مسافرت و مهاجرت

وقت سفارت سوئد

وقت سفارت سوئد

سوئد از جمله کشورهای مهاجر پذیری است که در سال‌های اخیر به مقصدی جذاب برای ایرانیان بدل شده است. بسیاری از افراد برای تحصیل یا زندگی سوئد را به عنوان کشور مقصد انتخاب می‌کنند. دلایل زیادی برای محبوبیت سوئد در نزد مهاجرت کنندگان وجود دارد. این کشور در کنار نروژ و دانمارک بالاترین سطح رفاه اجتماعی را دارد و از امکانات آموزشی سطح بالایی نیز برخوردار است. قدم اول برای مهاجرت یا مسافرت به سوئد، تعیین وقت سفارت سوئد است.

 مانند هر سفارت دیگری، سفارت سوئد نیز قوانین خاص خود را دارد. سخت‌ترین چالشی که برای تعیین وقت سفارت سوئد وجود دارد، پرداخت ارزی است. این فرایند به صورت آنلاین انجام می‌شود و شما برای پرداخت هزینه وقت نیاز به کارت‌های اعتباری مستر کارت یا ویزا کارت خواهید داشت. البته شما می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و با ثبت درخواست از ایرانیکارت بخواهید تا همه کارهای لازم برای تعیین وقت سوئد را برای شما انجام دهد. در ادامه بیشتر با مراحلی که در پیش روی شما قرار دارد آشنا خواهیم شد.

تعیین وقت آنلاین سفارت سوئد

اولین قدم برای گرفتن ویزا سوئد مراجعه به بخش اپلای آنلاین برای ویزا در سایت مهاجرتی سوئد است. در این صفحه اطلاعات کاملی از نحوه اپلای کردن و مدارک مورد نیاز وجود دارد که باید حتماً مطالعه کنید. در انتهای صفحه لینک اپلیکیشن ویزای آنلاین سوئد وجود دارد. با ورود به اپلیکیشن ویزای آنلاین، شما مراحل مختلف تعیین وقت سفارت سوئد را مشاهده خواهید کرد. در اینجا مدارک اصلی از شما خواسته خواهد شد که باید به دقت اطلاعات مربوط به آن‌ها در اپلیکیشن وارد شود. در نهایت برای تکمیل تعیین وقت سفارت سوئد باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه‌ها به کارت‌های اعبتاری مستر کارت یا ویزا کارت نیاز خواهید داشته که در ادامه بیشتر در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

مدارک لازم برای وقت سفارت سوئد

 • مدارک اصلی که شامل مدارک شناسایی شما و تمام اعضای خانواده می‌شود به همراه اثبات سایر مدارک قانونی
 • پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی به همراه کپی پاسپورت و ویزاهای قبلی
 • عکس پاسپورت
 • پرینت فرم دریافت ویزا که از اپلیکیشن ویزای آنلاین سوئد دریافت شده باشد.
 • پرینت یا مدرک مربوط به پرداخت هزینه ویزا
 • بیمه سلامت سفر
 • انگشت نگاری
 • بلیط
 • رزرو هتل و اثبات توانایی مالی پرداخت هزینه‌های اقامت در سوئد (405 کرون سوئد در هر روز)

هزینه وقت سفارت سوئد

در زمان تعیین وقت سفارت سوئد، برای هر نوع از ویزاهای مد نظر خود باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کنید. این به نوع ویزا، تعداد افراد خانواده و شرایط درخواست شما بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان هزینه وقت سفارت سوئد را به شکل زیر خلاصه کرد:

 • ویزای کوتاه مدت: ویزای توریستی، درمانی یا ملاقات با آشنایان. اعتبار حداکثر 90 روز. هزینه ویزا کوتاه مدت سوئد برای افراد کودکان 6-12 سال 35 یورو و برای افراد بزگتر از 13 سال 60 یورو
 • ویزا کار: اپلای برای فرصت شغلی در کشور سوئد. هزینه ویزا کار سوئد از 90 تا 180 یورو در موارد مختلف متفاوت است. برای اطلاعات دقیق‌تر به صفحه هزینه ویزا کار در سوئد مراجعه کنید.
 • ویزا ازدواج و خانوادگی: ویزای زندگی در کنار اعضای خانواده در سوئد. هزینه ویزا ازدواج بین 70 تا 140 یورو خواهد بود.
 • ویزای تحصیلی: اپلای برای تحصیل در کشور سوئد. هزینه ویزای تحصیلی سوئد بین 45 تا 90 دلار است.

پرداخت هزینه وقت سفارت سوئد

همانطور که اشاره کردیم برای دریافت وقت سفارت سوئد به منظور دریافت انواع ویزاها شما نیازمند پرداخت مبلغی به دلار، یورو یا کرون سوئد هستید. سفارت سوئد تنها پرداخت‌هایی که توسط کارت‌های اعتبار معتبر مستر کارت یا ویزا کارت انجام شده باشند را خواهد پذیرفت. شما می‌توانید با خرید مستر کارت فیزیکی یا ویزا کارت فیزیکی به راحتی پرداخت‌های دلاری برای سفارت سوئد و سایر سفارت‌های خارجی را انجام دهید. برای ساده‌تر شدن کار نیز می‌توانید با ثبت سفارش در سایت ایرانیکارت، از خدمات تعیین وقت سفارت ایرانیکارت استفاده کنید. به این ترتیب در وقت خود نیز صرفه جویی خواهید کرد و کارها را به دست کارشناسان با تجربه می‌سپارید.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
بهترین مدرک بین‌المللی برای مهاجرت چیست؟
مسافرت و مهاجرت
بهترین مدرک بین‌المللی برای مهاجرت چیست؟
شما می‌توانید در مراکز فنی حرفه‌ای آموزش‌های لازم در هر زمینه‌ای را که علاقه دارید، کسب کنید. با شرکت در دوره‌های فنی حرفه‌ای می‌توانید شغل بهتری در زمان مهاجرت خود...
گران‌ ترین کشورهای توریستی دنیا کدامند؟
مسافرت و مهاجرت
گران‌ ترین کشورهای توریستی دنیا کدامند؟
کشورهای زیادی وجود دارند که به دلیل زیبایی‌های فوق‌العاده خود، از دسته مقاصد توریستی پرطرفدار در دنیا شناخته می‌شوند. با توجه به اینکه هزینه‌های سفر، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مسافران...
معرفی 10 اپلیکیشن سفر جهت ثبت خاطرات سفر
مسافرت و مهاجرت
معرفی 10 اپلیکیشن سفر جهت ثبت خاطرات سفر
یکی از اصلی‌ترین وسایلی که هر گردشگر و جهانگردی باید هنگام سفر به همراه داشته باشد، نقشه مسیر و راهنمای شهر است! اما این روزها به لطف پیشرفتی که در...