021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

پول نقد هنوز هم محبوب‌ترین روش پرداخت در جهان است

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397تاریخ بروزرسانی : 28 بهمن 1398 اخبار

امروزه روش های زیادی برای پرداخت ها وجود دارد از پول نقد گرفته تا انواع روش های پرداخت الکترونیکی. با توجه به رشد روزافزون کسب و کارهای الکترونیکی و نیاز آنها به سیستم های پرداختی، باعث شده که روش های مختلفی برای پرداخت های الکترونیکی به وجود آید. پیدایش کارت های اعتباری یک تحول شگرف در فرصت های تجاری ایجاد کرد. به دلیل پذیرش کارت ها اعتباری و سهولت کار با آن برای خریدهای روزمره این روش پرداخت به یکی از معمول ترین روش های پرداخت تبدیل شده است. با این اوصاف شاید این تصور پیش آید که دیگر روش پرداخت با پول نقد طرفداری ندارد. اما باید گفت که اینطور نیست.

شرکت بزرگ فناوری انتقال مالی بین المللی پی پال (PayPal) اعلام کرده است که پول نقد همچنان پیشتاز پرداخت‌های مالی در جهان است. بر اساس آمار و بررسی‌های جدید منتشر شده، با وجود پیشرفت‌های بسیار بزرگ در زمینه بانک‌داری الکترونیک و کارت‌های اعتباری و همچنین پرداخت‌ها از طریق تلفن‌های همراه هوشمند، پول نقد همچنان پرطرفدارترین شیوه پرداخت مالی در جهان است.

پرداخت با پول نقد

سازمان بررسی‌های مالی جهانی بی ان پی (BNP) پیش بینی کرده بود که تا سال 2020 اکثر نقل و انتقالات مالی جهانی از طریق شیوه های جدید پرداختی مانند بانک‌داری الکترونیک و کارت‌های بانکی انجام شود. با این حال نتیجه تحقیقات سازمان پی‌پال نشان داده است که وجه نقد به خصوص در کشور‌های آسیایی و چین، بالاترین میزان تبادلات مالی را رقم می‌زند. اخیرا بانک مرکزی اروپا هم در گزارش سالیانه خود اعلام کرده است که اکثریت شهروندان این اتحادیه هنوز پول نقد را به انواع دیگر پرداخت‌های مالی ترجیح می‌دهند.
پی پال اعلام کرده است که برای رونق بیشتر پرداخت‌های الکترونیکی، شرکت‌های بین المللی باید به عموم شهروندان نسبت به امنیت و حفظ حریم خصوصی در این نوع پرداخت‌های اطمینان دهند. پی پال اخیرا برای افزایش حریم خصوصی و امینت کاربران و افزایش اطمینان نسبت به پرداخت‌های الکترونیکی، برنامه‌های توسعه فناوری جدیدی را در دست اقدام دارد.

1627 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید