آینده ارزهای دیجیتال

پیش بینی آینده ارز دیجیتال آربیتروم تا 2030

پیش بینی آینده ارز دیجیتال آربیتروم تا 2030

ارز دیجیتال آربیتروم با نماد (ARB) پر سر و صداترین ایردراپ اخیر است که برای حل مشکلات پلتفرم اتریوم و بلاکچین آن قدم به بازار ارزهای دیجیتال گذاشت. این پروژه که از ابتدای ورود به دلیل رویکرد نوآورانه‌اش برای رهبری فاز بعدی توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) محبوبیت زیادی به‌دست آورد در زبان ساده یک رویکرد راه‌حل دوم به‌شمار می‌رود که هم با صعود باورنکردنی ارز دیجیتال و هم با بخش‌های توسعه‌دهنده خود، در حال به انحصار درآوردن بازار ارزهای دیجیتال است.

از همان زمان که توکن این پلتفرم وارد بازار شد و حتی قبل‌تر از آن یعنی زمانی که به‌صورت ایردراپ کار خود را آغاز کرد طرفداران زیادی داشت اما علت چیست؟ آینده ارز دیجیتال آربیتروم چگونه خواهد بود که اینطور هوادار دارد؟

آینده ارز دیجیتال آربیتروم چگونه خواهد بود؟
آینده رمز ارز آربیتروم ARB

آینده ارز دیجیتال آربیتروم چگونه خواهد بود؟

همانطور که درباره بازار ارزهای دیجیتال می‌دانید، پیش‌بینی کردن آینده یک رمزارز اصلا کار آسانی نیست و هزاران عامل در آینده یک پروژه دخیل هستند. حتی بسیاری از اوقات با وجود این که پروژه مسیر خوبی را طی کرده و به اهداف معین‌شده خود رسیده نیز برخی اخبار یا رویدادهای ناگهانی در بازار می‌توانند باعث شوند تمام پیش‌بینی‌ها برعکس شود. اما برای بررسی آینده ارز دیجیتال آربیتروم، ما ابتدا قصد داریم تا نگاهی به عملکرد گذشته و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن داشته باشیم.

شما می‌توانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال آربیتروم از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش آربیتروم

بلاکچین Arbitrum یک راه حل مقیاس‌بندی لایه ۲ است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شد. این پلتفرم با هدف کاهش هزینه تراکنش‌ها و افزایش توان عملیاتی روی کار آمد و با انتشار توکن ARB خود در ۲۳ مارس رسماً به DAO تبدیل شد. پروژه Arbitrum توسط Offchain Labs توسعه یافته است. این پلتفرم از پروتکل‌های Rollup و AnyTrust برای افزایش ظرفیت شبکه اتریوم کمک می‌گیرد و باعث می‌شود تا شبکه برای کاربران کارآمدتر و در دسترس‌تر باشد.

پس از گذشت مدتی از آغاز فعالیت، این پلتفرم با راه‌اندازی Arbitrum One و Arbitrum Nova، کاری کرد تا هر توسعه‌دهنده‌ای بتواند dApp های کاربرپسند بسازد و از مزایای مقیاس‌پذیری Arbitrum استفاده کند. بدین ترتیب، اینطور که از بررسی فعالیت آربیتروم پیداست نورآوری، حرکت به جلو و ثابت قدمی یکی از ویژگی‌های خوب این پروژه است که می‌تواند نشانه خوبی برای پیش‌بینی آینده آن باشد.

در مجموع ویژگی‌های تاثیرگذار پروژه عبارت است از:

  • Arbitrum از قراردادهای اصلاح نشده EVM و تراکنش‌های ETH در لایه دوم پشتیبانی می‌کند و به هر DApp موجود اتریوم اجازه می‌دهد بدون تغییر کد و بدون به خطر انداختن مزایای بلاک چین لایه ۱ اتریوم روی شبکه آن اجرا شود.

  • این پلتفرم می‌تواند هزاران تراکنش را در هر ثانیه با کارمزد کم و نهایی شدن سریع انجام دهد و در عین حال امنیت را حفظ کند.

    Arbitrum به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های نوشته شده در زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب مانند Rust، C++ و غیره را با استفاده از Stylus اجرا کنند.

  • آربیتروم یک غیرمتمرکز است و از شبکه‌ای از اعتبارسنج‌ها استفاده می‌کند که توکن‌های ARB را به اشتراک می‌گذارند و برای ایمن‌سازی شبکه هزینه دریافت می‌کنند.

  • Arbitrum دارای یک اکوسیستم پر جنب و جوش از DApps، کیف پول، ابزار و شرکا است.

بدین ترتیب، آربیتروم ویژگی‌های جذابی دارد که تا پیش از این در پلتفرم‌های فعال ندیده‌ایم و همه این عوامل می‌توانند همانطور که در شتاب گرفتن قیمت ARB تاثیر گذاشتند، در آینده این ارز نیز موثر خواهند بود. به‌طور کلی، تحلیلگران نگاه مثبتی به این پلتفرم و ارز دیجیتال آن دارند و تحلیل‌های قیمتی نیز به‌طبع آن افزایشی هستند. اما این که آیا آینده ارز دیجیتال آربیتروم انتظارها را برآورده می‌کند و در مسیر اهداف خود باقی می‌ماند، سوالی است که تنها زمان می‌تواند پاسخگوی آن باشد.

جدیدترین اخبار درباره آربیتروم

اخباری که درباره ارزهای دیجیتال مختلف روزانه به گوشتان می‌خورد، همه عواملی هستند که می‌توانید برای پیش‌بینی آینده آن ارز به ما کمک کنند. پس پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سرمایه‌گذاری بر یک ارز دیجیتال را دارید، از اخبار مربوط به پروژه‌ها و مشارکت‌های جدید آن قافل نشوید. اما درباره پلتفرم آربیتروم، اخباری منتشر شده مبنی بر این که آربیتروم با ۳۶۷.۶۸ هزار تراکنش در ۲۳ آوریل در مقایسه با ۲۶۱.۸۶ هزار تراکنش اتریوم برای سومین بار در این ماه در تراکنش‌های روزانه از اتریوم پیشی گرفته است. علاوه بر این، ارزش کل قفل شده آربیتروم در قراردادهای هوشمند با TVL ۲.۲۶ میلیارد دلار پس از زنجیره BNB در رتبه چهارم قرار دارد. اما با وجود افزایش فعالیت، تعداد توسعه‌دهندگان فعال در شبکه این پلتفرم طی ماه گذشته کاهش یافته است.

پیشنهاد مطالعه: ارزش قفل شده TVL چیست؟

خبر مهم دیگری که تحلیلگران را درباره این پروژه به‌وجد آورده خبر ورود آربیتروم به عرصه لایه ۳ است. این پلتفرم تا پیش از این یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم بود اما به‌تازگی اعلام کرد که AltLayer، یک ارائه‌دهنده زیرساخت وب ۳ را به عنوان اولین ارائه‌دهنده سرویس برای پشتیبانی از Arbitrum Orbit انتخاب کرده است.

Arbitrum همچنین در ماه مارس پروتکل Arbitrum Orbit، پروتکلی که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از فناوری آربیتروم بدون نیاز به مجوز یک بلاکچین لایه ۳ بسازند را نیز راه‌اندازی کرد که یکی از اهداف مهم پروژه نامیده می‌شد. نوآوری دیگر این پروژه نیز درباره برنامه جدید Rodeo در Arbitrum – Rodeo برای ارائه بازدهی بلندمدت، پایدار، ایمن و بالا از طریق یک پروتکل غیرمتمرکز توسعه یافته است. تمامی این پروژه‌ها باعث می‌شود تا آربیتروم روزبه‌روز گسترش یابد و آینده جذاب‌تری داشته باشد.

آینده ارز دیجیتال آربیتروم بر اساس تحلیل‌های تکنیکال

ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم آربیتروم با نماد ARB در ۲۳ مارس ۲۰۲۳ وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و اولین روز حضور خود در بازار را با قیمت ۱۱.۸۰ دلار که خود یک رکورد محسوب می‌شد، به پایان رساند. پس از رسیدن به چنین سطح چشمگیری، قیمت ARB مقدار زیادی دچار اصلاح شد. در زمان نگارش مقاله این ارز دیجیتال با قیمتی در حدود 1.13 دلار معامله می‌شود و با ارزش بازاری معادل ۱.۵۸۳، ۰۷۸.۹۵۷ در رتبه ۳۷ از ارزهای با ارزش بازار قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم چیست؟

آربیتروم در چند هفته گذشته شاهد کاهش جزئی در حجم معاملات بوده که مانع از شکستن قیمت دارایی به بالای ۱.۵ دلار شده است. بررسی رفتارهای قیمتی این ارز همچنین نشان می‌دهد که احتمال کاهش بیشتر ارزش آن نیز وجود دارد.

بنابراین، درصورتی که پیش‌بینی‌ها درست باشد و اگر کاهش قیمت ادامه یابد، نزدیکترین منطقه حمایتی این ارز ۱.۱۷ دلار خواهد بود و ممکن است قیمت ARB به زیر سطح شکست خود برسد. سطح قیمت ۱.۵۰ دلار برای ارز ARB یک سطح مقاومت بحرانی است و در صورتی که موفق به شکستن این سطح شود، روند صعودی خود را آغاز و می‌تواند تا ۱.۷۰ دلار افزایش یابد و در نتیجه پیش بینی نزولی را باطل کند.

آینده ارز دیجیتال آربیتروم بر اساس مولفه‌های فاندامنتال

آربیتروم برای سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد پتانسیل اتریوم و برنامه‌ غیرمتمرکز (dApps) هستند، یک پیشرفت هیجان‌انگیز در تکامل فناوری بلاکچین به‌شمار می‌رود. طبق آماری که توسط کاربر Henrystats در Dune Analytics گردآوری شده، تعداد حساب‌ها یا آدرس‌های کیف پول برای Arbitrum (ARB) در ۱۷ آوریل از ۵ میلیون فراتر رفت که یک آمار بسیار جالب و خیره‌کننده است. جدای از آدرس‌های فردی، اکنون بیش از چهار میلیون حساب فعال در اکوسیستم ARB وجود دارد که نزدیک به ۲۰۰ میلیون تراکنش از زمان آغاز به کار انجام داده‌اند.

رشد ارز ARB در حقیقت پس از هیاهویی که پلتفرم برای ایردراپ خود در ۲۳ مارس راه‌انداخته بود اتفاق افتاد. در این رویداد، آربیتروم ۱.۲۷۵ میلیارد توکن ARB و در مجموع ۶۲۵.۱۴۳ آدرس واجد شرایط توزیع کرد. خبر جالب‌تر این که تعداد حساب‌های فعال پس از آخرین ایردراپ ARB به چیزی حدود ۳.۴ میلیون رسید! چیزی که یکبار باعث شد ARB در بازار ارزهای دیجیتال پرواز کند و با توجه به تعداد آدرس‌های فعال، صعود دوباره این ارز دور از انتظار نیست.

توکن ARB Arbitrum پس از آپدیت جدید اتریوم در شانگهای که مدت‌ها در انتظارش بود، به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال ظاهر شد و عملکرد بی‌نظیری را در سال اول حضور رقم زد.

پیش بینی بهترین‌ها از آینده ارز دیجیتال آربیتروم
پیش بینی تحلیلگران برتر برای آینده آربیتروم

پیش بینی بهترین‌ها از آینده ارز دیجیتال آربیتروم

تا به اینجای مقاله، اطلاعات ضروری که برای پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال آربیتوم یا ARB نیاز داشتید بدانید را در اختیار شما گذاشتیم. در این بخش، قصد داریم تا پیش‌بینی برخی از صاحب‌نظران دنیای کریپتو را درمورد این ارز بخوانیم. توجه داشته باشید این پیش‌بینی‌ها تنها نظرات شخصی هستند و نمی‌توان آن‌ها را مبنای اصلی برای خرید یا فروش آربیتروم قرار داد و منطقی‌ترین کار این است که بر اساس استراتژی اختصاصی خود پیش بروید.

پیش بینی قیمت آینده ارز دیجیتال آربیتروم در سال ۲۰۲۳

سایت BTCC academy، یکی از صاحب نظران حوزه تحلیل ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی می‌کند ARB تا پایان سال ۲۰۲۳ به بالاترین حد احتمالی ۲.۳۲ دلار برسد. کمترین قیمتی که این سایت برای آربیتروم پیش‌بینی می‌کند ۱.۷۸ دلار بوده و به‌طور کلی میانگین قیمت ۱.۹۵ دلار را برای سال ۲۰۲۳ می‌بیند.

سایت تحلیلی Bitnation نیز نظر مشابهی با بیت کوین آکادمی داشته و انتظار دارد با پایان یافتن زمستان کریپتو و شروع بهبود بازار، آربیتروم به حداکثر قیمت ۲.۱۱ دلار دست یابد. حداقل قیمت مورد انتظار این سایت برای ARB ۱.۴۱ دلار و میانگین قیمت در حدود ۱.۷۶ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت آینده ارز دیجیتال آربیتوم در سال ۲۰۲۵

مطابق پیش‌بینی‌ها، به نظر می‌رسد آربیتروم موقعیت خوبی برای دستیابی به پتانسیل کامل خود در سال‌های آینده دارد و در صورتی که بتواند همچنان احساسات بازار را به سمت خود بکشاند قیمت ارز دیجیتال ARB می‌تواند تا پنج سال آینده روندی صعودی داشته باشد. بر اساس پیش‌بینی سایت BTCC قیمت Arbitrum در سال ۲۰۲۵ باید حداقل ۵.۷۶ دلار ارزش داشته باشد و به حداکثر قیمت ۷.۲۸ دلار را لمس کند. میانگین قیمت تخمینی برای این ارز نیز می‌تواند حوالی ۶.۷۲ دلار در سال ۲۰۲۵ باشد.

سایت‌های تحلیلی دیگر مانند بیت نیشن نیز روند صعودی را برای آربیتروم پیش‌بینی کرده‌اند و انتظار دارند که با افزایش مقبولیت ارزهای دیجیتال، Arbitrum شاهد رشد چشمگیر باشد. در نتیجه، قیمت آن می‌تواند به ۴.۴۶ دلار و به طور متوسط حدود ۴.۱۱ دلار برسد. همچنین این ارز ممکن است در صورت سقوط حداقل قیمت ۳.۷۵ دلار را ببیند.

پیش بینی قیمت آینده ارز دیجیتال آربیتروم در سال ۲۰۳۰

همانطور که خواندید، اکوسیستم آربیتروم به طور فعال در حال رشد است و با کاربران جدیدی که جذب می‌کند می‌تواند در دراز مدت نیز در بازار دوام بیاورد. پیش‌بینی قیمت تحلیلگران برای در سال ۲۰۳۰ ARB بیان می‌کند که این ارز در بالاترین حد ممکن است به ۱۲.۵۹ دلار برسد و حداقل قیمت می‌تواند ۱۱.۰۸ دلار باشد. همچنین میانگین قیمتی که این ارز تجربه می‌کند در حدود ۱۱.۶۳ دلار است.

سایر تحلیلگران نیز انتظار دارند برای سال ۲۰۳۰، ARB بر اساس احساسات بازار به رشد خود به سمت ۱۰.۳۲ دلار ادامه دهد. در صورت‌عدم دستیابی به این حمایت، میانگین Arbitrum در حدود ۹.۹۷ دلار و پایین آمدن آن ۹.۶۲ دلار خواهد بود.

در اینجا، شایان ذکر است که تا سال ۲۰۳۰ هنوز راه زیادی باقی مانده است. ۷ سال بعد، بازار کریپتو می‌تواند تحت تأثیر مجموعه‌ای از رویدادها و به‌روزرسانی‌های مختلف قرار گیرد که تشخیص هر یک از آن‌ها کار دشواری است. بنابراین نمی‌توان چنین پیش‌بینی‌هایی را به‌طور دقیق بیان کرد.

مشاهده تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر 

چالش‌های پیش روی آربیتروم
آبیتروم به چه چالش هایی رو به رو است؟

چالش‌های پیش روی آربیتروم

برخلاف ویژگی‌های منحصر به فرد پلتفرم Arbitrum، این پروژه نیز مانند دیگر فعالان دیفای با چالش‌هایی روبه‌رو است که می‌تواند در آینده آن تاثیرگذار باشد. برخی از چالش‌هایی که این پلتفرم با آن روبه‌رو است عبارتند از:

نداشتن گارانتی امنیتی

در حالی که مقیاس‌پذیری هدف اصلی Arbitrum است، به‌نظر می‌رسد این پلتفرم تمرکز چندانی بر امنیت خود ندارد. در حقیقت این پلتفرم هیچ تضمین امنیتی را به کاربران ارائه نمی‌دهد زیرا به خودی خود یک راه‌حل لایه ۲ است. به بیان دیگر، آربیتروم برای امنیت خود کاملا به زیرساخت‌های اتریوم متصل بوده و از خود اقدامات ویژه دیگری ندارد. بدین ترتیب، با وجود این که اتریوم تا حدی امنیت آربیتروم را تامین می‌کند اما این پلتفرم همچنان در معرض هک شدن و حمله توسط افراد سوءاستفاده‌گر قرار دارد.

رقابت

پلتفرم‌هایی که راه‌حل‌های لایه ۲ را برای اتریوم ارائه می‌دهند روز به روز در حال افزایش هستند و حتی برخی از آن‌ها حتی ممکن است امکانات مقیاس‌پذیری بیشتری نسبت به Arbitrum ارائه دهند. علاوه بر رقبا در سطح لایه ۲، راه‌حل‌هایی در سطح لایه ۱ که هدف آن‌ها جایگزینی کامل اتریوم است نیز پیشرفت و تکامل می‌یابند.

پیشنهاد مطالعه: پروژه‌ های برتر لایه دوم اتریوم

علاوه بر دو مورد گفته شده، مشکلات سخت‌افزاری نیز یکی از احتمالاتی است که می‌تواند آربیتروم را به دردسر بیاندازد و منجر به اختلال در شبکه یا توقف پردازش تراکنش شود. این اتفاق که چندی پیش در شبکه رخ داد و باعث شد تراکنش‌ها در میانه راه متوقف شوند و کاربران را قدری نسبت به وضعیت وجوه نقد خود نگران کرد. با وجود این، تیم آربیتروم توانست تشخیص دهد که مشکل چیست و با راه‌حلی سریع مشکل پیش‌آمده را رفع کرد.

رقبای آینده آربیتروم

به عنوان یک پروژه جدید و نوپا آربیتروم رقبای جدی و قدرتمندی مانند Polygon (MATIC) و Optimism (OP)، Cardano (ADA) و Solona (SOL) را پیش روی خود می‌بیند. اگر بخواهیم بررسی مختصری میان عملکرد آربیتروم و دو رقیب آن داشته باشیم، باید سری به اطلاعات قبلی بزنیم. آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که Arbitrum تقریباً در تمام معیارهای کلیدی از Optimism بهتر عمل کرده و در همین مدت کوتاه توانسته سهم بزرگی از بازار یک بلاکچین محبوب لایه ۲ را به خود اختصاص دهد. این بلاکچین با هدف کاهش هزینه‌ها و بهبود سازگاری اتریوم طراحی و راه‌اندازی شده است.

علی رغم اختلافات حاکمیتی، آربیتروم باعث شده تا سطح پذیرش راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. TVL آربیتروم در شکل مقایسه‌ای، در نزدیکی ۲.۲۶ میلیارد دلار ایستاده و Optimism را با ۹۱۹.۱۶ میلیون دلار پشت سر گذاشته است. طبق گفته برخی از محققان، ARB تنها با حق بیمه ۲۰٪ به وضوح در مقایسه با OP کمتر از ارزش‌گذاری شده است.

عوامل موثر در روند قیمت آربیتروم

عوامل بسیار زیادی در بازار ارزهای دیجیتال هستند که می‌توانند بر روند قیمتی یک ارز دیجیتال تاثیر بگذارند. عواملی مانند میزان تقاضا برای ارز، رقابت‌ها، احساسات حاکم بر بازار، اخبار و رویدادها و از همه مهم‌تر عملکرد پلتفرم پشتیبان ارز، همه فاکتورهای مهمی هستند که روند قیمتی ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کنند.

همانطور که در این مقاله خواندید، آربیتروم یکی از پلتفرم‌های جوان بازار به‌شمار می‌رود که تاکنون توانسته انتظارات را تا سطح قابل قبولی برآورده سازد و در نتیجه با افزایش سطح محبوبیت و مقبولیت خود، روندی صعودی را در پیش بگیرد.

علاوه بر این، از آنجا که آربیتروم ارتباط مستقیمی با اتریوم دارد ممکن است گاهی اوقات از رفتارهای اتریوم نیز تاثیر بپذیرد. در مجموع، اگر این پلتفرم بتواند ویژگی‌های خود مانند کارمزد پایین، سرعت بالا و مقیاس‌پذیری خود را حفظ کند و پروژه‌هایی که درباره آن وعده داده را با موفقیت پیش ببرد، آینده ارز دیجیتال آربیتروم می‌تواند مانند حال آن روشن باشد.

کلام آخر

آینده ارز دیجیتال آربیتروم یکی از دغدغه‌های اصلی سرمایه‌گذاران و افرادی است که توکن ARB را خریداری کرده یا از طریق شرکت در ایردراپ به‌دست آورده‌اند. در این مقاله ما سعی کردیم تمامی عوامل مانند چالش‌ها، اخبار، پروژه‌های آینده و به‌طور کلی هر عاملی که می‌تواند در آینده توکن تاثیرگذار باشد را زیر ذره‌بین قرار دهیم و یک راهنمای جامع برای پیش‌بینی آینده آربیتروم در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم خواندن این مقاله بتواند در تصمیم‌گیری شما برای سرمایه‌گذاری راهنمای مفیدی باشد.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
سود چشم گیر و بزرگ نیازمند صبر و زمان است. چرا که سرمایه‌گذاری همیشه یک ماراتن بوده تا دوی سرعت! در این مطلب با نگاهی به دومین رمز ارز بزرگ،...
آینده ارز کاردانو چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2030
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز کاردانو چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2030
اگر به فکر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، شاید بد نباشد که به کاردانو به عنوان یک گزینه نگاه کنید. نوسانات و سرمایه‌گذاری‌های این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که می‌تواند...
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
آینده ارزهای دیجیتال
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
شیبا یک ارز دیجیتال نوظهور است که با نام شیبا توکن Shiba Token نیز شناخته می‌شود. شیبا با تقلیدی از رمز ارز دوج کوین که صرفاً یک شوخی بود، ایجاد...