که با ایجاد حس بیشتر «حضور مجازی»، تعامل آنلاین می‌تواند به تجربه تعامل حضوری بسیار نزدیک‌تر شود.»

انتظار می‌رود که علاقه به متاورس به طور قابل توجهی افزایش یابد زیرا سرمایه گذاران و شرکت‌ها می‌خواهند بخشی از پیشرفت متاورس و به صورت کلی ارز متاورسی که می‌تواند در آینده بسیار تحول ایجاد کند، باشند. زاکربرگ در گفت‌وگو با سایت فناوری The Metaverse گفت:

« من فکر می‌کنم که این بخش بزرگی از فصل بعدی برای نحوه تکامل اینترنت پس از اینترنت تلفن همراه خواهد بود و فکر می‌کنم که این فصل بزرگ بعدی برای شرکت ما نیز خواهد بود.»

در پاسخ به اینکه متاورس چیست فیس‌بوک متاورس را اینگونه تعریف می‌کند:

«مجموعه‌ای از فضاهای مجازی که می‌توانید با افراد دیگری که در همان فضای فیزیکی شما نیستند، ایجاد و کاوش کنید.»

همچنین زاکربرگ در سخنرانی هفته گذشته خود در فیسبوک کانکت یک چشم‌انداز باشکوه از متاورژن را به عنوان «اینترنت حتی فراگیرتر و تجسم یافته تر» توصیف کرد که در آن شما می‌توانید تقریباً هر کاری را که تصور کنید انجام دهید. با دوستان و خانواده دور هم جمع شوید، کار کنید، یاد بگیرید، بازی کنید، خرید کنید، بسازید و… .

متاورس بازی

Gaming Metaverse ایده‌ای برای یک محیط غوطه‌ور سه بعدی است که توسط گیمرها استفاده می‌شود و از ابتدا به عنوان یک واقعیت مجازی عظیم ساخته شده است. هیچ قانون یا محدودیتی به جز مواردی که قبلاً توسط برنامه نویسان با استفاده از فناوری موجود بر روی آن گذاشته شده است، ندارد. در گیمینگ متاورس، کاربران می‌توانند در دنیای سه‌بعدی بی‌درنگ تجربه و تعامل داشته باشند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از متن، چت یا صدا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین می‌توانند جهان را کشف کنند، با اشیاء و افراد موجود در آن با استفاده از ارز متاورسی پلتفرم مربوطه، تعامل داشته باشند یا معاشرت کنند. Gaming Metaverse توسط یک سرور مرکزی کنترل می‌شود که تمام فرآیندهای واقعیت مجازی، از جمله فرآیندهای ورودی بازیکن حیاتی را اجرا می‌کند. سرور همچنین تمام کارهایی که در متاورس انجام می‌شود را ثبت می‌کند. بنابراین اگر قرار بود چیزی در آن اتفاق بیفتد، ما می‌توانیم مشخص کنیم که چه کسی مسئول آن بوده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

تفاوت بین AR و VR چیست؟ - رمز ارزهای متاورس

تفاوت بین AR و VR چیست؟

اکنون که دانستید متاورس چیست در این قسمت شما را با تفاوت VR و AR آشنا می کنیم. واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) دو فناوری هستند که برای مدتی در حال توسعه بودند اما در سال 2021، به شدت در سطح جهانی اجرا شدند. ابتدا باید با مفهوم هر دو مورد آشنا شویم.

واقعیت افزوده AR: یک فناوری است که اشیاء مجازی را با زندگی واقعی ترکیب می‌کند. این فناوری به جای استفاده از رایانه برای تولید آنچه در مقابل خود می‌بینید، تصاویر دیجیتال را بر روی دید شما از دنیای واقعی قرار می‌دهد. برای ارائه یک تجربه واقعیت افزوده به کاربر، آن‌ها باید دستگاهی داشته باشند که بتواند تصاویر دیجیتال را مستقیماً در چشمان او پخش کند یا آن‌ها را روی آنچه که از طریق صفحه تلفن یا تبلت «می بیند» بپوشاند.

واقعیت مجازی VR: تجربه واقعیت مجازی است که در آن تقریباً به طور کامل در دنیایی که توسط کامپیوتر تولید می‌شود غوطه‌ور هستید. فناوری واقعیت مجازی به شما می‌گوید که دیگر در محدوده فیزیکی جهان ما نیستید. در عوض، حواس شما به شما می‌گوید که کاملاً جای دیگری هستید. به عنوان مثال، هنگام استفاده از هدست واقعیت مجازی، میدان دید شما تقریباً به طور کامل توسط تصاویر دیجیتال و صداهای ایجاد شده توسط دستگاه مسدود می‌شود تا به نظر برسد که به دنیای دیگری منتقل شده اید.

 • تفاوت اصلی بین فناوری AR و VR این است که واقعیت مجازی شما را به طور کامل از دنیای فیزیکی جدا می‌کند. در مقابل، واقعیت افزوده شما را در سطحی متصل نگه می‌دارد (از این رو اصطلاح «افزوده شده» نامیده می‌شود). مهم‌ترین تفاوت عملی این است که به دلیل ارتباط فیزیکی شما با واقعیت در یک آزمایش AR، می‌توان به حس حضور ملموس دست یافت. این به نوبه خود منجر به امکان تعامل با اشیاء مجازی می‌شود که گویی واقعی هستند. از سوی دیگر، واقعیت مجازی نمی‌تواند چنین تجربه‌ای را ارائه دهد، زیرا ارتباط شما با واقعیت کاملاً قطع شده است و همه چیز اطراف شما توسط یک رایانه تولید می‌شود.
 • یکی دیگر از تفاوت‌های کلیدی بین AR و VR این است که اولی چیزی است که می‌توانید هر روز از آن استفاده کنید. نیازی به خرید تجهیزات اضافی (مانند هدست) ندارد. در مقابل، هدست‌های VR در حال حاضر بسیار گران هستند و برای تولید هر چیزی به رایانه‌های پرقدرت نیاز دارند.
 • در عمل، برنامه‌های کاربردی AR در بسیاری از بخش‌های مختلف در سراسر جهان تجارت، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و حتی گردشگری یافت شده است.
 • فناوری VR نیز در محیط‌های مختلف تجاری مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، عمدتاً محدود به شرکت‌های سازمانی است که به دنبال راه‌هایی برای ارائه تجربیات عملی به مشتریان خود با محصولاتی هستند که نمی‌توانند در اختیار داشته باشند، مانند اتومبیل یا جواهرات. انتظار می‌رود که این فناوری راه خود را به شبکه برق باز کند.

 بیشتر بخوانید: بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

موارد استفاده متاورس Metaverse چیست؟

موارد استفاده Metaverse بسیار زیاد است، اجازه دهید نگاهی به برخی از آن‌ها بیندازیم.

 • سیستم هویت دیجیتال: متاورس Metaverse به عنوان یک سیستم جامع برای ذخیره و مدیریت هویت‌های دیجیتالی توسعه یافته است که می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند، از جمله آواتارها در بازی‌های آنلاین، کارت‌های ویزیت منحصر به فرد در دنیای فیزیکی، و حتی رمزهای عبور منحصر به فرد در یک وب سایت خاص.
 • بورس دارایی دیجیتال: متاورس می‌تواند به عنوان یک پلتفرم برای مبادلات غیرمتمرکز عمل کند. این مورد باعث می شود کاربران بتوانند دارایی‌های دیجیتال را با کمترین محدودیت ممکن معامله کرده و همچنین بتوانند ارزهای متاورس جدیدی ایجاد کنند.
 • سیستم قرارداد ارز: سیستم قرارداد ارز یک کاربرد عملی از مفهوم بلاکچین به عنوان یک سرویس (BaaS) است. در این تابع، گره‌ها می‌توانند از هویت دیجیتال خود برای تبادل ارزش با دیگران در شبکه استفاده کنند. این قابلیت فراتر از پلتفرم Metaverse است و به کاربران اجازه می‌دهد تا مبادلات خود را روی بلاک چین‌های مرتبط انجام دهند.
 • سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO): این مورد یک نوع کاملاً جدید از موجودیت بلاکچین است که از قراردادهای هوشمند برای مدیریت سرمایه و توزیع وجوه استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز خود را بر اساس الگوهای از پیش تعیین شده در سیستم Metaverse ایجاد کنند.
 • بورس توزیع شده از طریق متاورس: کاربران می‌توانند ارز متاورسی را بدون نیاز به موسسات شخص ثالث مبادله کنند. این امر تراکنش‌های مالی همتا به همتا را ایمن و دسترسی به سایر اشکال ذخیره و انتقال ارزش را تسهیل می‌کند.

اکنون که با موارد استفاده متاورس آشنا شدید، در بخش بعدی به معرفی بهترین رمز ارزهای متاورس خواهیم پرداخت.

شما به عنوان یک آواتار با استفاده از هدست Quest VR در جلسات کاری شرکت می‌کنید و از یک دستگاه روی مچ دست خود برای ارسال پیامک مخفیانه به دوستان خود استفاده می‌کنید. وقتی بیرون می‌روید، عینک هوشمندی می‌زنید که واقعیت افزوده را ارائه می‌دهد. می‌توانید آنچه را که می‌بینید و می‌شنوید ضبط کنید. متاورس از طریق تلفن، رایانه، فناوری‌های پوشیدنی و هدست (یا ترکیبی از آن‌ها) قابل دسترسی خواهد بود و جایی است که شما کار می‌کنید، خرید می‌کنید، ورزش می‌کنید، معاشرت می‌کنید، فیلم تماشا می‌کنید و بازی می‌کنید.

رمز ارزهای متاورس - بهترین ارزهای متاورس کدامند؟

بهترین ارزهای متاورس کدامند؟

پس از توضیح کامل اینکه متاورس چیست، در این قسمت 9 پروژه برتر رمز ارزهای متاورس Metaverse که باید بشناسید را بررسی خواهیم کرد. بازار همچنان به طور مداوم در حال حرکت است و منجر به پیدایش بسیاری از ارز متاورشی جدید می‌شود. رمز ارزهای متاورس هم یکی از عناصری است که مانند NFT ها و میم کوین ها MEMES سرمایه گذاران را به بازار کریپتو جذب کرده است.

Decentraland (MANA) 

یک پلتفرم بازی مبتنی بر توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و قراردادهای هوشمند است و در سال 2016 راه اندازی شد. Decentraland جزو رمز ارزهای متاورس است و از فناوری واقعیت مجازی (VR) استفاده می‌کند که دنیای واقعی را با واقعیتی که به صورت دیجیتالی تولید می‌شود، ترکیب می‌کند. رابط کاربری شباهت زیادی به Second Life و Minecraft دارد. این پلتفرم مانند همه بازی‌های NFT به شما امکان می‌دهد آیتم‌های بازی‌ها را مبادله کنید. یک گیمر می‌تواند در حین بازی با استفاده از ارز متاورسی پلتفرم، درآمد کسب کند. با استفاده از ارز MANA می توان محصولات درون بازی را معامله یا مبادله کرد. هر طرف که مایل باشد می‌تواند در این مبادله شرکت کند. مالکیت زمین برابر با مالکیت دارایی است.

خرید ارز مانا

Axie Infinity (AXS) 

ارز اکسی اینفینیتی از جمله ارزهای متاورس، توکن بومی یک پلتفرم بازی NFT است که به پرورش حیوانات خانگی مجازی اختصاص داده شده است. برای پیشرفت در بازی، باید حیوانات خانگی مجازی را جمع آوری کرد. آن‌ها به عنوان دارایی دیجیتال معامله شده در این سایت عمل می‌کنند. توجه بسیاری از گیمرها (که ممکن است در ابتدا حتی معامله‌گر کریپتو نباشند) برای شرکت در بازی‌هایی که امکان کسب درآمد دارند، جلب شده است. در فیلیپین، بیش از 60% از جمعیت به طور فعال در بازی Axie Infinity شرکت می‌کنند!

خرید ارز اکسی اینفینیتی

Theta (THETA)

تتا (THETA) ارزی که به تازگی به لیست رمز ارزهای متاورس اضافه شده، یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. این شبکه به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز عمل می کند که در آن کاربران پهنای باند و منابع محاسباتی را به صورت همتا به همتا (P2P) به اشتراک می گذارند. این پروژه قصد دارد صنعت پخش ویدیو را کاملا عوض کند!

خرید ارز تتا

Sandbox (SAND) 

سند باکس یک پلتفرم مجازی مبتنی بر اتریوم است که در سال 2012 ایجاد شد. توکن بومی آن یعنی sand از جمله موفق ترین رمز ارزهای متاورس در عملکرد بوده است. سند باکس به عنوان یک پلتفرم بازی، فرصت‌هایی را برای گیمرها و سرمایه گذاران فراهم می‌کند تا در بازی و تجارت شرکت کنند. این پلتفرم در یک اکوسیستم طراحی شده است و به هر کسی اجازه می‌دهد کالاهای دیجیتالی را ایجاد کند، به اشتراک بگذارد و یا مبادله کند. بسیاری از این دارایی‌ها مجموعه بازی‌های آنلاین هستند. یک بازیکن می‌تواند از یک شخصیت در بسیاری از بازی‌ها استفاده کند. برای بازی فقط به دو آواتار و زمین نیاز دارید. محبوبیت آن از این واقعیت ناشی می‌شود که به بازیکنان اجازه می‌دهد از راه‌های مختلفی درآمد کسب کنند.

Enjin Coin (ENJ) 

ارز متاورسی انجین یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است که در سال 2009 برای ترویج ایجاد و تجارت NFT تأسیس شد. این پلتفرم صرفا یک بازی نیست، بلکه یک شبکه پشتیبانی آنلاین مبتنی بر بلاکچین است. برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال انجین کوین می توانید به مقاله ارز دیجیتال انجین چیست ؟ مراجعه کنید.

خرید ارز انجین

WAX (WAXP)

ارز وکس که یکی از رمز ارزهای متاورس است، یک بلاک چین هدفمند بوده و به گونه ای طراحی شده است که معاملات تجارت الکترونیک را برای هر طرف درگیر سریع تر، ساده تر و ایمن تر کند. WAX مجموعه ای از ابزارهای مبتنی بر بلاک چین را ایجاد کرده که بازارهای غیرمتمرکز برنامه (DApp) و توکن های غیرقابل تعویض را می توان بر اساس آن ها ساخت. معماری بلاک چین WAX از زمان بلوک 500 میلی ثانیه ای و تراکنش های بدون کارمزد برای مشتریان پشتیبانی می کند.

Star Atlas (ATLAS)

ارز استار اطلس ATLAS هم جزو رمز ارزهای متاورس است که بر روی بلاک چین متاورس Solana اجرا می شود و کلید مناظر و امکانات جدید هیجان انگیز است. بلاک چین متاورس Solana مانند اتریوم سریع، ایمن و مطمئن است اما مقیاس پذیرتر و ارزان تر است. می‌توانید از ارز ATLAS برای خرید هر یک از دارایی‌های دیجیتالی که برای شرکت در بازی اطلس نیاز دارید، از جمله زمین، کشتی، اعضای خدمه و تجهیزات استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ATLAS برای خرید POLIS، یک ارز درون بازی که برای مدیریت جنبه‌های خاصی از تجربه بازی شما ضروری است، استفاده کنید.

Bloktopia (BLOCK)

یکی از بهترین رمز ارزهای متاورس برای افرادی که ادغام VR و NFT را جستجو می کنند. این ارز روی بلاک چین Polygon اجرا می شود. Bloktopia یک متاورس است که دارای یک آسمان خراش مجازی با 21 طبقه است. چرا 21؟ تیم Bloktopia می خواهد به بیت کوین ادای احترام کند که سقف آن 21 میلیون است. در این آسمان‌خراش واقعیت مجازی، اعضای Bloktopia می‌توانند آواتارهای خود را ایجاد کنند، معاشرت کنند، در مورد رمزارزها بیاموزند و “املاک و مستغلات” متاورس را خریداری کنند.

Aavegotchi (GHST) 

ارز متاورسی GHST به عنوان Metaverse Litepaper شناخته می‌شود. یک پروژه بازی NFT مبتنی بر اتریوم است. همچنین دارای یک سیستم وام به نام Aave است. این پلتفرم یک ارز جدید ERC-20 به نام Gotchus Alchemica را به سیستم خود اضافه کرده است. این تیم در حال کار بر روی مکانیزمی است که ارزش NFT‌ ها را با داشتن توکن های بیشتر در پلتفرم افزایش می‌دهد. این موارد برخی از ابتکاراتی هستند که به گسترش Metaverse و رمز ارزهای متاورس کمک می‌کنند.

