021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

پیش‌بینی افزایش قیمت رمزارزها در سال جدید میلادی

تاریخ انتشار : 15 دی 1398تاریخ بروزرسانی : 26 اردیبهشت 1401 اخبار
با توجه به افزایش لیست بانک‌های مرکزی که در حال توسعه برنامه رمزارز رسمی خود هستند به طور حتم این اتفاق سال ۲۰۲۰ را برای رمزارزهای جهان دگرگون خواهد کرد.

براساس گزارش ایبِنا، کریپتوکارنسی به دسته‌ای از پول‌ و رمزارزها یا ارزهای مجازی گفته می‌شود که در آنها برای تراکنش‌های مالی از رمزنگاری (کریپتوگرافی) استفاده شده‌؛ به گونه ای که رمزگشایی آنها بسیار دشوار و حتی در برخی موارد غیرممکن است. به طور کلی این دسته از ارزها توسط مرکز خاصی کنترل نمی‌شوند، سریع و مقرون به صرفه‌اند و محدودیت جغرافیایی را از میان برداشته‌اند و مهمتر از همه اینکه برای حفظ حریم خصوصی ایجاد شده‌اند.

پیش‌بینی افزایش قیمت رمزارزها

 

مطابق روال معمول، ارز دیجیتال یا رمزارز نوعی پول مجازی است که از فناوری رمزنگاری در طراحی آن استفاده شده و معمولاً به صورت غیرمتمرکز اداره می‌شود. رمزارزها مانند سایر ارزهای فیات (بدون پشتوانه) قابلیت مبادله، انجام تراکنش، خرید آنلاین و … را دارا هستند. بیت‌ کوین، اتریوم، لایت‌ کوین، بایت‌ کوین، بیت کوین کش، ریپل، مونرو، استلار، ورج و دیگر آلت کوین ها نمونه هایی از رمز ارز هستند.

هم اکنون دولت‌ها و فعالان بخش خصوصی در سراسر جهان برنامه‌هایی برای گسترش سریع‌تر رمزارزها اجرا می کنند. به طور قطع ورود دولت‌های بزرگ به دنیای رمزارزها، آینده این پدیده مالی جهان را با تغییرات جدیدی مواجه خواهد کرد و دولت‌های بزرگ بر روند افزایش قیمت ارز دیجیتالی تاثیر قابل ملاحظه ای خواهند داشت.

گلوبال کوین ریسرچ طی مطالعاتی اعلام کرده که ارزش رمزارز در سال ۲۰۲۰ رون صعودی خواهد گرفت. چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس نیز اعلام کرده که در ۱۲ ماه آینده این روند رو به رشد ادامه خواهد یافت و تأثیر دولت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران نهادی بر روند افزایش قیمت رمزارز نیز ملموس خواهد بود.

بنا به گفته وی، طی ۱۲ ماه آینده، دولت‌ها و سرمایه‌گذاران در جهان به صورت فزایند­ه­ای به رمز ارز و فناوری بلاک‌چین وارد خواهند شد.

ژائو تصریح کرد:

در سراسر جهان، تعداد کشورهایی که به مطالعه رمزارز و استانداردهای نظارتی جهانی می‌پردازند افزایش خواهد یافت و این اتفاق به‌ خودی خود، از استفاده هر چه وسیع‌تر این نوع فناوری در جامعه حکایت خواهد کرد.

این روند ضمن اثرگذاری مثبت برگسترش بازار رمزارز موجب توجه هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی به رمزارزها خواهد شد؛ در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش این روند خواهیم بود.

یکی دیگر از فعالین مطرح حوزه ارزهای دیجیتال در مصاحبه‌ای افزایش قیمت ۵۰,۰۰۰دلاری را برای بیت کوین در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرد.

آنتونی ترنچِو (Antoni Trenchev) مدیرعامل سیستم وام‌دهی بیت کوین نکسو (Nexo) در مصاحبه‌ای که (۱۳ دی) با بلومبرگ انجام داد گفت: با توجه به اینکه بیت کوین در ابتدای راه خود قرار دارد، چنین رشد شدیدی در قیمت را تقریباً در هیچ چیز دیگری شاهد نبوده‌ایم.

پیش بینی قیمت رمزارزها

وی افزود:

بیت کوین یک دارایی شگفت انگیز است که با بازارهای دیگر همبستگی ندارد.

ترنچو در ادامه با اشاره به اینکه مسیر رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار ابَرتورم آلمان بعد از جنگ جهانی اول را یادآوری می کند تصریح کرد:

بیت کوین به صورت نامنظم و نامتقارنی رشد می‌کند و کمتر چیزی به آن شباهت دارد، شاید شبیه رشد قیمت دلار در برابر مارک آلمان که در دهه ۱۹۲۰ شاهدش بودیم.

ترنچو در خصوص میزان رشد قیمت بیت کوین در سال جدید میلادی، رقم ۵۰,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرد. جو کرنن (Joe Kernen)، مجری برنامه CNBC، نیز تقریباً همین پیش بینی را کرده بود. وی در جولای ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین در زمان هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج) در می ۲۰۲۰ به ۵۵,۰۰۰ دلار برسد.

1280 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید