021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

پیش بینی غول سرمایه گذاری JPMorgan درباره قیمت بیت کوین

تاریخ انتشار : 17 دی 1399تاریخ بروزرسانی : 31 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

این رزوها همه جا حرف از بیت کوین و ارزهای دیجیتال است. حتما تاکنون متوجه نوسانات شدید قیمت بیت کوین و همچنین دیگر ارزهای دیجیتال شده اید. سال نو میلادی یعنی سال 2021 با قیمت گزاف بیت کوین که حدود 30 هزار دلار بود شروع شد. صعود قابل توجه بیت کوین از 30 هزار دلار گذشته وال استریت را مبهوت کرده است و یکی از بزرگترین بانک های سرمایه گذاری ایالات متحده فکر می کند که ارز دیجیتال می تواند صعود بیشتری نیز داشته باشد.  افزایش قیمت زودتر از آنچه انتظار می رفت، رخ داد.  پیش بینی های ماه مه سال 2020 نشان می دهد که بیت کوین هنوز با رسیدن به اوج خود فاصله زیادی دارد و تخمین های مثبت در آن زمان از 100 هزار تا 1 میلیون دلار متغیر است. در آن زمان بیت کوین در حال گذراندن یک رویداد شناخته شده به عنوان “هاوینگ” بود، که به موجب آن پاداش افرادی که ارز دیجیتال را استخراج می کردند نصف می شد، بنابراین برای جبران کمبود آن، قیمت باید افزایش می یافت. در این مقاله همراه ایرانیکارت باشید و پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021 را بخوانید و سپس تصمیم به سرمایه گذاری بگیرید.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021

در مقالات قبل در سایت ایرانیکارت درباره پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۴۰ صحبت کردیم. در آن مقاله پیش بینی حاکی از این بود که نهایتا قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار در پایان سال 2020 می رسد. اما همانطور که مشاهده می شود قیمت بیت کوین فراتر از 30 هزار دلار رفته است (در این لحظه 35 هزار دلار می باشد). همین نوسانات شدید پیش بینی قیمت بیت کوین را سخت تر کرده است. زیرا پیش بینی های قبلی آنطور که باید از آب درنیامد و این قیمت در این زمان تاحدودی خارج از تصور بود.

اما آیا میتوان گفت که پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021 به چه صورت خواهد بود؟ افزایش یا کاهش؟ صعود یا نزول؟ آیا زمان، زمان سرمایه گذاری است یا صبر؟ تاکنون پیش بینی های مختلفی انجام شده است. زیرا قیمت بیت کوین طی 12 ماه گذشته بیش از 300 درصد افزایش داشته است. در این مقاله برخی از این پیش بینی ها مخصوصا پیش بینی غول بانکداری جهان را خواهیم خواند.

پیش بینی قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین از دید JPMorgan

به گفته غول بانکداری سرمایه گذاری JPMorgan Chase & Co، رشد 9 ماهه بازار بیت کوین ممکن است فقط آغاز یک افزایش قیمت بسیار زیاد باشد. در حال حاضر این ارز دیجیتال به بالاترین قیمت یعنی 35000 دلار رسیده است. این میزان از ماه مارس، زمانی که کمتر از 5000 دلار معامله می شد، بیش از 500 درصد افزایش یافته است. اما استراتژیست های JPMorgan پیش بینی می کنند که با افزایش 4.6 برابری به بیش از 146000 دلار برسد. این تیم در گزارش دیگری نوشت که رقابت با طلا برای جریان های سرمایه گذاری، افزایش طولانی مدت سرمایه بازار بیت کوین را به بیش از 2.5 تریلیون دلار افزایش می دهد. به گزارش بلومبرگ، ازدحام طلا به عنوان ارز جایگزین بیانگر افزایش صعودی بیت کوین در دراز مدت است.

به نظر می رسد اکنون وقت سرمایه گذاری است، می توانید با استفاده از خدمات ایرانیکارت به خرید و فروش بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری بپردازید:

خرید و فروش ارز دیجیتال

سقف بازار بیت کوین که با ضرب قیمت در تعداد کل سکه های در حال گردش محاسبه می شود. در حال حاضر بیش از 575 میلیارد دلار است. طبق گفته JPMorgan، برای مطابقت با سرمایه گذاری 2.7 تریلیون دلاری در بخش خصوصی طلا، باید 4.6 برابر صعود کند. برای رسیدن ارزش بازار بیت کوین به آن سطح ، نوسانات قیمت آن باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد تا سرمایه گذاران نهادی اطمینان لازم برای انجام ریسک های بزرگ را کسب کنند. بیت کوین به دلیل نوسانات شدیدی خود شناخته شده است و روز دوشنبه به شدت افت کرد و فقط چند روز پس از رسیدن به این سطح، برای مدت کوتاهی زیر 30،000 دلار افتاد. بر اساس داده های ارائه دهنده داده های بازار ارزهای دیجیتال Coin Metrics، بیت کوین در 24 ساعت گذشته سه شنبه 1 درصد افزایش داشت و در حدود 31،720 دلار معامله شد.

استراتژیست های JPMorgan نوشتند: “این روند صعودی بلند مدت بر اساس یکسان سازی سقف بازار بیت کوین به طلا برای اهداف سرمایه گذاری منوط به نوسانات همگرایی بیت کوین به طلا در بلند مدت است. دلیل این امر این است که برای بیشتر سرمایه گذاران سازمانی، نوسانات هر کلاس از نظر مدیریت ریسک نمونه کارها مهم است و هر چه نوسانات یک کلاس دارایی بیشتر باشد، ریسک سرمایه مصرف شده توسط این کلاس دارایی بالاتر است. زمینه ارزیابی و موقعیت برای بیت کوین در ابتدای سال نو بسیار چالش برانگیزتر شده است. گرچه ما نمی توانیم این احتمال را افزایش دهیم که ارزش کنونی و سوداگرانه باعث افزایش بیشتر و صعود به سمت قیمتی بین 50،000 تا 100،000 دلار شود، اما ما معتقدیم که چنین سطوح قیمتی ناپایدار هستند. بعید به نظر می رسد که همگرایی در نوسانات بین بیت کوین و طلا به سرعت اتفاق بیفتد و در ذهن ما یک روند چند ساله است. این بدان معناست که هدف نظری بیت کوین 146 هزار دلاری فوق باید به عنوان یک هدف بلند مدت در نظر گرفته شود.”

آینده قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین از دید سایرین

همانند JPMorgan Chase & Co، برخی از تحلیلگران معتقدند که این ممکن است آغاز کار بیت کوین باشد. در گزارشی پائولو آردوینو، مدیر CTO در بورس ارزهای دیجیتال Bitfinex گفته: “این روند همچنان افزایشی است. فناوری بیت کوین و بلوک های سازنده دوره جدیدی از پول را فراهم می کنند که هنوز برای افرادی که خارج از دنیای ارزهای دیجیتال هستند، تقریباً غیرقابل توصیف است. ما آینده بسیار روشنی را برای همه دارندگان بیت کوین در پیش داریم.”

دنی اسکات از CoinCorner به درستی پیش بینی کرد و پس از دو تقابل قبلی، شاهد افزایش قیمت در طی سه تا نه ماه بوده ایم. “با نگاهی به نمودارهای موجود، که فرض می کند کاهش پاداش باعث ایجاد ارزش از طریق عرضه و تقاضا می شود، می توانیم امیدوار باشیم که قیمت 100000 دلاری طی 12 تا 18 ماه آینده ضربه بخورد.” رائول پال، مدیر سابق صندوق پرچین گلدمن ساکس، پا را فراتر از این هم گذاشت و گفت: “طلا می تواند طی سه تا پنج سال آینده سه برابر تا پنج برابر افزایش یابد. من فکر می کنم بیت کوین در همان بازه زمانی می تواند به یک میلیون دلار برسد.”

رویداد مهم دیگر تغییر بازار در سال 2020، بیماری همه گیر ویروس کرونا بود، که باعث سقوط بازارهای سهام شد و سرمایه گذاران را برای تأمین ثروت خود به دنبال دارایی های امن دانستند. زمان عدم اطمینان از نظر ژئوپلیتیک و اقتصادی معمولاً وجوهی را به سمت دارایی هایی مانند طلا و نقره سرازیر می کند. با این وجود عرضه ثابت 21 میلیون بیت کوین به این معنی است که به طور فزاینده ای به عنوان نوعی “طلای دیجیتال” و ذخیره ارزشمندی در نظر گرفته می شود.

در گزارشی اریک دموت، بنیانگذار و مدیر عامل واسطه بیت کوین Bitpanda گفته: “ما در حال مشاهده هستیم که این امر به عنوان بخشی از استراتژی اختصاص یافته برای سرمایه گذاران نهادی و بانک های سرمایه گذاری ظاهر می شود. این نشان می دهد که این دارایی تا چه اندازه در دنیای سرمایه گذاری مهم شده است. در حال حاضر ، ما شاهد افزایش چشمگیر مشتریان خرده فروشی جدید هستیم که روزانه وارد بازار می شوند.  بیت کوین در آستانه تبدیل شدن به طلا برای قرن بیست و یکم است.  در حال حاضر مارکت بیت کوین در حدود 600 میلیارد دلار ، تقریباً یک بیستم طلا دارد. اما در حالی که طلا از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر دستاوردهای ناچیزی داشته است ، بیت کوین با 10 برابر سرعت رشد کرده است.

همچنین این تنها رمز ارز اصلی نیست که در ماه های اخیر دستاوردهای گسترده ای را تجربه کرده است. ریپل، هر یک از 10 ارز دیجیتال برتر با ارزش در طول هفته گذشته حداقل 10 درصد افزایش یافته است. طبق گفته CoinMarketCap ، سرمایه بازار ترکیبی تمام ارزهای رمزپایه اکنون بیش از 850 میلیارد دلار است که ارزش آن را نسبت به فیس بوک افزایش می دهد. همانند سال 2017، حرکات عمده بازار مانند این احتمالاً باعث جلب توجه بیشتر و نظارت بیشتر از سوی نهادهای نظارتی می شود ، که می تواند یک آزمایش بزرگ برای آخرین اجرا باشد.

کلام آخر

تا اینجا پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021 را خواندید. البته همانطور که گفته شد بهتر است به سرمایه گذاری بلند مدت فکر کنید. اگر این پیش بینی محقق شود و قیمت بیت کوین به این عدد برسد پس شاید اکنون وقت سرمایه گذاری باشد. نظر شما برای خرید بیت کوین در این زمان چیست؟ شما چه آینده ای برای قیمت بیت کوین متصور می شوید؟ در قسمت نظرات با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

 

 

740 بازدید
پیش بینی غول سرمایه گذاری JPMorgan درباره قیمت بیت کوین
این رزوها همه جا حرف از بیت کوین و ارزهای دیجیتال است. حتما تاکنون متوجه نوسانات شدید قیمت...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید