021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

چرا احراز هویت برای ایرانیکارت ضروری است؟

تاریخ انتشار : 28 آذر 1398تاریخ بروزرسانی : 16 دی 1398 متفرقه

نوع فعالیت مجموعه ایرانیکارت، که در ارتباط با انواع روش های پرداخت ارزی و تبدیل ارز است، ایجاب می کند که مجموعه به منظور حفظ امنیت کاربران جوانب احتیاط را رعایت کند. به همین دلیل مجموعه ایرانیکارت قبل از ارائه هر گونه خدماتی به کاربران، از آن ها می خواهد مراحل احراز هویت حساب کاربری خود را طی نمایند. این فرایند ممکن است برای برخی از کاربران خسته کننده، غیر ضروری و یا حتی سخت گیرانه باشد. در این مطلب همراه ما باشید تا در رابطه با ضرورت احراز هویت حساب کاربری در ایرانیکارت توضیح دهیم.

احراز هویت چیست؟

برای ثبت در خواست در سایت ایرانیکارت، باید در این سایت یک حساب کاربری ایجاد نمایید. سپس بسته به نوع درخواستی که دارید، از شما خواسته می شود که مدارک شناسایی ارائه دهید. این مدارک که باید متعلق به صاحب حساب کاربری باشند، توسط تیم حراز هویت مجموعه ایرانیکارت بررسی می شوند. در صورتی که مورد تایید باشند، حساب شما فعال خواهد شد. در غیر این صورت احتمال دارد از شما درخواست شود که برخی از مدارک را مجدداً بارگزاری نمایید.

انواع احراز هویت

خدمات ایرانیکارت با توجه به نوع احراز هویت مورد نیاز، به دو دسته تقسیم می شوند که در زیر معرفی می شوند.

وب مانی، پرفکت مانی و رمز ارز ها

افرادی که قصد استفاده از خدمات کیف پول های وب مانی و پرفکت مانی یا خرید و فروش ارز دیجیتال مثل بیت کوین داشته باشند، مراحل اضافه تری در احراز هویت باید طی نمایند. این تفاوت به دلیل غیر قابل رد یابی و بازگشت بودن این موارد از خدمات است. لذا برای حفظ امنیت کاربران و اطمینان اینکه از اطلاعات شناسایی آن ها سو استفاده نمی شود، این فرایند کمی طولانی تر خواهد بود.

خدمات دیگر

به جز موارد اشاره شده در بالا، استفاده از سایر خدمات به صورت عادی احراز هویت می شوند.

دلیل احراز هویت

برای روشن تر شدن ضرورت این فرایند، مهم ترین دلیل اعمال احراز هویت در ادامه توضیح داده خواهد شد.

تامین امنیت مشتریان

زمانی که از احراز هویت صحبت می کنیم، از عدم اعتماد مجموعه ایرانیکارت به کاربرانش نمی گوییم. این فرایند به امنیت کاربران کمک می کند. اکانتی که تایید شده باشد، احتمال دزدی از مدارک شناسایی وی را کاهش می دهد. به این ترتیب افراد سودجو نمی توانند در این مجموعه با کارت شناسایی وی درخواستی ثبت نمایند. یا از اطلاعات کارت بانکی دیگران استفاده نمایند.

چه شرکت های دیگری که احراز هویت اعمال می کنند

شرکت های معتبر زیادی هستند که برای ارائه خدمات این سلسله مراتب را اعمال می نمایند. برای مثال پی پال که ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین به صورت بین المللی است، نیز نسبت به احراز هویت کاربران بسیار دقیق است. مثال دیگر پلتفرم های ارائه دهنده خدمات فریلنسیگ مانند سایت فریلنسر است. این سایت ها نیز تا زمانی که کاربر حساب خود را وریفای نکند، اجازه فعالیت در سایت را به وی نمی دهند.

1631 بازدید
چرا احراز هویت برای ایرانیکارت ضروری است؟
نوع فعالیت مجموعه ایرانیکارت، که در ارتباط با انواع روش های پرداخت ارزی و تبدیل ارز است، ایجاب...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید