021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

نحوه خرید رمز ارز در ایران

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1400تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401 ارز های دیجیتال

خرید و فروش ارزهای دیجیتال این روزها موضوع بسیار داغ و پرهیجانی است! اما این حوزه با ریسک‌ها و چالش‌های خود همراه است و تحریم‌های علیه ایران نیز فعالیت در این مسیر را پیچیده‌تر کرده‌ است. از اساسی ترین موضوعاتی که برای فعالیت در زمینه ارز دیجیتال (خرید و فروش بیت کوین و …) باید با آن آشنایی داشته باشید، خرید آنهاست! در این مطلب به موضوع نحوه خرید رمز ارز در ایران می‌پردازیم. ابتدا با مراحل خرید رمز ارز در ایران به صورت کلی آشنا شده و سپس به تشریح هرکدام از آنها می‌پردازیم. با ایرانیکارت همراه باشید.

نحوه خرید رمز ارز در ایران

به صورت کلی فرایند خرید و فروش رمز ارز ها را می‌توان در ۴ مرحله انجام داد:

۱. انتخاب و نصب کیف پول ارز دیجیتال

۲. یافتن و انتخاب یک صرافی معتبر (ایرانی یا خارجی)

۳. ارائه مدارک لازم جهت احراز هویت

۴. انتخاب مقدار ارز مورد نظر و انتقال به کیف پول خود

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

انتخاب و نصب کیف پول ارز دیجیتال

همانگونه که پول‌های شما به صورت فیزیکی در کیف پولتان یا به صورت الکترونیکی در حساب بانکی شما نگهداری می‌شوند، ارزهای دیجیتال نیز برای نگهداری به ابزار مخصوص خود نیاز دارند. این ابزار مخصوص، کیف پول ارز دیجیتال نامیده می‌شود. کیف پول ارزهای دیجیتال به دو دسته کیف پول‌های نرم افزاری و کیف پول‌های سخت افزاری تقسیم می‌شوند.

کیف پول های نرم افزاری، همانگونه که از نام آنها پیداست، بر بسترهای نرم‌افزاری از دارایی ارز دیجیتال شما محافظت می‌کنند؛ با وجود این که این کیف پول‌ها امنیت قابل قبولی دارند، اما باز هم امنیت آنها از نوع دیگر کیف پول ها که کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال هستند، کمتر است.

به همین دلیل توصیه ما به شما استفاده از کیف پول های سخت افزاری است. از بهترین انواع کیف پول های سخت افزاری می توان به کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس و لجر نانو ایکس اشاره کرد. کیف پول سخت افزاری تزور وان و تی نیز از کیف پول های محبوب سخت افزاری است.

یافتن و انتخاب یک صرافی معتبر (ایرانی یا خارجی)

پس از این که بسترهای لازم برای نگهداری ارز دیجیتال خود را فراهم کردید، مرحله بعدی انتخاب صرافی معتبر است تا بتوانید با اطمینان و با قیمت مناسب، ارز دیجیتال خریداری کنید.

صرافی‌های ارز دیجیتال به دو دسته شخص به شخص و صرافی‌های شرکتی تقسیم می‌شوند. مسلما صرافی های خارجی شخص به شخص مانند بایننس Binance، امکانات بسیار با کیفیتی در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ اما متاسفانه به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند و استفاده از خدمات آنها با تغییر IP، همواره با ریسک مسدود شدن حساب کاربری همراه است.

شما می‌توانید از صرافی‌های معتبر شرکتی در ایران مانند ایرانیکارت استفاده کنید و به آسانی به خرید رمز ارز بپردازید. برای اقدام به خرید رمز ارز، از این صفحه شروع کنید:

خرید انواع رمز ارز

ارائه مدارک لازم جهت احراز هویت

از آنجایی که پیگیری تراکنش‌ها و مالکیت کیف پول‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال، کاری بسیار دشوار و گاها غیرممکن است، خرید رمز ارز همواره با حساسیت‌های قانونی همراه است. خرید رمز ارز در ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و به منظور پیشگیری از مشکلات قانونی نیاز است در صرافی‌های داخلی، احراز هویت کنید.

نحوه احراز هویت در صرافی‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد ولی به صورت کلی مدارک احراز هویت آنها مشابه است. معمولا صرافی‌ها جهت احراز هویت، تصویر کارت شناسایی و دستنوشته تعهد از شما می‌خواهند. معمولا صرافی‌ها در مرحله احراز هویت راهنمایی کامل این فرایند را در اختیار شما قرار می دهند.

انتخاب کیف پول سخت افزاری مناسب برای ارزهای دیجیتال

انتخاب مقدار ارز مورد نظر و انتقال به کیف پول خود

حالا همه چیز آماده است تا به خرید رمز ارز بپردازید. در این مرحله می‌توانید میزان رمز ارز مورد نیاز خود را وارد کرده و پس از پرداخت، دارایی ارز دیجیتال شما به آدرس کیف پول شما واریز می‌شود.

همچنین بخوانید: بیت کوین چیست؟ 

نحوه خرید رمز ارز در ایران: کلام آخر

در این مطلب نحوه خرید رمز ارز در ایران را فرا گرفتید. اکنون وقت آن است که با دانش و اطلاعات کافی و البته با مدیریت صحیح سرمایه، بازار ارزهای دیجیتال را با دقت تحت نظر بگیرید و در موقعیت مناسب ورود کنید. تجربه شما از خرید رمز ارز در ایران چیست؟ با ما و دیگر همراهان ایرانیکارت به اشتراک بگذارید.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

708 بازدید
نحوه خرید رمز ارز در ایران
خرید و فروش ارزهای دیجیتال این روزها موضوع بسیار داغ و پرهیجانی است! اما این حوزه با ریسک‌ها...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید