021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

پرداخت در سایت Github

تاریخ انتشار : 9 آبان 1399تاریخ بروزرسانی : 10 آبان 1399 پرداخت های برنامه ای و درون برنامه ای

اگر در دنیای گسترده ی برنامه نویسی فعالیت می کنید، حتما در مورد سایت Github شنیده اید و یا قبلا با آن کار کرده اید. GitHub یک مدیریت پروژه و یک سیستم کنترل نسخه کد و همچنین یک بستر شبکه اجتماعی است که برای توسعه دهندگان ساخته شده است. اما GitHub برای چه کاری استفاده می شود؟ در کل ، به شما این امکان را می دهد که با افراد دیگر در سراسر جهان همکاری کنید ، پروژه های خود را برنامه ریزی کنید و کارهای خود را پیگیری کنید.GitHub  همچنین یکی از بزرگترین انبارهای آنلاین فعالیت های مشترک در سراسر جهان است. در این مقاله خواهیم گفت که سایت Github چیست و پرداخت در سایت Github چگونه است ؟ در نظر داشته باشید برای تمامی پرداخت های ارزی می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

سایت Github چیست ؟

قبل از اینکه به سراغ نحوه ی پرداخت در سایت Github بپردازیم باید بدانید که دقیقا سایت Github چیست و چه کاربردی دارد؟ GitHub یک وب سایت و سرویس ابری است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد خود را ذخیره و مدیریت کنند و همچنین تغییرات کد خود را ردیابی و کنترل کنند. برای درک دقیق اینکه GitHub چیست ، باید دو اصل مرتبط را بدانید:

  • گیت
  • کنترل نسخه

قبل از هر چیز Git را به عنوان قلب GitHub بشناسید . Git یک سیستم کنترل نسخه است که توسط لینوس توروالدز (شخصی که لینوکس را ایجاد کرده است) ساخته شده است. Git یک سیستم کنترل نسخه منبع باز  open-sourceاست.

گیت چیست ؟

به طور خاص ، Git یک سیستم کنترل نسخه توزیع شده است ، به این معنی که کل پایگاه کد و تاریخچه در کامپیوتر هر توسعه دهنده در دسترس است ، که امکان شاخه بندی و ادغام آسان را فراهم می کند. طبق نظرسنجی توسعه دهندگان Stack Overflow ، بیش از 87٪ از توسعه دهندگان از Git استفاده می کنند.

سیستم کنترل نسخه چیست؟

وقتی توسعه دهندگان یک پروژه جدید می سازند ، همیشه به روزرسانی کد ادامه می دهند. حتی پس از اجرای زنده پروژه ها ، آنها هنوز هم نیاز به به روزرسانی نسخه ها ، رفع اشکالات ، افزودن ویژگی های جدید و غیره دارند.

سیستم کنترل نسخه به ردیابی تغییرات ایجاد شده در پایه کد کمک می کند. حتی بیشتر ، کسانی که تغییرات را ایجاد کرده اند را ضبط می کند و می تواند کد پاک شده یا اصلاح شده را بازیابی کند. از آنجا که Git چندین نسخه را در مخزن ذخیره می کند ، کدهای بازنویسی شده ای وجود ندارد.

هاب چیست؟

اگر Git قلب GitHub است ، Hub روح آن است. هاب در GitHub همان چیزی است که یک خط مشی مانند Git را به بزرگترین شبکه اجتماعی برای توسعه دهندگان تبدیل می کند.

علاوه بر مشارکت در یک پروژه خاص ، GitHub به کاربران امکان می دهد تا با افراد همفکر معاشرت کنند. می توانید افراد را دنبال کنید و مشاهده کنید که آنها چه کاری انجام می دهند یا با چه کسی در ارتباط هستند.

مخزن Repository

مخزن یا repo دایرکتوری است که در آن پرونده های پروژه شما ذخیره می شود. می تواند در محل ذخیره GitHub یا یک مخزن محلی در کامپیوتر شما واقع شود. می توانید فایل های کد ، تصاویر ، فایلهای دیداری یا هر آنچه مربوط به پروژه است را در مخزن ذخیره کنید.

شاخه Branch

Branch، کپی مخزن شما است. وقتی می خواهید به صورت جداگانه کد ها رو توسعه دهید ، می توانید از Branch استفاده کنید. کار بر روی یک شاخه تأثیری بر مخزن مرکزی یا سایر شاخه ها نخواهد داشت. اگر کار را انجام داده اید ، می توانید شاخه خود را در شاخه های دیگر و مخزن مرکزی با استفاده از pull کردن کد، آن را ذخیره کنید.

Pull Request

درخواست Pull به این معنی است که دیگران را مطلع می کنید تغییری را که در یک شاخه ایجاد کرده اید و به مخزن اصلی اضافه کرده اید. همکاران می توانند درخواست کمک را بپذیرند یا رد کنند. پس از آن ، می توانید کار خود را با همکاران در میان بگذارید و بررسی کنید.

مراحل زیر را دنبال کنید تا یک Pull Request در GitHub ایجاد کنید:

  • به مخزن بروید و منوی  Branch را پیدا کنید
  • در فهرست Branch ، شاخه ای را انتخاب کنید که در حوزه شما باشد
  • روی دکمه درخواست جدید در کنار فهرست Branch کلیک کنید
  • عنوان و توضیحات مربوط به درخواست خود را وارد کنید
  • دکمه ایجاد Pull Request را بزنید

GitHub بهترین بستر برای برنامه نویسان

GitHub یک پلتفرم عالی است که نحوه کار توسعه دهندگان را تغییر می دهد. با این حال ، هرکسی که می خواهد پروژه خود را به طور کارآمد مدیریت کند و به طور مشترک کار کند ، می تواند از GitHub نیز استفاده کند.

اگر تیم شما روی پروژه ای کار می کند که نیاز به به روزرسانی مداوم دارد و می خواهد تغییرات ایجاد شده را ردیابی کند ، GitHub برای شما مناسب است. گزینه های دیگری مانند GitLab ، BitBucket وجود دارد ، اما GitHub چیز دیگری است.

پرداخت در سایت Github

سایت Github یک اکانت عمومی و یک اکانت خصوصی ارائه می کند. اگر اکانت شما عمومی باشد همه ی کاربران می توانند کد های شما را ببینند و از آن ها  استفاده کنند. اما اگر اکانت شما خصوصی باشد کد ها فقط برای شما قابل نمایش است و مانند یک صندوقچه عمل می کند. داشتن اکانت عمومی برای ایرانیان موردی ندارد اما بخش اکانت های خصوصی در گیت هاب برای ایرانیان تحریم شده است. اگر می خواهید از این سرویس استفاده کنید باید حتما با VPS وارد سایت شوید. همچنین برای داشتن دسترسی کامل باید حق اشتراک ماهانه و یا سالیانه را بپردازید.

در ایران به دلیل تحریم ها دسترسی به سیستم های پرداخت ارزی وجود ندارد. برای پرداخت در سایت Github شما باید اکانت پی پال داشته باشید. افتتاح حساب پی پال را می توانید توسط ایرانیکارت انجام دهید. اما اگر مایل به افتتاح حساب نیز ندارید می توانید با ورود به پنل سایت درخواست خود برای پرداخت درون برنامه ای ثبت کنید. همکاران در 1 تا 3 ساعت کاری پرداخت در سایت Github را انجام می دهند.

476 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید