021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام : کدام روش بهتری برای انتقال مالی است؟

تاریخ انتشار : 22 اسفند 1395تاریخ بروزرسانی : 5 بهمن 1398 متفرقه

وسترن یونیون (Western Union) و مانی گرام (MoneyGram) دو سازمان بسیار مشهور در دنیا در ارتباط با انتقالات سریع مالی هستند. تشابه بسیار زیاد عملکرد و نحوه ی کار این دو سرویس، در بسیاری اوقات مشتریان را گیج کرده و انتخاب میان این دو را برای افراد سخت میکند. اما وسترن یونیون و مانی گرام چه تفاوتی دارند؟ مانی گرام بهتر است یا وسترن یونیون؟ اگر شما نیز به دنبال انتخاب یکی از این دو روش برای انتقال مالی هستید، بهتر است با تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام آشنا شوید زیرا به انتخاب بهتر شما کمک خواهد کرد:

مقایسه تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

  1. تعداد بادجه:

وسترن یونیون (Western Union) در حال حاضر بیش از 500 هزار بادجه در سراسر دنیا دارد. این در حالی است که مانی گرام در حدود 350 هزار بادجه دارد و در کشور های نسبتا کمتری فعال است. در مجموع به نظر میرسد وسترن یونیون در میان  مردم در بیشتر کشور های دنیا، سرویسی شناخته شده تر بوده و تعداد بیشتر بادجه وسترن یونیون، دسترسی زودتر به آن را امتیازی نسبت به مانی گرام قرار داده است.

به نظر میرسد این مزیت و امتیاز وسترن یونیون نسبت به مانی گرام، پیش از این امتیاز با ارزش تری محسوب میشده است اما با توجه به افزایش خدمات اینترنتی و آنلاین، رفته رفته امتیاز تعداد بادجه، کمتر به چشم خواهد آمد. امروزه هر دو سرویس را میتوان از طریق اپلیکیشن حتی بر روی موبایل نیز نصب کرد و با اتصال سرویس آن به حساب بانکی، نیاز به مراجعه حضوری را از بین برد.

  1. امنیت و حفاظت:

در این مورد به نظر میرسد هر دو سرویس مانند هم عمل میکنند. در هر دوی این سرویس ها، مسئولیت وجه انتقال یافته با مشتری خواهد بود. مشتری نام و مکان گیرنده را به همراه وجه مورد نظر به بادجه میدهد و در کسری از دقیقه، فرد گیرنده با همراه داشتن کارت شناسایی میتواند وجه را دریافت کند. پس از اینکه گیرنده وجه را دریافت کرد، پول انتقال یافته قابل بازیابی از طریق مانی گرام و وسترن یونیون نخواهد بود. به این معنی که چنانچه بخواهید برای فردی پولی را ارسال نمایید که از وی مطمئن نیستید، چنانچه فرد مورد نظر کلاهبردار و یا سارق باشد، مسئولیت آن تماما به عهده ی مشتری انتقال دهنده خواهد بود. هر دوی این سرویس ها اکیدا تاکید میکنند که تنها زمانی پول را ارسال نمایید، که از فرد گیرنده اطمینان کامل دارید.

وسترن یونیون و مانی گرام

  1. ساعت فعالیت:

یکی از مشکلات مشابه هر دو سرویس انتقال پول، ساعت فعالیت بادجه های آن ها است. ساعت فعالیت بادجه های هر دو سرویس، مشابه با ساعت فعالیت فروشگاه های کشور و منطقه ای است که در آن فعالیت میکنند. این موضوع باعث برخی مشکلات میشود، برای مثال چناچه عضو خانواده شما در کشوری باشد که اختلاف ساعت زیادی با کشور شما دارد، در صورتی که زمانی که در کشور مورد نظر ساعات میانی و ظهر هنگام روز است، عضو خانواده درخواست سریع پول نماید، در کشور شما ممکن است شب باشد و بادجه های مورد نظر فعال نباشد. در نتیجه تا آغاز ساعت فعالیت کاری در کشور شما، انتقال پول به تاخیر می افتد. چناچنه گفته شد، با افزایش میزان خدمات آنلاین این سروریس ها، این مشکل نیز رفته رفته کمرنگ تر شده است.

  1. کارمزد انتقال:

تصمیم گیری در ارتباط با اینکه وسترن یونیون ارزان تر است یا مانی گرام، بسیار سخت است. بسته به میزان وجهی که قصد انتقال آن را دارید، کشور مبدا و مقصد و طریقه پرداخت و دریافت میتواند کارمزد بسیار متفاوت باشد. در بسیاری از وبسایت ها و مراکز، کارمزد این دو سروریس در شرایط مختلف با یکدیگر مقایسه شده است و نتیجه تقریبا تمامی آن ها این بوده است که در مجموع مانی گرام کارمزدی کمتر از وسترن یونیون دارد. با توجه به این موضوع، امروزه در مجموع مانی گرام نزد مشتریان روشی ارزان تر از وسترن یونیون محسوب میشود.

انتقال ارز با استفاده از وسترن یونیون یا مانی گرام

  1. روش های دریافت:

در هر دو سرویس، گیرنده ی وجه میتواند به طرق مختلف پول را دریافت نماید. میتواند وجه مورد نظر را مستقیما از بادجه به صورت نقد دریافت کند و یا میتواند وجه را به حساب بانکی که پیشتر به وسترن یونیون خود متصل کرده است انتقال دهد و یا حتی میتواند آن را به کارت فیزیکی حساب خود در وسترن یونیون و یا مانی گرام انتقال دهد. در روش های دریافت، مانی گرام به یک دلیل از وسترن یونیون جلوتر بوده و برنده این بخش از مقایسه محسوب میشود. این دلیل، امکان انتقال وجه از مانی گرام به حساب پی پال (PayPal) است. به این معنی که فرد گیرنده میتواند به جای دریافت وجه نقد از بادجه مانی گرام، آن را مستقیما به حساب پی پال خود انتقال دهد.

  1. سرعت انتقال:

سرعت انتقال پول در هر دوی این سرویس ها در شرایط عادی در کمتر از چند دقیقه خواهد بود. اما سرعت انتقال بسته به نحوه ای که قصد پرداخت و دریافت دارید میتواند متفاوت باشد.

مطالب مرتبط:

با توجه به تمامی موارد گفته شده، به نظر میرسد تفاوت میان این دو سرویس انتقال مالی بسیار کم است. در مجموع بزرگترین امتیاز وسترن یونیون نسبت به مانی گرام، تعداد بادجه های بیشتر در دنیا و تعداد بیشتر کشور های تحت پوشش است در حالی که بزرگترین امتیاز مانی گرام نسبت به وسترن یونیون، کمتر بودن کارمزد انتقال پول در برخی موارد است.

وسترن یونیون و مانی گرام دو سرویس شناخته شده در دنیای ارزها هستند. ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی دارند که معمولا شبیه به یکدیگر نیز می باشند. هر دو آنها پرداخت کارمزدها را با ساختاری پیچیده محاسبه می کنند. هر چند که ممکن است برای انتقال وجه به کشورهای دیگر، هزینه ها و کارمزدهای مانی گرام و وسترن یونیون را با یک دیگر مقایسه کنید، اما در کل نمی توان یک گزینه را به عنوان سیستم پرداخت بهتر و ارزان تر انتخاب کرد. تمام این ملاحظات و مقایسه کردن ها، به کشوری که به آن پول منتقل می کنید باز می گردد.

وسترن یونیون

مانی گرام

1697 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید