021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

نتیجه ی دادگاه ریپل چه شد؟

تاریخ انتشار : 5 اسفند 1399تاریخ بروزرسانی : 16 اسفند 1399 اخبار

ریپل یک پروتکل به‌صورت متن‌باز است که به‌منظور انجام تراکنش‌های سریع و ارزان طراحی شده است. ریپل به‌جای استفاده از سیستم ماینینگ از یک مکانیزم اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تأیید معاملات اش استفاده می‌کند. تراکنش‌های ripple در عرض چند ثانیه تأیید می‌شوند و هزینه‌ی بسیار کمی دارند برخی می گویند که ریپل می تواند حتی جایگزین خوبی برای تراکنش ها شود و توجه علاقمندان به حوزه ی ارزهای دیجیتال را بیشتر از پیش جلب کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از مدیرعامل سابق و بنیانگذار ارز دیجیتال ریپل (XRP) به نام «کریستین لارسن» و مدیرعامل کنونی آن، «برد گارلینگهاوس» شکایت کرد. طبق گفته SEC، آن‌ها از طریق ارائه اوراق بهادار ثبت نشده بیش از ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه جمع کرده‌اند. در ادامه نتیجه ی دادگاه ریپل را بررسی خواهیم کرد.

چکیده ی خبر از نتیجه ی دادگاه ریپل

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC  شکایت اصلاح شده ای را علیه Ripple ارائه داده و  از ادعای خود مبنی بر اینکه XRP  یک اوراق بهادار ثبت نشده است ، کناره گیری کرده است.

ریپل صحت این شکایات را انکار کرده است.

مانیگرام ارتباط خود را با ریپل قطع کرده است.

همچنان بیانیه های جدید SEC و Ripple پرونده را به جلو سوق می دهد ، روند دادرسی در مورد اوراق بهادار  و در حال انجام ریپل همچنان در حال پیشبرد است.

نتیجه ی دادگاه ریپل

پرونده شکایت اصلاح شده توسط SEC

دسامبر گذشته ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهاماتی را علیه ریپل مطرح کرد و ادعا کرد که فروش توکن XRP به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده است.

در تاریخ 18 فوریه ، SEC شکایت اصلاح شده ای را علیه ریپل تنظیم کرد. این شکایت شامل چندین جزئیات و ادعای جدید است.

جرمی هوگان ، وکیل ریپل ، برخی از این تغییرات را بیان کرده است. وی خاطرنشان کرد که SEC باید  اعلام کند که نه تنها XRP امنیت دارد ، بلکه مدیران XRP می دانستند که فروش دارایی اشتباه است و  SEC  بدون توجه به این مساله ، فروش را آغاز کردند.

به همین ترتیب ، SEC بند 110 را اضافه کرده است که ادعا می کند کریس لارسن و برد گارلینگهاوس مدیران Ripple “هر دو نقش مهمی در مذاکره و تأیید فروش سازمانی و سایر پیشنهادات و فروش XRP به سرمایه گذاران نهادی داشته اند.”

هوگان همچنین توجه خود را به بند 186 جلب کرد که می گوید فروش XRP هم در داخل و هم در خارج از ایالات متحده انجام شده است. و می گوید که SEC برای اثبات این اتهامات صلاحیت قانونی ندارد.

ریپل چیست؟

پاسخ ریپل به شکوایه ها

در 21 فوریه ، مشاور حقوقی ریپل ، استوارت آلدروتی ، به ادعاهای جدید پاسخ داد و اظهار داشت که از نظر قانونی تغییرات اندکی تغییر کرده است.

در جای دیگر ، رئیس سابق SEC و وکیل ریپل ، مری جو وایت ، در رسانه ها از ریپل دفاع کرده و اظهار داشته است که SEC “از نظر قانونی و واقعی اشتباه کرده است.” وی اظهار داشت که به دلیل اینکه SEC سالها این شکوایه ها را مطرح نکرده است احتمال دارد این پرونده با شکست روبرو شود.

وایت همچنین اظهار داشت که پرونده دادگاه می تواند در اوایل ماه اکتبر با یک حکم مختصر حل شود  یا اگر دو طرف قبل از آن به توافق برسند ، در یک تاریخ زودتر همه مشکلات بر طرف شود.

قطع همکاری مانی گرام

در پاسخ به این تحولات قانونی ، MoneyGram رابطه خود را با Ripple قطع کرده است. این شرکت می گوید که “به دلیل عدم اطمینان در مورد دادخواهی مداوم آنها با SEC” معاملات خود را در سیستم عامل Ripple متوقف کرده است.

در سال 2019 ،ریپل 50 میلیون دلار در مشارکت با MoneyGram سرمایه گذاری کرد و شرکت های  دیگر را برای این همکاری تشویق کرد. در حال حاضر ، MoneyGram یکی از اولین شرکایی است که به صراحت رابطه خود را با Ripple قطع کرده است ، اگرچه صرافی های زیادی توکن XRP را به طور موقت از لیست خارج کردند. باید دید که آیا این پرونده باعث تفرقه بیشتر خواهد شد یا خیر.

پس از خواندن خبر نتیجه ی دادگاه ریپل اگر به آینده ی ارز ریپل خوش بین هستید می توانید خرید و فروش ارز دیجیتال ریپل را در سایت ایرانیکارت انجام دهید.

7592 بازدید
نتیجه ی دادگاه ریپل چه شد؟
ریپل یک پروتکل به‌صورت متن‌باز است که به‌منظور انجام تراکنش‌های سریع و ارزان طراحی شده است. ریپل به‌جای...
4.1 از 10 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
  1. سلام این توکن اونقدر پر قدرت و با پشتوانه هست که از این دادگاه سر بلند بیرون بیاد .مطمئن باشید.

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟
    • ممنون از توجهتون، امیدواریم که همینطور باشه

      آیا این نظر برایتان مفید بود؟