با مراجعه به وبسایت coinmarketcap بخش metaverse می‌توانید لیست کامل رمز ارزهای دیجیتال متاورس را مشاهده کنید.

آیا ارز دیجیتال کلید متاورس است؟- رمز ارزهای متاورس

آیا ارز دیجیتال کلید متاورس است؟

NFT ها و رمزارزها در نهایت کلیدهای دسترسی به واقعیت مجازی متاورس هستند. با NFT ها، می توانید به دارایی های دیجیتال از خانه های مجازی و مشاغل گرفته تا لباس های دیجیتال برای آواتار، هنر دیجیتال یا سایر موارد مجازی خود دسترسی داشته باشید. NFT های شما توسط بلاک چین متاورس ایمن می شوند و از اموال دیجیتال شما در برابر تکرار یا هک محافظت می کنند.

اگرچه فناوری بلاک چین متاورس به خوبی تثبیت شده است، خود متاورس هنوز در حال تکامل است. به این معنی که هنوز شکل نهایی خود را به خود نگرفته است. در حالی که تبلیغات زیادی در مورد ظاهر آن وجود دارد، عدم اطمینان در مورد ارزش توکن‌های غیرقابل تعویض ادامه دارد. با این حال، بسیاری از NFT ها، پتانسیل رشد خود را ثابت کرده اند، به همین دلیل است که مردم به طور فزاینده ای آن‌ها را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری می‌بینند.

متاورس و به طور کلی ارز متاورسی، این پتانسیل را دارد که امکانات متعددی را ایجاد کند اما وعده واقعی در نهایت در درون کاربر نهفته است. شما می توانید از طریق کسب درآمد از صنایع دستی دیجیتال خود از دارایی های دیجیتال سود ببرید. دارایی‌های دیجیتالی مانند جمع‌آوری سرمایه، بازی‌ها و کلکسیون‌ها را می‌توان ایجاد کرد و سپس به عنوان دارایی‌های درون‌بازی توکن‌سازی کرد و از آن درآمد داشت. کاربران می‌توانند توکن‌های غیرقابل تعویض یا ارزهای متاورس را سرمایه‌گذاری کرده و معامله کنند و بدون نیاز به بازی، پول واقعی به دست آورند. حتی می توان یک واقعیت مجازی درست مانند دنیای خودمان ایجاد کرد و در جنبه های خاص آن را بهبود بخشید. با این حال، همه چیز به استفاده از یک بلاکچین متاورس که به داده‌های موجود در آن ایمنی بخشیده و یک ارز دیجیتال که از آن پشتیبانی می‌کند، بستگی دارد. در نهایت، بهترین رمزارز برای استفاده در آینده، ارزی است که به شما امکان دسترسی به دنیایی را می دهد که می خواهید در آن زندگی کنید.

سخن آخر

در مقاله متاورس چیست با ارز متاورسی آشنا شدید و خواندید که ویروس COVID-19 علاقه به متاورس را تسریع کرد زیرا افراد بیشتری در خانه کار می‌کردند و از راه دور تحصیل می کردند. متاورس مفهومی از واقعیت مجازی است که دهه هاست وجود داشته است. در یک مفهوم گسترده تر، ممکن است نه تنها به جهان‌های مجازی بلکه به کل طیف واقعیت افزوده اشاره داشته باشد. می‌توان آن را به‌عنوان فضاهای مجازی سه‌بعدی پایدار، مشترک، مرتبط با جهان مجازی درک‌شده و ایجاد شده از طریق یک شبکه رایانه‌ای شبیه به اینترنت توصیف کرد. بنابراین آیا می‌توان گفت متاورس پیشرفت بزرگ بعدی است که راه ارتباط همه ما با یکدیگر را متحول خواهد کرد؟ یا اینکه ارز متاورسی فقط یک بسته‌بندی مجدد از فناوری‌های موجود به یک مفهوم جدید است؟

این مطلب صرفا برای افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه شده است و جنبه آموزشی دارد. ایرانیکارت مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوای آموزشی نخواهد داشت.

سوالات متداول

متاورس مالک خاصی ندارد اما مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک که اکنون با نام متا شناخته می‌شود، یکی از اولین رهبران این ماموریت بود تا متاورس را در دسترس همگان قرار دهد. زاکربرگ به کارمندانش گفت که معتقد است که این بخش بزرگی از آینده فیس بوک خواهد بود!

در متاورس، کریپتو قرار است نقشی محوری ایفا کند. تمرکززدایی از طریق ارزهای دیجیتال به افراد امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی را در اختیار داشته باشند، در نتیجه دنیای متاورس را از حاکمیت انحصارطلبی نجات می‌دهند.

در حالی که دنیای مجازی اولیه تحت مالکیت و کنترل شرکت‌ها بود، متاورس‌ها اکنون تقریبا غیرمتمرکز هستند و برخی یا همه اجزای بازی‌های متاورس بر پایه فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند و به این معنی است که مالکیت خود متاورس بین شرکت کنندگان آن مشترک است.

مفهوم فعلی متاورس به افراد اجازه می‌دهد هر کاری که در زندگی واقعی می‌کنند، انجام دهند. رفتن به یک جلسه کاری، معاشرت با دوستان، خرید، کنسرت، اجرا و حتی گشت و گذار از نظر فنی می‌تواند در متاورس انجام شود.

Decentraland تنها یک پلتفرم متاورسی است. کاربران می توانند در آن دنیای مجازی را کاوش کنند و با دیگر بازیکنان و اشیاء موجود در آن تعامل داشته باشند.

در سال 1992، نیل استفنسون، نویسنده علمی تخیلی، اصطلاح متاورس را برای توصیف فضای مجازی سه بعدی ابداع کرد. متاورس دنیای دیجیتالی است که با استفاده از فناوری‌های مختلفی مانند واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (VR) و ارز دیجیتال و اینترنت ایجاد شده است.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
13615 بازدید
متاورس چیست؟ معرفی 9 ارز برتر متاورس
فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام (متاورس Metaverse) روبه‌رو...
4.82 از 17 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام.برای اینکه بخوایم سرمایه گذاری کنم تو متاورس چجوری باید افدام کنم.چجوری باید آموزش ببینم.میشه راهنمایی کنین اصلا قدم اول چیه.

  ممنونم

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. این زمین ها و ملک هایی که در متاورس خرید و فروش میشه تکلیفش چیه ، این زمین ها را مالک اون ملک فروخته یا نه ؟ و اینکه آیا سندی هم برای مالکیت اون ملک مثلا به من خریدار میدهند ؟ اعلام شده بود با خرید و فروش زمین و تاسیسات خدمات دیگری هم داده میشود لطفا خیلی مجمل توضیح بفرمایید

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، به صورت nft مالکیت شما مشخص میشه و مختص به خود شما هست و هیچکس نمی‌تواند آن را از شما بگیرد. برای درک این موضوع درباره nft‌ها پیشنهاد می‌کنیم مقاله nft چیست را مطالعه فرمایید.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 3. لطفا یه کلیپ آموزشی دررابطه با ارز های web3هم بگذارید

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 4. سلام،عرض ادب..ممنون از مقاله خوبتون
  لطفا اگه امکانش هست مقالات جدید در مورد موارد علمی به روز باز هم بگذارید..

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی ضمن تشکر از توجه شما، به اطلاع می‌رساند به زودی مقالات بیشتری توسط مجموعه ایرانیکارت منتشر خواهد شد. برای مطالعه مقالات بیشتر می‌توانید به بلاگ ایرانیکارت مراجعه فرمایید.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 5. با سلام وعرض ادب
  کاربر گرامی ممنون از این که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
  پایدار باشید
  ایرانیکارت

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 6. لطفا ارزهای متاورس بربستر بایننس هم معرفی کنین . با تشکر

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی
   حتما به زودی مقالات بیشتری در این زمینه، توسط مجموعه ایرانیکارت منتشر خواهد شد.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • خیلی عالی و پر فایده بود
   تشکر از انتخاب و انتشار مطالب مفید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
   • با سلام و عرض ادب
    کاربر گرامی از این که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید، متشکریم.
    پایدار باشید
    ایرانیکارت

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 7. سلام. مرسی بابت مقاله ، بسیار عالی.

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی
   از این که نظر و تجربه خود را با ما در میان گذاشتید متشکریم.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